Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe 5.1 do 8000 PLN


Radek1897

Recommended Posts

Witam uprzejmie wszystkich użytkowników.

Do pełni szczęścia w moim 'salonie' brakuje mi tylko kina domowego. Polatałem trochę po sklepach, wszedłem w internety, poczytałem, ale nadal jest to czarna magia dla mnie. Napiszę krótko jak to sobie wyobrażam.

Do czego będę używać?

- 40% gry, 30% muzyka, 30% filmy.

Co mam do podłączenia?

- laptop, xbox, tv, telefon na androidzie. Nie bardzo wiem jak to podłączyć - czy wszystko do tv i z tv optykiem do amplitunera, czy bezpośrednio do amplitunera i później... no właśnie co?

Jak ma grać?

- ma być czysty dźwięk, nienatarczywy w żadnym zakresie. Bas niedudniący, tak żeby sąsiadom żarówki się nie wykręcały przy odsłuchu, tylko stylowo podkreślający dół. Każdy instrument wyraźnie słyszalny. Jak to pomoże to mam Beyerdynamic T90 Jubilee i jestem zadowolony z ich brzmienia.

Chciałbym wszystko zbudować wokół amplitunera YAMAHA RX-V681. Zastanawiam się też nad Denon AVR-X3300W. Ale to nie jest wersja ostateczna. Byłem w kilku sklepach, na wtorek jestem umówiony w jednym na odsłuch. Oto propozycje jakie otrzymałem:

1. Monitor Audio MR6, MR2, MRC + sub MRW 10
2. Bronze 6, Bronze Center, MR2 + MRW 10
3. Magnat Quantum 677,673,67


Fundusze

Na początku myślałem, że coś za 2-3 tysiące kupię. Ale szybko zszedłem na ziemię. 8 tysięcy PLN to górny pułap tego co mogę wydać. Myślę o sprzęcie nowym. Ale jakby w tych pieniążkach było coś lepszego jakościowo a używanego, to nie miałbym problemu by się na taki sprzęt zdecydować.

Czego słucham?

RHCP, Queen, Def Leppard, Alice Cooper, The Offspring, Elvis Presley, Barry White, ATB, Kazik, Kult, Scorpions. Muzyka z gier - szczególnie serie Final Fantasy. Czasem klasyka, częściej trance.

Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat?

Jeśli miałbym teraz przeznaczyć całą wymienioną kwotę, to tak. Zdecydowanie zakup na lata. Po głowie lata mi jednak myśl, by może na razie mieć amplituner, fronty, center i suba, a tyły dokupić później.

Jaka jest powierzchnia pokoju?

24,75 m2 - zdjęcie w załączniku.

Przepraszam jak wyszło chaotycznie. Mam nadzieję, że ktoś mnie zrozumiał i pomoże.

Serdecznie pozdrawiam,
Radek

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner może zostać, dobry jest.
Co do kolumn to lepsze będzie 5.0 lub 5.1 na Monitor Audio Bronze 5 (6 za wielkie moim zdaniem do 24m2)
I nie ma sensu tyle dopłacać do 6ek. Co do subwoofera to do gier i muzyki jest całkowicie zbędny przy tych kolumnach.
Co do filmów to powiem że fronty też znakomicie dają sobie radę bez pomocy suba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Zacznę od elektroniki. Bezpiecznym i dobrym rozwiązaniem będzie wybór jednego z amplitunerów - Onkyo TX-NR656, Yamaha RX-V681 oraz Denon AVR-X2300W. Każde z powyższych urządzeń oferuje pełne, bogate wyposażenie, różnice występują w charakterze brzmienie i słyszalne są przede wszystkim przy odsłuchu muzyki.
Yamaha jest najbardziej rockowa, mocna, eksponująca skrajne pasma. Onkyo to szybkość, moc, świetna kontrola i potężny, nisko schodzący, trzymany w ryzach bas. Denon jest bardziej ciepły, dociążony, wypełniony. Denon najlepiej sprawdzi się w muzyce.
Kwestia kolumn - na pewno warto rozważyć zestaw kolumn, oparty na serii Monitor Audio Bronze 6. To uniwersalne kolumny, które bardzo dobrze sprawdzą się tak w kinie domowym, jak i dobrej muzyce. To bezpieczny i na pewno dobry wybór.
Drugą propozycją jest zestaw brytyjskiej marki Tannoy Mercury, który możemy spokojnie rozważyć w konfiguracji z subwooferem. To trochę łagodniejsze, cieplejsze granie. To świetne połączenie z elektroniką Onkyo.
Spójrz także na zestaw Dali Zensor 7/1/Vokal. To także uniwersalne rozwiązanie, brzmieniowo coś pomiędzy Monitor Audio a Tannoy.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań w komfortowych warunkach. Poza wymienionym powyżej zestawami na miejscu mamy jeszcze dziesiątki innych, równie ciekawych produktów, które także można posłuchać. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W Monitor audio serie MR się nie pakuj. Do kina modele Bronze 6 będą bardzo dobre, dynamiczne i czyste. W stereo nieco lepiej sprawdzą się Magnaty 677 przez lepszy niżej schodzący bas.
Ewentualnie możesz rozważyć jeszcze set wraz z kolumnami Dali Zensor 7 (poprawne kolumny o pełnym brzmieniu) set oraz Heco linie Music style 900 (kolumny mocniejsze z większym basem i dynamiką) .

