Skocz do zawartości

Onkyo 8150 czy Marantz MCR511 w zestawie z QA3020


MichaU

Recommended Posts

Na początek chciałbym sie przywitać bo to mój pierwszy post.

Chcę skompletować podstawowy zestaw stereo. Z racji, że mam niewielki pokój 20m2 i jeszcze mniej miejsca na sprzęt audio zdecydowałem się na amplituner i głośniki podstawkowe. Jeśli chodzi o głośniki to czytałem o QA3020 i jest o nich sporo dobrych opinii. Dodatkowo sa ładne i nie za duże, więc tutaj raczej jestem zdecydowany.

Muszę dobrać amplituner, który ma spełniać kilka podstawowych wymagań: możliwości podłączenia do TV i PS4, możliwość odtwarzania muzyki z telefonu czy tableta za pomocą WiFi lub Bluetooth i np Spotify czy radia internetowego.

Tutaj znalazłem 2 modele jak w temacie: Onkyo 8150 oraz Marantz MCR511. Jeden i drugi model kosztuje podobnie jeśli kupuje sie tylko amplituner, ale w zestawie jest akurat Marantz w super cenie: https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/S...CR511___QA_3020 i nagle mamy 1000 pln różnicy.

Jest tez za 200pln więcej zestaw z głośnikami Zensor3, i to juz wydaje sie super kozak.

Jak myślicie co wybrać? Zestaw ma służyć głównie do muzyki (bardzo różnej) i czasem jakiegoś filmu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych amplitunerów lepszym wyborem jest Onkyo. Marantz MCR511 lepiej się nada do niezobowiązującego plumkania w sypialni lub gabinecie niż do nagłośnienia sporego salonu. Podobnie QA 3020 są raczej zbyt małe do 20m2. Poszukaj większych monitorów z 16-18 cm głośnikiem średnio-niskotonowym. Oprócz Onkyo możesz jeszcze wziąć pod uwagę Yamahę R-N602, która ma podobne specyfikacje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszasz się w różnych obszarach bo np. te malutkie QA3020 to do naprawdę małego pokoju koło 10m i plumkania w tle, więc tu całkowicie odpada.
Co do Dali zensor 3 to duże i dobrze grające ale nadal kolumny podstawkowe, dwie klasy lepiej od tych QA , ale do większego niż 10m pokoju, ale też raczej nie do 20m, choć dają frajdę. W sumie nie ma większych niż one z 17 cm głośnikiem w tej cenie icon_wink.gif
Marantz melody jest naprawdę niezły seri 5xx czy 6xx, da radę z kolumnami podłogowymi tymi niedużymi i z dobra efektywnością.

Według mnie w 20 metrach lepiej sprawdzą się kolumny podłogowe, nawet te nieduże, a przecież miejsca zajmują tyle samo co monitory. Jest kilka ciekawych modeli takich podłogówek z głośnikami 14-15 cm w cenie 1600-1900zł
Co do Onkyo 8150 czy Yamaha rn 602 to już produkt wyższej klasy niż marantz i bardziej wydajny prądowo, bez porównania lepiej radzący sobie od Marantz amelody z trudnymi kolumnami i brzmieniem zwłaszcza w sytuacjach dużych kolumn, salonu i dużych składów muzycznych, rozwojowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dodatkowo dołączam plan pokoju. Kolumny chciałbym żeby stały na stoliku pod TV o wysokości 55cm. Komoda ma 1,85m szerokości.
[attachment=7916:pokoj.png]
Jeśli nie QA 3020 to jakie zgrabne kolumny podstawkowe polecacie? W podobnym budżecie.



