Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz stereo do Dali Zensor 7? Denon pma720 marantz 6005?


ditus_555

Recommended Posts

Witam jak w temacie posiadam zensory 7 słyszałem je kiedyś z Demonem pma 720 u znajomego było dla mnie ok. Czy marantz 6005 6006 będzie lepszy? Pokój 25m2 nie zagracony,muzyka jakiej słucham prawie każda oprócz klasycznej rocka metalu głównie klubowa trance rap,w przyszłości rozbudowa o Dali sub 12. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do metalu, rocka, hip-hopu, itp. denon pma-720ae będzie dobrym wzmacniaczem. On w sumie jest "rockowy" ale się sprawdzi.
Zamiast troszkę przereklamowanych Zensorów zwróć uwagę na Monitor Audio Bronze 6. Z denonem lepiej zagrają w tych gatunkach.
http://allegro.pl/monitor-audio-bronze-6-u...6139105787.html
Cenowo wychodzą tak samo jak Zensor 7 tj. ~ 4000zł
Uważam że subwoofer będzie zbędny - bo do muzyki to kicha. Młodziakom tylko imponuje takie łupu cupu icon_wink.gif
Do filmów.. ok może być. Ale te kolumny grają tak że jest zbędny..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glasgow,Wielka Brytania jak zakładałem konto byłem jeszcze w Łodzi,w sumie gdybym wciąż tam był to nie byłoby tematu bo bym ich tam nie kupił,na początku napisałem,że już je mam bo planowałem już je kupować po odsłuchu u znajomego na Denonie mi odpowiadają a sklep z audio mam 20min od domu,innych pod uwagę nie brałem bo grają a i wyglądają dziewczynie się podobają białe, MA bronze też mają bo widziałem ale myślałem że nie warto muszę je posłuchać.Takze nici z odsłuchu w Polsce 😑
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz wszystkim na słowo że coś ma mniej "basu" icon_wink.gif
Weź wzmacniacz i posłuchaj dali i monitor audio.
Może być tak, że jednak to te drugie przypadną Ci bardziej do gustu.
Przecież z każdym wzmacniaczem zagrają inaczej.
Ja posiadam MA i przy wszystkim na 0 nie narzekam na brak niskich tonów.
A jak podkręcę na chwilę to potrafią dop**lić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dali zensor 7 graja z onkyo tx 8150 dla mnie brzmienie w tym zestawie jest świetne, odsłuchiwałem z monitorami bronze i mr 6, zensor 7 bardziej mi sie podobały ( fajnie jeszcze grają pylony diamond 25 ,tez bym je rozważał choć są droższe,ale warte tej kasy), dokupiłem suba i jest jeszcze lepiej takiego basu nie uzyskasz na samych kolumnach no i do filmów to dobre rozwiązanie, na pewno jeszcze lepiej te zensory zagrają ze wzmacniaczem własnie tym yamaha on ma chyba tez wyjcie na suba lub z jakimś używanym wzmacniaczem ale tu nie wiem z jakim modelem najlepiej będą grać te zensory 7 . Miałem własnie ten wzmacniacz yamaha as 701 wybrać ale zależało mi na radiu internetowym więc jest onkyo i tez jest dobrze .Mam nadzieje ze moja opinia w czymś sie przyda pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Onkyo "lepiej, przyjemniej" gra z Dali zensor, niż z wspomnianymi MA bronze.
Bronze 5, 6 grają nieco chłodno, twardo, analitycznie, ( poprzednie BX 5, 6 grały nieco inaczej) zaś Dali zensor 7 dają nieco ciepła, sprężystości, gładkości. Onkyo gra dość twardo, więc z kolumnami trzeba uważnie, zresztą jak w każdym zestawie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...