Skocz do zawartości

CD do zestawu


smok85PL

Recommended Posts

Witam drodzy koledzy/koleżanki .
Dzięki Wam wybrałem swój obecny zestaw stereo (wzmacniacz Yamaha RN-500 + głośniki Pylon Pearl 25).
Teraz chciałem zakupić do w/w zestawu CD-ka (budżet 1000zł) rozważam także używane modele.
Napiszę jakiej muzyki lubię słuchać ; raczej takiej z tłustym dołem House Trance Dance czasem także zupełnie innej (Vangelis,Enya,Enigma).
Z tego co trochę czytałem pod mój gust muzyczny sprawdzą się stare Sony? np. taki CDP-XA3ES (szok że tak stary model tak dobrze trzyma cenę ale to chyba o czymś świadczy...) Myślałem też o nowym CD Yamaha S300 jako komponent pod zestaw ale nie wiem czy to dobry wybór... Ostatnia ciekawa oferta jaką znalazłem to ONKYO DX-7555.
Chciałem spytać jeszcze jakim kablem najlepiej podłączyć w/w CD do wzmacniacza ? I czy w takim zestawie wystarczą kable głośnikowe MELODIKA MDC2250 2x2,5mm2 ? (obecnie mam zwykłe - CZYSTA MIEDŹ Cu 2x2,5 mm)
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Zacznę od kwesti okablowania, w swoim przedziale cenowym kable Melodika są naprawdę dobre, możesz spokojnie je wykorzystać do Twojego zestawu, model MDC2250G będzie odpowiedni.
Kwestia CD, na pewno w założonym budżecie odtwarzacz używany zaoferuje lepsze brzmienie, musisz jednak liczyć się z dużym ryzykiem awari, są to tylko napędy, które mają ograniczoną żywotność. Jest także wiele dobrych brzmieniowo odtwarzaczy, do których lasery są albo bardzo drogie, albo trudno dostępne. Przemysł to, jesli używany odtwarzacz, to proponuje tylko od kogoś znajomego, do którego masz zaufanie.
Z mojej strony proponuję minimalnie droższy odtwarzacz Pioneer PD-30AE. To bardzo dobre brzmieniowo urządzenie, dodatkowo niezwykle solidnie zbudowane, niezawodna mechanika i odtwarzanie SACD. Przemysł temat, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salońu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem poboczny rozwiązany wiem jakie już dobrać kable icon_smile.gif .
Co do używanego cd zdaje sobie sprawę z ryzyka jakie idzie z kupnem używki dlatego chciałbym pójść w taką do której laser jest dostępny do tego konkretnego modelu Sony z tego co czytałem wcześniej są one łatwo dostępne... nie wiem jak do tego onkyo jeszcze się nie wyczytałem. Co to tego pionka nie dam rady naciągnąć budżetu powyżej 1000 zł dlatego zainteresowałam się yamahą mieści się w cenie i do tego pasuję Yamaha do Yamahy icon_smile.gif . Piszczcie co tam jeszcze polecacie

Co z tymi modelami które wymieniłem nikt nic nie jest wstanie o tym napisać a może jakieś własne sugestie chętnie poczytam . Ta nowa Yamaha to niskiej klasy budżetówka czy ,aga sensownie ? W necie ma raczej dobre opinie...
Pozdrawiam i dzięki za ciekawe wpisy . Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 3 modele wymienione icon_smile.gif ??? Ten onkyo nowy kosztuje grubo ponad 2 tys więc to chyba nie taki podstawowy model icon_smile.gif ? Sony chodź stary to też z najlepszej serii ES tylko ta Yamaha jest budżetowa ale zbiera dobre opinie wśród odtwarzaczy w tej cenie.
Pomocy icon_razz.gif Edytowano przez smok85PL
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Barry, rozmowy prywatne oczywiście nie są zakazane, niemniej w jakim celu powyższy post w temacie? Przecież wchodząc na forum i tak autor będzie widział centralnie info. że ma wiadomość od Ciebie icon_wink.gif



no ja bym ręki nie nadstawił że zawsze widać... icon_wink.gif

ale ok, zaproponowałem koledze odtwarzacz wieloformatowy Yamaha DVD S-2700 w cenie 750 zł.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...