Jeśli obrócisz komodę o 90 stopni i ustawisz na sąsiedniej ścianie, to znajdzie się miejsce koło stolika TV na kolumny podłogowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda, bo kolumny stojące na szafce to nie jest idealne rozwiązanie. Skoro jednak tak, to na początek spróbuj w jakimś sklepie posłuchać zestawienia Onkyo i Yamahy z Dali Zensor 3, Monitor Audio Bronze 2 lub jakimiś innymi podobnej wielkości monitorami. Zobaczysz, jakie brzmienie ci odpowiada i pomyślisz, co robić dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii w takim pomieszczeniu i takimi wymiarami kolumny podstawkowe sprawdzą się, metraż mam zbliżony i większe kolumny podstawkowe radzą sobie w takim pomieszczeniu z zapasem. Kolejna kwestia to budżet. Za te same pieniądze jesteś w stanie kupić kolumny podstawkowe przeważnie o klasę lepiej brzmiące niż konstrukcje podłogowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Onkyo 8150 to bardziej z Dali zensor 3 - brzmienie przyjemne, ale też dobrze kontrolowane nawet przy szybkich gatunkach muzycznych.
Natomiast kolumny nieco chłodne jak MA bronze 2 ( wolę serię bx2) lepiej zagrają z Yamaha 602 która ma nieco więcej ciepła i lepsze wypełnienie dołu i średnicy od Onkyo.
Osobiście wolałbym od MA bronze 2, tańsze Magnaty quantumy 673, też twarde, ale jednak bardziej dynamiczne.

Cytat

Jeden i drugi model kosztuje podobnie jeśli kupuje sie tylko amplituner, ale w zestawie jest akurat Marantz w super cenie: https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/S...CR511___QA_3020 i nagle mamy 1000 pln różnicy.

Jest tez za 200pln więcej zestaw z głośnikami Zensor3, i to juz wydaje sie super kozak.



Taka super promocja na jakiś zestaw ( nie mylić ze zniżką za zakup dwu rzeczy w salonie) tylko uświadamia, że jakiś element oferty w pojedynkę słabo się sprzedaje ... w tym wypadku jest to mini kolumienka QA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na muzyce i jak najlepszej jakości dźwięku, to proponuję kupić używany (bo będzie dużo lepszy w tym samym budżecie), klasyczny zestaw stereo plus DAC do podłączenia TV, PS4 i tabletu, czy telefonu. Choć muzyki z telefonu, to raczej słucha się na słuchawkach.
Więcej gadżetów, to gorsza jakość za te same pieniądze. Zastanów się co ważniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taka super promocja na jakiś zestaw ( nie mylić ze zniżką za zakup dwu rzeczy w salonie) tylko uświadamia, że jakiś element oferty w pojedynkę słabo się sprzedaje ... w tym wypadku jest to mini kolumienka QA.



A co jest nie tak w przypadku tego zestawu za 2399? Kolumny te które polecacie Zensor 3 i Marantz511. Oddzielnie 4k, a razem 2.4k https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/S...R511___ZENSOR_3
Gdyby zamiast Marantza było Onkyo to już zestaw leciałby do mnie.

Muszę gdzieś w Warszawie znaleźć Marantza i Onkyo z tymi kolumnami i je przesłuchać. Na pewno pomoże.

Jeśli chodzi o używki to kolumny mógłbym rozważyć ale amplituner chce nowy. Mam niestety źle doświadczenia ze sprzętem i kilka rzeczy już wymieniłem na gwarancji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest nie tak icon_wink.gif , w stosunku do tamtej oferty (z QA 3020) , ta mimo że droższa jest sporo lepsza ( kolumny klasę lepsze ) . Niemniej może być taka sytuacja że trudna do dostania ( ograniczona liczba zestawów, tak czasem bywa ).

Moja uwaga co do super ofert i sprzedawanych zestawów miała charakter ogólny, niemniej z mojego skromnego doświadczenia takie zestawy wymagają czujności i sprawdzenia;) bo bywa że jeden z elementów jest słabym ogniwem...Często jest tak w przypadku zestawów kina domowego, ale nie tylko.
Popatrz sam , Dali 3 " samodzielnie " sprzedają się też dobrze i mają sporo opinii, sam popatrz na jakimś portalu porównawczym typu ceneo, skąpiec, a te QA3020 jakoś bez echa. Firma Q Acoustic jako taka jest ok, słuchałem modelu podłogowego 2050i i był dobry.

