Skocz do zawartości

Audio do 2000zl


Sewer

Recommended Posts

Cześć. "Jakieś" rady mógłbyś dostać, tylko pewnie byłyby one tyle warte, co informacje zawarte w Twoim poście.
Nie chce Ci się poczytać innych wątków na forum?
By Ci solidnie odpowiedzieć musimy mieć konkretne informacje na różne tematy.
A jakie? Poczytaj i jak najlepiej odpowiedz.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Na tej podstawie zobacz jak swoje pierwsze posty napisali koleżanka i koledzy. Da się?
http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Możesz poczytać poradniki o akustyce i ustawianiu kolumn. Oczywiśćie jeśli poważnie podchodzisz do jakości dźwięku.
Jakiś plan pokoju z zaznaczonym ustawieniem wszystkiego co się tam znajduje byłby bardzo pomocny.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, masz absolutną rację.
Przepraszam za ten post, ale był pisany na przerwie w pracy, tak na szybko chciałem się tylko zorientować czego zacząć szukać.
Podaje wszystkie potrzebne informacje .

1- Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Niby 2000, ale jak by trzeba było jeszcze coś dołożyć to raczej nie będzie problemu .

2- Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Używany/Nowy jestem otwarty na wszelkie propozycje

3- Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

Stereo

4- Co planuję kupić .

Kolumny/Wzmacniacz/CD (ogółem wszystko co potrzebne żeby zagrało)

5- Jaka jest powierzchnia pokoju?

Około 30m2

6- Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Kiedyś może coś bym dokupił, ale chwilowo to ma wystarczyć

7- Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

cd/telefon/laptop/usb

8- Co wybrałem ?

Myślałem nad Tonsil ZEUS, ale nie mam pojęcia jaki wzmacniacz do tego dobrać, ewentualnie jakaś końcówka mocy, ale wydaje mi się że nie ma takiej potrzeby .



Więc mogli byście mi coś polecić, jakiś wzmacniacz do tych Tonsili, albo całkowicie coś innego, jak już wcześniej pisałem jestem otwarty na wszelkie propozycje icon_smile.gif



Ps. Plan pokoju w trakcie realizacji icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza imprezami i łomotem na jakiś industrialnych pseudo techno party to Zeusy raczej do niczego innego się nie nadają...
Końcówka mocy też daje w sumie tylko prąd w takim zestawieniu z Zeusami to tylko łomot w sumie, uniesień muzycznych, czy nawet zwykłego odsłuchu muzyki na jakimś poziomie trudno będzie uzyskać.

Odtwarzacz CD podłączasz po RCA, tel po minijac/rca, Wspomniany laptop podłączasz jak napisałeś po po USB ale wtedy potrzebny Dac między PC a wzmacniacz, połączenie z PCta po mini jacku jest słabe jakościowo( choć z zeusami byłby to najmniejszy problem).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza imprezami i łomotem na jakiś industrialnych pseudo techno party to Zeusy raczej do niczego innego się nie nadają...
Końcówka mocy też daje w sumie tylko prąd w takim zestawieniu z Zeusami to tylko łomot w sumie, uniesień muzycznych, czy nawet zwykłego odsłuchu muzyki na jakimś poziomie trudno będzie uzyskać.

Odtwarzacz CD podłączasz po RCA, tel po minijac/rca, Wspomniany laptop podłączasz jak napisałeś po po USB ale wtedy potrzebny Dac między PC a wzmacniacz, połączenie z PCta po mini jacku jest słabe jakościowo( choć z zeusami byłby to najmniejszy problem).





W takim razie co możesz mi polecić ?