Co do amplitunera to modele jakieś możesz wziąć pod uwagę to Denon X2300, Yamaha 681 i Onkyo 656. Do Denona X3300 nie dokładaj. To już ewentualnie do Marantza SR5010. Chodź moim zdaniem będzie to wybór kosztem kolumn a nie o to chodzi.

Zapraszam Cie na prezentację tych i kilku innych systemów, Mogę także wysłać system do Ciebie abyś w domowych warunkach mógł sprawdzić jego możliwości.

W razie pytań lub wycen zapraszam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Nie brałem pod uwagę amplitunera Onkyo, ale widzę, że ma wszystko co konkurenci i do tego mniej kosztuje. Q21 - do Was przyjadę na pewno, bo mieszkam w Łodzi. S4Home do Oświęcimia mi trochę daleko, a nie chcę płacić za odsłuchy trzeci raz. Dziękuję za propozycję wysłania systemu do mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedzając wasze wszystkie komentarze , jeśli niechcesz przepłacić polecam głównego delaera TAGA HARMONY w warszawie. Ja za zestaw 5.1 TAGA HARMONY + pioneer vsx930 + bluray pioneer wydałem coś koło 7-9kzł. I dotego dostałem jak dobrze pamiętam 800zł rabatu jako minus VAT.
Zestaw sprawuje się znakomicie , a głośniki mają tamtakie , że nawet możesz sobie tam kupić zestaw kolumn za milion złotych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga harminy w takiej cenie to raczej nie szczyt możliwości. Można lepiej.
A branie kasy za odsluch uważam za nieprofesjonalne. Po za tym zwracaj uwagę na polskie gwarancje.
Jest to kwota przy której masz być zadowolony ze sprzętu oraz dokonać świadomego wyboru.

Życzę udanych odsluchow i miej nad w pamięci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W RTVMax w Łodzi biorą 50zł za każdy element użyty do odsłuchu. Czyli np. 2 amp + 2 x kolumny = 200zł. Dzięki za zaproszenie, zwłaszcza ta kawa brzmi zachęcająco icon_smile.gif Już anulowałem ten odsłuch i umówiłem się w Q21 na czwartek o 12, ale będę mieć Was na uwadze.



I dlatego ja w obie strony zrobiłem 940 km.
Żona, gdy dowiedziała się gdzie i po co jadę, powiedziała że jestem ....... Ale to tak na marginesie. Decyzję padła po przeczytaniu kilku Waszych opinii na tym forum. Zabrałem ze sobą swoją RX-V 679. Na miejscu bardzo miła atmosfera. Bez pośpiechu, spokojnie, nikt mi nic nie narzucał.
Dobre podejście( w moim odczuciu), gdyż miałem wrażenie, że chłopakom z s4home zależało na tym abym był po prostu zadowolony z wyboru. Sala odsłuchowa ok i co najważniejsze dużo zestawów kolumn. No i oczywiście te, które mnie najbardziej interesowały. Kawa też była:)
Trochę się nadźwigali:) Byłem trochę upierdliwy. Jeszcze na koniec dobiłem obsługę prośbą o klipsch R-28, ale musiałem ich posłuchać. Miałem szanse posłuchać wszystkiego z mojej lisy w jednym miejscu i w warunkach bardzo przypominające domowe. Żałuje zmarnowanego czasu latania po zatłoczonych galeriach i mało profesjonalnego podejścia do klienta.
Od moja przygoda z odsłuchem w Oświęcimiu.
Jeśli chodzi o płacenie za odsłuch to przez myśl mi nie przeszło. Dziwi mnie to co pisze Radek1897
No tak zapomniałem dodać że wróciłem z Dali Zensor 7. Oczywiście jest to mój wybór, moje zdanie.
Jestem zadowolony z wyboru.
Pozdrawiam S4home, dziękuję za współpracę i miłą obsługę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poprzedzając wasze wszystkie komentarze , jeśli niechcesz przepłacić polecam głównego delaera TAGA HARMONY w warszawie.


