Skocz do zawartości

Wzmacniacz i Kolumny do +/- 4000


patison

Recommended Posts

Witam,
jako że czasy mojej młodości minęły organizuje swoja przestrzeń w nowym domu, kobieta zapragnęła dobry sprzęt grający do salonu około 35mkw

Kiedyś miałem składankę technicsa z kultowymi altusami 300, ale to właściwie bardziej łupało niż grało.

Oboje słuchamy wszystkiego od muzyki filmowej po rock metal dubstep itp. Zależy mi na sprzęcie o dobrym brzmieniu - nie musi być mega basowo bo za miesiąc dwa dokupię jakiś subwofer - na chwile obecną chcę zrobić kobiecie prezent na święta i kupić sprzęt.

Serce mnie boli jak mi zajeżdża komputerowe głośniki logitecha z5500, które dobrze też grają, ale nie w tak dużym pomieszczeniu.

Na początku myślałem o Zeus'ach, ale po odsłuchaniu ich u kolegi raził mnie łomot i wysokie tony w postaci ranienia ucha.

Sprzęt preferuje używany, ale poszanowany (zawsze zaoszczędzę kilka złotówek)

swoje zainteresowanie skierowałem na kolumny Klipsch RF-82 mk II, czy to dobra droga ? sprzęt warty pieniędzy ?

jaki piecyk pod to podpiąć ?

Pomożecie ? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przede wszystkim potrzebujemy więcej informacji , których nie podałeś, aby była możliwość konkretniejszej pomocy.

Jak daleko możesz odsunąć kolumny od tylnych , bocznych ścian ...
Pomógłby rysunek Twojego pokoju z naniesionymi meblami i z ustawieniem Twoich przyszłych kolumn.

Bardzo ważną rzeczą jest akustyka, bez tego to i nawet świetny zestaw może zagrać miernie. Jeżeli nic nie wiesz na ten temat to na początek podaje linki do zapoznania się z tematem;

http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Gatunki muzyczne już znamy, ale jedną z najważniejszych cech do wyboru sprzętu są również Twoje preferencje dźwiękowe. Wolisz / wolicie dźwięk chłodny, konturowy, jasny, twardy czy miękki, ocieplony, soczysty. Napisz własnymi słowami.

Co będzie źródłem - odtwarzacz Cd, komputer? Już coś masz czy też chcesz zakupić ten element w tej kwocie?. Nic nie napisałeś na ten temat.

Pomimo , że nie znam odpowiedzi na powyższe pytania to kolumny Klipsch Rf82 mk II jeśli chodzi o wielkość do Twojego pomieszczenia byłyby dobre.
Jednak jeśli chodzi o dźwięk jaki generują to szczerze odradzam te kolumny jako wybór na "pierwszy" dojrzały zestaw stereo.
Te kolumny grają dźwiękiem konturowym z wycofaną średnicą, bardzo jasno i dosyć ostro w wysokich tonach. Dźwięk jest podany bardzo dosadnie, rzucony na "twarz". Oczywiście można takie brzmienie lubić jednak po pewnym czasie może one stać się męczące, a chodzi mi głównie o wysokie tony które bardzo "wybijają" się na przód w stosunku do reszty pasma.
Przy tych kolumnach trzeba odpowiednio dobrać elektronikę co wcale nie jest takie łatwe, jak i bardzo mocno zwrócić uwagę na akustykę pomieszczenia.
Osobiście odradzam kupowanie w ciemno tych kolumn. Co innego po odsłuchu jak się zna ich prezentację ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rf82II to dobre kolumny. Jeśli zostawisz je ze starym harmanem no kh680 albo Denon pma1500r będzie to grało na prawdę dobrze.
Ładnie dołem z punktowym kontrolowanym basem.
Jako alternatywę poszukaj focali, sensorów 7, czy heco metas.

Jak znajdziesz coś ciekawego możesz podsylac linki. Chętnie się wypowiemy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
cześć,
zamilkłem na pewien czas żeby poczytać trochę i ochłonąć by nie popełnić błędu.
Generalnie znam wybór... podbijam budżet i kupuje dali ikon 7
szukam teraz pieca w granicach 2tys (używkę kupie najchętniej) - możecie coś polecić ?

muzyki jakiej głównie z kobietą słuchamy np. taki styl:
https://www.youtube.com/watch?v=bjyGkvNUtRU

ale generalnie od muzyki filmowej po jakieś popy/disco (umc umc) po konkretny rock icon_smile.gif

zależy mi na czystej górze bo właściwie potrawie rozpoznać uchem różnice między kolumnami, ale bardzo lubię ciepły bas uderzający głęboko..nie chodzi mi o dudnienie oczywiście
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Temat i dział stereo. A to amplituner kina. Nie mnie cię przekonywać bo jesteś dorosły i wiesz co robisz. Tym bardziej jeśli chcesz rozbudowywać do kina.
Tak 3067 to fajny model. Czy wart tej ceny nie wiem. Musisz sprawdzić rynek.
W tej kwocie znalazło by się kilka ciekaeych amplitunerow kinowych.




ok a co możesz polecić w takim razie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patison, musisz się zastanowić, czy chcesz stereo, czy kino domowe. Niestety amplitunery KD w stereo zazwyczaj grają kiepsko.
Także odpowiednio dobrane kolumny nie potrzebują subwoofera. Rzadko udaje się dobrze zgrać go z kolumnami stereo.
Jest dużo buczenia, jakieś rezonanse, ale czy to naprawdę niskie tony jakich potrzebuje słuchacz? Moim zdaniem nie.
Lepiej dołożyć pieniądze z subwoofera do lepszych kolumn i dobrego wzmacniacza stereo.
Niby piszesz, zę czegoś tam słuchałeś i Ci nie odpowiadało. Co znaczy, ze masz pewne wymagania. A chcesz pójść w kiepski dźwięk.
Posłuchaj bardziej doświadczonych, abyś nie płakał jak Andzia, co matki nie słuchała icon_biggrin.gif

Taa, Altusy 300 są równie kultowe jak denaturat icon_mrgreen.gif

I na koniec prośba. Nie cytuj poprzedniego postu. Nie ma takiej potrzeby. Wiadomo na co i komu odpowiadasz.
Zaciemniasz przy okazji wątek.
Moderator zwrócił Ci już na to uwagę. Nie przysparzaj roboty moderacji. Trochę szacunku, ok?
A jak już coś niepotrzebnie wpiszesz, to jest funkcja Edytuj i po sprawie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...