Skocz do zawartości

Głosniki do Rotela RA 840BX4


tatramocne

Recommended Posts

Witam.Składam pierwszy swój zestaw stereo.Posiadam wzmacniacz jak w tytule i tuner Kenwood KT-80.Chcę kupić do nich używane głośniki do 800 zł.Pokój ma ok 16 m2.Jeśli chodzi o rodzaj to raczej bardziej podłogowe.Z dotychczasowych obserwacji w necie i na aukcjach wybrałem Eltax Liberty 5+ czarne lub Qba Elements 1.1.Proszę o opinie czy w/w głośniki będą pasować do wzmacniacza,lub proszę o inne typy.Muzyki słucham każdego rodzaju,nie mam szczególnie lubianego gatunku oprócz disco polo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że chcesz kupić kolumny z obserwacji a nie po odsłuchu. To nie telewizor. icon_wink.gif
I chcesz kupić właśnie kolumny a nie głośniki, prawda? Bo głośniki, to są przetworniki w kolumnach zamontowane jak motor (czyli silnik) w motocyklu.
Eltaxy z Rotelem powinny zagrać dość dynamicznie, jasno, trochę jednak sucho, bez dobrego wypełnienia w średnicy.
Qba Elements zagrają bardziej miękko z dobrym wypełnieniem średnicy i pełnymi niskimi tonami. Trochę trudnymi do okiełznania, ale Rotel powinien dać sobie z nimi radę. Na pewno głośniki (tu prawidłowo użyłem) są tu lepszej jakości niż w Eltaxach.

Oczywiście które kolumny zagrają bardziej tak jak lubisz nie wiem, bo nie napisałeś nic o preferowanym dźwięku, jaką barwę i inne jego aspekty lubisz.

Nie wiemy także nic o możliwościach ustawienia kolumn w pokoju. Czy nie będą stały zbyt blisko ścian albo siebie? Gdzie masz miejsce odsłuchowe.

W wielu wątkach na tym forum jest opisane jak się powinno pisać pierwsze posty, co trzeba podać, by ktoś mógł Ci dobrze doradzić.
Możesz popatrzeć, przejrzeć podane tam informacje, linki. Dla własnego dobra.

I małą refleksja na koniec. Jest tyle pięknej, wartościowej muzyki. Nic tylko się delektować. Ale można słuchać też takich fastfoodów muzycznych jak d.p. Szkoda czasu. Nie niszcz sobie gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



disco polo nie przepadam jesli nie napisałem dość precyzyjnie,odległość między głośnikami 2,5 metra,od ściany max 50cm
Jeśli chodzi o preferencje to trudno mi cokolwiek napisac bo jest to pierwsze powazne audio.Czytałem że moze Rotel byc ostry w odsluchu wiec wolałbym dobrać coś co nie nie będzie meczyło uszu w dłuższym odsłuchu.Miałem na mysli kolumny jako calosc a napisalem glosniki..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli statystyczny Rotel gra ostro w górze, czy za sucho, dynamicznie to Tannoy M2 nieco to złagodzi, bo gra lekki ociepleniem, nieco miękko tak w średnicy jak i górze.
Tak więc co do pytania " A jak zagrają Rotel i Tannoy M2" można odpowiedzieć że wzajemnie się uzupełnią, pytanie czy będzie pasować to Tobie...

Bywa że odsłuchując jakiś wzmacniacz marki X z dwoma parami podobnych gabarytowo i cenowo kolumn ( ba, nawet nieco podobnymi brzmieniowo ) to te drobne różnice brzmienia sprawiają że jeden zestaw przyjmuje się entuzjastycznie, a inny choć obiektywnie też jest bardzo dobry, to subiektywnie jest już mniej udany .
Wynika to z indywidualnego gustu, preferencji muzycznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaryzykował te QBA Elements 1.1. Są lepsze jakościowo niż Tannoy M2. Choć obydwie pary powinny dobrze dobrze z Rotelem.
Ponadto do M2 musisz dokupić standy. Czyli dodatkowo ze 200 - 300 zł za używane. Myszą być masywne, stabilne. Żadna sklejka, szkło, plastik itp.
Ale jak napisał Jacek75, nie wiadomo co Ci się spodoba, jaki sposób prezentacji. My tylko proponujemy kolumny bardziej pasujące do wzmacniacza. Jeśli nie znasz swojego gustu brzmieniowego, to musisz liczyć się z tym, że jakiś typ prezentacji dźwięku Ci się nie spodoba.
Tak więc "w ciemno" ryzykujesz, jeśli nie wiesz co lubisz.

Co do d-p, to zdanie ma taki szyk, składnię, że oznacza: "Nie mam szczególnie lubianego gatunku, tylko disco polo lubię".
A powinno być. "Nie mam szczególnie lubianego gatunku. Lubie wszystko oprócz disco polo".
Dlatego nie dziw się, że odczytałem tak właśnie jak napisałeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem inne kolumny niż wcześniej myślałem. Są to ACOUSTIC ENERGY AEGIS TWO kupione za 500 zł.Narazie podpialem byle czym co miałem w domu i jestem w szoku jak może pięknie grać muza.Źródło to telefon Note 4 ,dźwięk wysyłany bluetooth do adaptera Philips AEA 2700.W przyszłości muszę kupić jakieś w miarę możliwości kable glosnikowe i RCA oraz kiedyś pewnie cd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...