Skocz do zawartości

Problem z doborem głośników


cobra

Recommended Posts

Witam

To mój pierwszy wpis na forum i do tego dość skomplikowany.
Na początku zastanawiałem się nad kuponem zestawu mini hi fi (np Pioneer X-HM72D-K). Po sprawdzeniu jak grają amplitunery kina domowego już nie byłem tego taki pewien.

W tej chwili rozważam z 3 modele:
- Denon AVR-X520BT
- Onkyo TX-SR444
- Pioneer VSX-531

Jak widać budżet na amplituner do 1500 PLN.

Największym problemem jest jednak dobór kolumn. Moje pomieszczenie ma około 50m2. Wystarczy mi konfiguracja 2.1, a nawet jest to wskazane nie będę musiał prowadzić kabli.
Rodzaj muzyki do słuchania: klasyczna, pop, trochę rocka
Budżet: tak max do 1500 za 2 kolumny.

Kolejene pytanie czy za to dostanę coś sensownego.

Mam jeszcze pytanie dotyczace mocy wzmacniaczy. np taki Denon X520BT ma moc 5x130W, lecz spotkałem się ze stwierdzeniem że moc w trybie stereo dostajemy 2x109W ale już dla 5.1 dostajemy tylko 5x40W. Nie wiem jak mam się do tego odnieść.

Moje wymagania:
Obsługa FLAC (tutaj jeszcze do negocjacji)
Bluetooth - koniecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jesli szukasz sprzetu nowego to amplituner kina domowego zapewni Ci funkcje ale nie zapewni jakości grania zwłaszcza w konfiguracji 2.1
Z kolei amplituner stereo zagra ale nie zmieścisz się w zakładanym budżecie.

Amplitunery kinowe tak czy siak odradzam.
http://s4home.pl/produkt/yamaha-r-n500/
lub dołoż nieco i weź już kompletne Onkyo 8150.

Co do kolumn to w budżecie 1500 zł polecam Ci Heco Victa 702 ewentualnie Polk Audio T50.
Pomieszczenie masz spore więc raczej te drugie.
Jeśli masz szukać jakiegoś sprzetu używanego daj znać.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Jeśli docelowo chcesz zbudować system dwukanałowy, ewentualnie wspomagany subwooferem, zdecydowanie polecam wybór jednego z amplitunerów stereofonicznych, bądź klasycznego wzmacniacza. Moce w amplitunerach wielokanałowych są podawane w sposób niezbyt wiarygodny, znacznie lepszym urządzeniem pod względem jakości dźwięku będzie elektronika dwukanałowa.
Spójrz proszę na klasyczny, mocny wzmacniacz stereofoniczny Yamaha A-S501 oraz Onkyo A-9050, które połączyłbym z kolumnami Pylon Audio Pearl 25, Audio Pro Black Diamond v3 bądź STX Electrino 250. Każdy z powyższych zestawów powinien Cię w pełni brzmieniowo usatysfakcjonować. Spójrz także na naszą ofertę, są przygotowane bardzo ciekawe finansowo pakiety.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...