Dealera - czy dystrybutora?
Jeżeli myślisz o firmie PolPak to są dystrybutorem. Poza tym siedziba firmy jest w Regułach (czyli pod Warszawą).
A firm w Warszawie które mają w swojej ofercie Tagę i Pioneera jest pare...

A przy okazji - to nazwy miast piszemy z dużej litery !
No i wypada poprawić swoje błędy, szczególnie że słownik podkreśla podejrzane wyrazy!

Cytat

Ja za zestaw 5.1 TAGA HARMONY + pioneer vsx930 + bluray pioneer wydałem coś koło 7-9kzł. I dotego dostałem jak dobrze pamiętam 800zł rabatu jako minus VAT.
Zestaw sprawuje się znakomicie , a głośniki mają tamtakie , że nawet możesz sobie tam kupić zestaw kolumn za milion złotych

Pytanie które modele Harmony, bo większość jest tańsza i jakoś Twoja cena nie powala ...

A na pewno nie spotkasz tam kolumn (a tym bardziej głośników) za milion złotych (no chyba że kupisz kilkaset kolumn).


S4Home,
jak widać - masz kolejnego zadowolonego klienta. Gratuluję!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo , miko potwierdził to z czym zaczynaliśmy biznes. Nikt z nas nic nie wciska. Nie mówimy zwrotów " no przecież to gra lepiej, nie słyszy Pan?".
Mogę najwyżej pokazać produkty a klient sam decyduje. Chcę kupić używany także zapraszam. Posłuchamy co prawda nowych ale zdanie sobie wyrobi, będzie mógł szukać dalej.
A zawsze to miło spędzić czas. No i dajemy pełne wsparcie także po sprzedażowe.

Dziękuję miko za ciepłe słowa i życzę wielu godzin z wspaniała muzyka i głośnym kinem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I dlatego ja w obie strony zrobiłem 940 km.
Żona, gdy dowiedziała się gdzie i po co jadę, powiedziała że jestem .......



Miko W takiej sytuacji można żonę sprowadzić na ziemię i samemu stanąć w dobrym świetle mówiąc " kochanie, ale jak kupujesz sukienkę, czy buty za dużo mniejsze pieniądze to tez przecież też sama przymierzasz, więc jak też nie chcę wydać pieniędzy w ciemno " icon_lol.gif


Cytat

Cytat

Ja za zestaw 5.1 TAGA HARMONY + pioneer vsx930 + bluray pioneer wydałem coś koło 7-9kzł. I dotego dostałem jak dobrze pamiętam 800zł rabatu jako minus VAT.
Zestaw sprawuje się znakomicie , a głośniki mają tamtakie , że nawet możesz sobie tam kupić zestaw kolumn za milion złotych

Pytanie które modele Harmony, bo większość jest tańsza i jakoś Twoja cena nie powala ...

A na pewno nie spotkasz tam kolumn (a tym bardziej głośników) za milion złotych (no chyba że kupisz kilkaset kolumn).



Mateusz1809 Podstawowa w sumie seria jaką jest Taga harmony do naprawdę niezłego amplitunera vsx 930 to trochę kiepski pomysł .
Jak ich cena , bo 7-9 tys po odliczeniu ceny amplitunera i bluraya jest mało zachęcająca; ) można kupić serię azur , lub platinum, lub inne lepsze od Harmony kolumny. Normalnie harmony kosztują sporo mniej, są wręcz tanie .
Zresztą po Twoim zapytaniu tutaj ( http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=167618 ) widać że słabo sobie radzą , choć jak można się domyślać może być to także kwestia ustawień systemu . szkoda że nie odniosłeś się do naszych sugestii pytań, no ale To Twój temat i sprawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Pozwolę podłączyć się do tematu.