PS. Samemu kompletując jakiś zestaw w salonie, sklepie itd też wynegocjujesz zniżkę, a kupisz to co ci się podoba (w sensie brzmieniowym).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Widzę że szukasz okazji. Najpierw lepsza cena zensorów z MCR611 później z PMA50. Jednak oba te urządzenia odstają jakościowo i dźwiękowo od Onkyo 656 czy Yamahy 602.

Do takiego pomieszczenia polecał bym jednak kolumny podłogowe. Jeśli jednak nie możesz ich postawić rozumiem.
Musisz zatem kierować swój wybór na większe kolumny podstawkowe.
Tu moimi typami są:
wspomniane Zensor 3 - napisz dostaniesz rabat z inną lepszą elektroniką (8150 czy 602)
Magnat Quantum 753
Monitor Audio Bronze 2
Polk Audio RTi A3

Zapraszam Cie na odsłuch i porównanie modeli.
Jako forumowicz masz przygotowane specjalne ceny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Muszę gdzieś w Warszawie znaleźć Marantza i Onkyo z tymi kolumnami i je przesłuchać. Na pewno pomoże.


Mając tyle sklepów pod nosem , oraz nie znając dobrze swoich potrzeb i możliwości różnych sprzętów audio to kupowanie w ciemno byłoby... lekkim nieporozumieniem icon_wink.gif


Cytat

Widzę że szukasz okazji.


MichaU, Kupowanie gdzie tzw okazja jest głównym wyznacznikiem to błąd, bo nie kupujesz butów na jedną zimę, czy cukru.
Pisałem, lepiej SAMEMU złożyć sobie swój zestaw - tak by pasował do Twojego gustu/potrzeb i dopiero POTEM pytać o opcję rabatu.

Cytat

Marantz MCR611 później z PMA50. Jednak oba te urządzenia odstają jakościowo i dźwiękowo od Onkyo 656 czy Yamahy 602.


Raczej Onkyo tx8150 i Yamahy rn602 , ale pełna zgoda odstają od tych w sumie nie tanich maluchów bardzo jakościowo, dźwiękowo, jeszcze dodam wydajnościowo - mniej opcji kolumn do dobrego wysterowania, obsługi całości, czy też opcji podpięcia innych urządzeń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w którą stronę odstają ale rozumiemy się i dziękuję za sprecyzowanie bo faktycznie autor wątku mógł by to źle zrozumieć.
I całkowicie się zgadzam że nie kieruj się okazjami. Te możesz szukać dopiero po określeniu czego konkretnie szukasz.

Co odpowiada Ci dźwiękowo czy funkcyjnie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... i bardziej wydajny prądowo, bez porównania lepiej radzący sobie od Marantz amelody z trudnymi kolumnami i brzmieniem zwłaszcza w sytuacjach dużych kolumn..



Jacek a mógłbyś w dwóch zdanie wytłumaczyć laikowi co znaczy że wzmacniacz sobie radzi lepiej z kolumnami lub gorzej? JAk to się objawia? Czy to ogólnie słychać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawas2001,
Jak wzmacniacz ma za małą moc i jest niezbyt wydajny prądowo (słaby zasilacz, kondensatory o niezbyt dużej pojemności), to kiepsko kontroluje niskie tony (i nie tylko).
Poza tym przy większych głośnościach szybciej pojawiają się zniekształcenia.
Ogólnie dźwięk jest byle jaki i masz świadomość, że coś tu nie gra icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Próbowałem w Warszawie ogarnąć odsłuch tego co mi sie najbardziej podoba, ale nikt nie ma wszystkiego. Dlatego umawiam sie z S4Home na wypożyczenie sprzętu, tak żebym mógł przesłuchać go u siebie w domu. Wtedy będę miał najlepsze porównanie, który zestaw zagra u mnie najlepiej. Mam tylko kłopot z kolumnami Zensor3. S4Home nie ma ich na stanie, a bardzo zależy mi, zeby je przesłuchać. Czy ktoś z forum byłby tak dobry i pożyczył mi te kolumny pod koniec następnego tygodnia? Możemy sie umówić na jakaś formę gratyfikacji icon_smile.gif byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam,
MichaU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat trochę stary, a jego autor pewnie już dawno kupił to co potrzebował (może już nawet zdążył sprzedać), ale powiem szczerze dziwni mnie w którą stronę ta rozmowa się potoczyła.