Lubię głośno i dużo basu icon_biggrin.gif
Tylko żeby jakość dźwięku nie była porównywalna do betoniarki na budowie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo i głośno, to zależy nie tylko od kolumn, ale także wzmacniacza. Proponuję zestaw używany. Będzie dużo lepiej za podobnej wielkości pieniądze. Kolumny to raczej Arcus, Quadral (najlepiej z serii Phonologue), może jeszcze coś innego.
Pomyślimy przez weekend. Może koledzy podrzucą coś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Lubię głośno i dużo basu icon_biggrin.gif
Tylko żeby jakość dźwięku nie była porównywalna do betoniarki na budowie icon_smile.gif



Pewnie jak sporo ludzi. Generalnie gdyby nie problemy lokalowe ( sąsiedzi) to sporo z forumowiczów słuchała by głośno, lub głośniej niż prawdopodobnie obecnie. Sporo gatunków brzmi lepiej na wysokich poziomach głośnosci.
Niskie tony też są raczej lubiane, choć zależy jakie, bo zwykle ceniona jest ich lepsza ich dobra jakość niż tylko ilość.
Innymi słowy żeby słuchać głośno nie trzeba kupować Zeusów, a żeby była jakaś jakość to tym bardziej ich nie kupować.
Te 3O metrów to sporo, ale nie aż tyle by się upodlać zeusami, albo je przeceniasz, albo nie doceniasz lepszych, ale ciut mniejszych konstrukcji.
Bo powiedzmy takie klasyczne podłogowe kolumny zbudowane na bazie 2 x 6,5 " i głośnika wysoko tonowego, ze średnio mocnym wzmacniaczem na połowie głośności zagrają już na granicy bólu.

Kolejny Twój wpis, a nic nie napisałeś jaki lubisz dźwięk, muzykę, chyba masz jakiś punkt odniesienia, coś słyszałeś w salonie może u znajomych ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Lubię głośno i dużo basu icon_biggrin.gif
Tylko żeby jakość dźwięku nie była porównywalna do betoniarki na budowie icon_smile.gif


Kolejny Twój wpis, a nic nie napisałeś jaki lubisz dźwięk, muzykę, chyba masz jakiś punkt odniesienia, coś słyszałeś w salonie może u znajomych ?



No i tu dochodzimy do sedna. Autor nie będzie tego wiedział do póki nie odsłucha kilku zestawów.
A że to pewnie mniej możliwe to oczekuje pewnie porad.

Kolego autorze wątku. Jeśli chcesz to możesz podjechać do nas czy innych salonów (chodź nie wiem jak tamci na to patrzą) aby przy najmniej posłuchać kilku modeli i zobaczyć co Ci w duszy gra.
Możesz także kupić sprzęt używany który uważany jest że ma "dobrą cenę" wówczas odsprzedaż bez straty lub niewielką. A myślę że skoro to Twoj pierwszy sprzęt to "chwilę" na nim pograsz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Lubię głośno i dużo basu icon_biggrin.gif
Tylko żeby jakość dźwięku nie była porównywalna do betoniarki na budowie icon_smile.gif



Pewnie jak sporo ludzi. Generalnie gdyby nie problemy lokalowe ( sąsiedzi) to sporo z forumowiczów słuchała by głośno, lub głośniej niż prawdopodobnie obecnie. Sporo gatunków brzmi lepiej na wysokich poziomach głośnosci.
Niskie tony też są raczej lubiane, choć zależy jakie, bo zwykle ceniona jest ich lepsza ich dobra jakość niż tylko ilość.
Innymi słowy żeby słuchać głośno nie trzeba kupować Zeusów, a żeby była jakaś jakość to tym bardziej ich nie kupować.
Te 3O metrów to sporo, ale nie aż tyle by się upodlać zeusami, albo je przeceniasz, albo nie doceniasz lepszych, ale ciut mniejszych konstrukcji.
Bo powiedzmy takie klasyczne podłogowe kolumny zbudowane na bazie 2 x 6,5 " i głośnika wysoko tonowego, ze średnio mocnym wzmacniaczem na połowie głośności zagrają już na granicy bólu.

Kolejny Twój wpis, a nic nie napisałeś jaki lubisz dźwięk, muzykę, chyba masz jakiś punkt odniesienia, coś słyszałeś w salonie może u znajomych ?



No ja akurat mieszkam w domku jednorodzinnym i z głośnością nie ma problemu,a co do rodzaju muzyki to słucham wszystkiego, od rapu, przez pop, po rock icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat


Te kolumny Magnata nawet ciekawe, jaki wzmacmiacz/amplituner by do nich pasował ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...