Poszukuję jakiegoś ciekawego zestawu kina domowego do pokoju o powierzchni 24m^2(4x6)- link do zdjęcia pomieszczenia- https://goo.gl/photos/QeCwieVFGDabBr7k9.

Budżet ok.4,5tyś. zł.

Interesuje mnie zakup amplitunera z zestawem głośników 5.1, ewentualnie 5.0- suba mógłbym dokupić za parę miesięcy, gdy się znajdzie jakaś gotówka.

Główne zastosowanie: filmy- 40%, gry-40%, muzyka ze Spotify-20%.

Moje wstępne typy:

ampli:
ONKYO TX-NR646
YAMAHA RX-V679
DENON AVR-X2200W

głośniki:
INDIANA LINE NOTA 555 N
WHARFEDALE OBSIDIAN 600 HCP SET
AUDIO PRO AVANTO HTS 5.0
JAMO S 628 HCS





Ciężko u mnie będzie o przetestowanie zestawów z racji na miejsce zamieszkania- niestety w moim Nowym Sączu brak jakichkolwiek sklepów audio, a najbliższe pewnie w Krakowie...


Jestem zupełnie zielony w temacie, tak więc proszę o wyrozumiałość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mDawid Swoją drogą mogłeś założyć swój temat, lub od biedy jak nie dałeś rady to dołączyć do tematu kina domowego za 4-5, a nie za 8 tys , prawda ?

A już w temacie, to Twój budżet daje szanse stworzenia kina domowego oczywiście stricte do filmów , choć muzyka też jakoś zagra .

Co do amplitunerów to są w pewnym uproszczeniu w miarę podobne, natomiast kolumny które wybrałeś to zupełnie różne szkoły brzmienia, pod różne gusta.
Chyba nie czytałeś żadnego testu, nawet tych wymienionych kolumn, a są...
Dość powiedzieć że Jamo s 626 to typowe kinówki, a ich boczny głośnik wymaga nieco miejsca wokół, Pro avanto podobnie , ale warto dodać że graja bardzo miękkim basem ( jeszcze bardziej niż Jamo) i delikatna górą.
Indiana line nota to kolumny bardziej muzyczne , precyzyjne, twardsze, bez tak obfitego i luźnego basu.
Tak więc w zestawieniu z tak a nie inaczej grającym amplitunerem da to różne wrażenia brzmienia icon_cool.gif .

Subwoofer w kinie 5.1 jest niezbędny, bo raz, że taka jest ścieżka filmowa, dwa amplitunery kinowe zwykle wydajnością nie grzeszą i w trybie kinowym bez subwoofera basu jest czasami niezbyt dużo.

Nowy Sącz - Kraków i okolice to blisko, nie warto kupować w ciemno, to się potem mści.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Przygotuj się na wyprawę do Krakowa. Ewentualnie naszą wizytę u Ciebie icon_smile.gif

Budżet trochę inny, ale coś poradzimy. Powiedz mi tylko w którym miejscu na tym zdjęciu będzie stał ten sprzęt?

Co do amplitunera to zgodzę się że Onkyo 656 jest dobrym wyborem. Ma najlepszy stosunek jakości/cena i w tym budzecie raczej nei masz innego wyboru, stracisz na kolumnach.

Jak wspomniał jacek75 Jamo to typowe kinówki i to o odmiennym basie niż wszyscy myślą. Audio Pro to lepszy wybór chodź ich ustawienie nadal będzie nieco problematyczne. Trzeba zostawić po bokach równe odległości oraz odstęp od przeszkód.
W Tym budżecie warte zainteresowania są Quadral Quintas 6500 od razu z subem np. Klipsch R10SW lub nawet r12SW. Bo niestety stracisz znaczną część kina.
Ewentualnie set w promocji: http://s4home.pl/produkt/heco-victa-prime-702202102252a/ zapewni dobry odbiór zarówno kina jak i stereo.

