Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Dynaudio DM 2/6


bart87

Recommended Posts

Jak będziesz kupował kabel zasilający Furutecha -to uważaj na podróbki.
Zresztą dotyczy to również no. kabli i wtyków Oyaide-niektórzy (na Allegro i giełdzie HiFi) sprzedają podróbki, co widać po cenie (1/3 ceny za nowy produkt-a oczywiście sprzedawca nic nie mówi o tym i trzeba ni siłę wyciągać).

A co do głośnego Atolla, to jak Twoje wysiłki nie pomogą to zadzwoń do dystrybutora -firmy AudioForte i spytaj co robić...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 500 zł za FURUTECH FP-314Ag II to chyba cena niebudząca wątpliwości ??
f1angel Ta dwójka (II) w końcówce nazwy modelu ma znaczenie?

Tomanek łączy DC Blockera z listwą zasilającą w jedynie modelu TAP8 :/ .... troszkę drogo a używek nie widać.

P.S. Będę sprawdzał DC Blocker DCB1 Tomanka - jak wyeliminuje problem to sprawa załatwiona. Na szczęście firma umożliwią wypożyczenie sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wcześniej czasu a później dostępu do internetu by Ci od razu odpowiedzieć.
FURUTECH FP-314Ag II, ta dwójka oznacza nowszy model kabla, lepszy.
Nie wiem czy 500 zł to dobra cena za niego? Jeśli kabel jest długości 1,5 metra albo dłuższy i ma oryginalne wtyki, to powiedzmy że ok.
Czyli:
FP-314Ag II / FI-11Cu / FI-E11Cu
FP-314Ag II / FI-11G N1 / FI-E11G N1
FP-314Ag II / FI-11 R / FI-E11 R
To można się zastanowić, szczególnie polecam wersję ze złoconymi (G) i rodowanymi ® wtykami. Choć wersja z miedzianymi (Cu) też nie jest zła, ale tu raczej za 400 zł maksymalnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam ponownie!
Chciałbym odświeżyć nieco temat. Po przygodzie z Atoll'em IN80SE, który okazał się być bardzo dobrym kompanem Dynaudio DM2/6, stanęło na Atoll'u IN100SE.
Już z IN80SE było zdecydowanie lepiej (przesiadka z Yamaha serii AX), dźwięk się wyostrzył (dobrze to zrobiło raczej słodkim i jedwabistym pod względem brzmienia Dynaudio). Jednak IN100SE dodał basu, który jest konkretniejszy. Na początek przygody ze światem stereo zestaw jak ulał, wydaje się być także uniwersalny do różnego rodzaju muzyki. Jaj na razie mam go niecały miesiąc.

Zestaw DM2/6 + Atoll IN100SE zagości u mnie na dłużej dlatego proszę Was jeszcze o kilka rad/wskazówek.

Chciałbym dodać do brzemienia nieco głęb, gęstości, wypełniania i i ciężkości na basie za pomocą kabli (zasilającego i głośnikowych, używanych ok 500 zł za każdy). Nie oczekuję nie wiadomo jakiej poprawy, ale być może zmiana okablowania coś zmieni.

Kable zasilające:
Padały propozycje Furutecha FP-314Ag II na różnych wtykach. Przy czym za bardzo nie wiem czy poprawi on barwę basu?
Naczytałem się pozytywnych opinii o kablach Artech (np. Wind,Thunder, Deep Breath), czy miał je ktoś okazje testować (na rynku wtórnym w ogóle ich nie ma, czyli raczej użytkownicy są z nich zadowoleni)?
W pewnym magazynie jest recenzja Artech Wind - mowa w niej że dodaje basu (nowy już od 440 zł - zatem nawet ok, w porównaniu z Thunder'em czy Deep Breath za ok 900 zł)
Generalnie szukam kabla, który nic nie popsuje, nie zamuli systemu a poprawi lekko górę i doda basu, dociąży barwę.

Rozważałem jeszcze używkę WireWorld Stratus7 oraz Aurora7 - ale one chyba są po tej jaśniejszej stronie kabli, hmm?


Kable głośnikowe:
Tutaj nie mam bladego pojęcia, która marka/model dodać więcej basu,głębi i ciężaru barwie dźwięku.


Będę wdzięczny za sugestie obeznanych w kablach forumowiczów.
Pozdrawiam!

http://allegro.pl/dh-labs-power-plus-a-c-c...6636126582.html
Zna ktoś??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...