Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR656 + Dali Zensor Set 7 i problem: cicha gra


RadekRaw

Recommended Posts

Witam,
W sobotę zakupiłem wybierany od dłuższego czasu zestaw:

Onkyo TX-NR656
Dali Zensor Set 7 (5.0).

Po podłączeniu i skalibrowaniu za pomocą załączonego mikrofonu niby wszystko fajnie, ale jest jeden "problem". Podczas odtwarzania z dowolnego źródła (media player/mkv, PS3) amplituner gra bardzo cicho. Do tego stopnia cicho, że po pierwszym włączeniu zacząłem myśleć, że czegoś nie podłączyłem bo nic nie było słychać! Tymczasem okazało się, że głośność była ustawiona na "zaledwie" 20.
Dźwięk zaczyna być słyszalny w okolicach VOL 30.
Filmy zaczyna się dobrze oglądać w okolicach VOL 50-60. Dopiero przy 70 jestem zadowolony.

Czy nowe modele Onkyo tak mają? Jeśli tak, to po co komu VOL od 1 do 30?
Zrobili ten zakres z częstotliwością dla zwierząt czy co? icon_biggrin.gif

Poprzeglądałem ustawienia, próbowałem zmieniać niektóre z nich ale nie daje to w praktyce żadnego rezultatu. Ponowna kalibracja również.

Na moim starym (naprawdę starym) ampie Onkyo TX-DS676 + Paradigm Monitor 9 filmy oglądałem zazwyczaj przy głośności 19-25. Przy 35 drżały szyby w oknach. Przy VOL50 arytmii serca dostawał sąsiad mieszkający 2 piętra wyżej. Nigdy podczas użytkowania tego zestawu przez parę ładnych lat nie przekroczyłem głośności 60...

O co chodzi? Tak ma być? To problem ze sprzętem czy ustawieniami? A może... tak ma być?
R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Na starym mam skalę 0-99.

Tak czy siak to raczej niemożliwe, aby producent zdecydował się na to, aby jego amplituner nie wydawał z siebie ŻADNEGO dźwięku przy ustawieniu VOL 20 (sprawdzane w nocy)... Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne w obecnych ampltinerach. I to akurat jest na plus.
Wiele osób kręci equalizery na Maksa plus podbija pasma. Wówczas starszego typu Skala była bardzo mało precyzyjna

Teraz wykorzystujesz większy zakres potencjometru, możesz dokładniej ustalić zasady poziom. A daniej była Skala od 0 do 100 a przy 50 i tak dawał już takie zniekształcenia że nie dało się tego słuchać.

Konkurenci tez tak mają. To kwestia przyzwyczajenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...