Przecież każdy zakup jest jakiś tam stosunkiem jakości do ceny. Jak wyczytałem mógł on kupić Marantz MCR511 z Dali Zensor3 za 2399 zł, na co dostał odpowiedzi w stylu MCR511 gra słabo, przyjedź do nas to dobierzemy Ci coś lepszego...no dobra, ale dobierzecie w tej samej cenie? To nie sztuka kupić coś lepszego drożej.

Autor wątku też pisał:

Dnia 10.12.2016 o 16:02, MichaU napisał:

Gdyby zamiast Marantza było Onkyo to już zestaw leciałby do mnie.

Ale nie był. Gdyby babcia miała wąsy, byłaby dziadkiem.

Każde kilkaset złoty więcej, to jakaś poprawa zestawu. Tak poprawiać możemy w nieskończoność, aż wylądujemy w budżecie około 100k PLN i wtedy uznamy że wiele się już poprawić nie da :)

Zwyczajnie nie rozumiem co złego jest w polowaniu na tego typu okazje. Sklep ubiera coś w zestaw, dla danego zestawu obniża cenę, co powoduje, że w tym przedziale cenowym raczej nic lepiej grającego nie skompletujemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co to odgrzebywanie tematów,gdybyś bardziej zagłębił się w temacie to wiedziałbyś że różnica cen marantza i onkyo wynosiła wówczas jakieś 200 PLN a różnica w brzmieniu naprawdę spora.Już chyba pół forum wie że masz skrytykowane go tu Maranza ale to nie upoważnia do zaśmiecania forum.Pogódź się z tym że są lepsze sprzęty od twojego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marioxxl74 -> wiesz, ja sam mam taką zasadę, ze zanim gdzieś zabiorę zdanie to upewniam się czy przeczytałem wszystko i na pewno dobrze zrozumiałem, aby nie zrobić z siebie... sam sobie dopowiedz. Bo przecież sam aplituner nie zagra, prawda? Potrzeba jeszcze kolumn.

Dnia 10.12.2016 o 00:58, MichaU napisał:

Onkyo 8150 oraz Marantz MCR511. Jeden i drugi model kosztuje podobnie jeśli kupuje sie tylko amplituner, ale w zestawie jest akurat Marantz w super cenie: https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/S...CR511___QA_3020 i nagle mamy 1000 pln różnicy. 

Wraz z kolumnami upatrzonymi przez MichaU, różnica była nie 200, a 1000 zł.

Przecież każdy z nas gdy coś kupuje, stara się kupić coś najlepszego w posiadanym przez siebie budżecie. Porady w stylu "jak dołożysz tysiaka to będzie znacznie lepiej" są bez sensu, bo jakby kupujący miał tego tysiaka więcej, to od razu rozglądałby się w tym budżecie.

Wszystko rozchodzi się o to że w wielu sklepach (w tym Salony Denon) są podobierane zestawy, na które sklep daje super dobry upust. Bardzo często, zmiana jednego elementu na nieco lepiej grający powoduje znaczny wzrost ceny, gdy rozbija się "komplet" i nie korzysta z promocji.

No i masz rację, mam tego Marantz-a. Wraz z POLK S20E dostałem go za 1800 zł. Mam świadomość że nie jest to najlepiej grający zestaw na świecie, ale dzięki wyłapaniu okazji, sądzę że stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny. No i te podstawki świetnie radzą sobie z nagłośnieniem 20m salonu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...