Pozostaje do Twojej dyspozycji w razie pytań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zgadza się. Przygotuj się na wyprawę do Krakowa. Ewentualnie naszą wizytę u Ciebie icon_smile.gif

Budżet trochę inny, ale coś poradzimy. Powiedz mi tylko w którym miejscu na tym zdjęciu będzie stał ten sprzęt?

Co do amplitunera to zgodzę się że Onkyo 656 jest dobrym wyborem. Ma najlepszy stosunek jakości/cena i w tym budzecie raczej nei masz innego wyboru, stracisz na kolumnach.

Jak wspomniał jacek75 Jamo to typowe kinówki i to o odmiennym basie niż wszyscy myślą. Audio Pro to lepszy wybór chodź ich ustawienie nadal będzie nieco problematyczne. Trzeba zostawić po bokach równe odległości oraz odstęp od przeszkód.
W Tym budżecie warte zainteresowania są Quadral Quintas 6500 od razu z subem np. Klipsch R10SW lub nawet r12SW. Bo niestety stracisz znaczną część kina.
Ewentualnie set w promocji: http://s4home.pl/produkt/heco-victa-prime-702202102252a/ zapewni dobry odbiór zarówno kina jak i stereo.

Pozostaje do Twojej dyspozycji w razie pytań.




Dzięki za odpowiedź,
Ogólnie cały pokój idzie do przemeblowania- przeszklona szafka zniknie, tak jak i całe stanowisko komputerowe. Planuję całą ścianę widoczną z prawej strony przeznaczyć pod TV, audio i sprzęty z nimi związane- miejsca więc będzie całkiem sporo.
Plan na obrazku z painta.
https://goo.gl/photos/fdhPYoohPeipkRpQ9
Jak przy takim umeblowaniu poustawiać głośniki, by miało to wszystko ręce i nogi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia z przodu są bardzo dobre.
Wiadomo trzeba by wysunąć kolumny do przodu, nie jak na schemacie żeby dotykały ściany. Dać im swobodę ale układ jest dobry.
Co do tyłów to tu masz dwa warianty.
Jeden to na bocznych ścianach. Wówczas lewa tylnia kolumna jest dość daleko, da się to skalibrować na amplitunerze.
Druga opcja to na stojakach zaraz obok/za narożnikiem.

Kwestia jak by Ci to bardziej pasowało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Yamaha 679 jak najbardziej mój kolega ma ten ampli od kilku lat i jest spoko , ja osobiście dołożyłem kilka stówek i kupiłem 779.
co do głośników to do kina polecam Klipsch

Cytat

Witam,
Pozwolę podłączyć się do tematu.


Poszukuję jakiegoś ciekawego zestawu kina domowego do pokoju o powierzchni 24m^2(4x6)- link do zdjęcia pomieszczenia- https://goo.gl/photos/QeCwieVFGDabBr7k9.

Budżet ok.4,5tyś. zł.

Interesuje mnie zakup amplitunera z zestawem głośników 5.1, ewentualnie 5.0- suba mógłbym dokupić za parę miesięcy, gdy się znajdzie jakaś gotówka.

Główne zastosowanie: filmy- 40%, gry-40%, muzyka ze Spotify-20%.

Moje wstępne typy:

ampli:
ONKYO TX-NR646
YAMAHA RX-V679
DENON AVR-X2200W

głośniki:
INDIANA LINE NOTA 555 N
WHARFEDALE OBSIDIAN 600 HCP SET
AUDIO PRO AVANTO HTS 5.0
JAMO S 628 HCS





Ciężko u mnie będzie o przetestowanie zestawów z racji na miejsce zamieszkania- niestety w moim Nowym Sączu brak jakichkolwiek sklepów audio, a najbliższe pewnie w Krakowie...


Jestem zupełnie zielony w temacie, tak więc proszę o wyrozumiałość.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No ok, fajnie to wszystko gra, ale brakuje suba i surroundów. Brać do kompletu Tannoy'e - TS.2.10 i XT mini? Wolałbym troszkę tutaj przyoszczędzić, a te dwie pozycje to wydatek ~4k. Macie jakieś propozycje do 2.5-3k sub+surround, które fajne efekty tworzą?



Za tysiaka masz bipolarne surroundy od Melodiki
http://sklep.rms.pl/melodika-bls20-kolumny...e-surround-2szt

i subwoofer Def Tech ProSub800
http://sklep.rms.pl/definitive-technology-...er-aktywny-1szt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...