Skocz do zawartości

Logitechy z906 5.1 pod TV


sztajcher

Recommended Posts

Witam, otóz zakupiłem sobie TV LG uh668v, i postanowilem dokupic jakies kino domowe, zdecydowalem sie na logitechy z906
i teraz moj problem jak najlepiej polaczyc to z TV, w zestawie jest kabel jackow 6kanałowy pod karte graficzna ktory odpada,
ponizej znajdują sie zdjecia tyłu TV oraz subwoofera

TV https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34....amp;oe=5851A8B9

Subwoofer

kupilem kable 2cra +2cra polaczylem je pod tv i sub myslac ze zadzaiała ale nie działa, ;/ czemu?
kupilem wiec kabel 2cra z koncowka Jacka ktory wpialem pod tv no i działa gra 5 głosników, jednak boli mnie to ze jakosc nie jest raczej taka jak byc powinna gdyż tylne głosniki mi 'pyrczą' ;/ zwykly sluchacz moze by teg nie dostrzegł ale ja jestem uczulony na to;/
moze ktos mi pomoc powiedziec jak to najlepiej podlączyc by uzyskac najepsza jakosc? z gory dzieki

moze jeszcze dodam jedna rzecz mnie niepokoi ktorej nie rozumiem, przy tym podlaczeniu calym zrobilem sobie test głosnikow ktory byl opisany w instrukcji, przy wlaczeniu testu zaczely mi sie odzywac wsyztskie glosniki po kolei tak jak bylo napisane, na samym koncu mial sie odezwac subwoofer ktory nie dal zadnego glosu w porownaniu z pozostalymi ;/ czemu tak? jednak poddczas sluchania muzyki z tv wydaje mi sie ze gra najlepiej z tych wsyztskich ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podłączył TV do subwoofera kablem optycznym. W TV masz wyjście digital audio out, a w "subie" dwa wejścia optyczne (na dwa źródła), aż się prosi o taką kombinację. Łączysz to pojedynczym kablem optycznym z dwoma końcówkami Toslink.

Co do podłączenia kablami RCA - minijack (Twoje "cra", jak mniemam) oraz "pyrczenia" głośników, jak to określiłeś - jeśli głośniki działają to może to być kwestia rozdzielenia sygnału i konieczność konfigurowania ustawień w dołączonej konsoli sterującej zestawem. Ja użytkuję poprzedni zestaw (Logitech Z5500) i wszystkie ustawienia są konfigurowalne z poziomu dołączonej konsoli.

Subwoofer podczas testu nie działa, a w normalnym użytkowaniu działa? Nic nienormalnego, w mojej opinii, u mnie też tak jest, w starszym modelu. Nie ma się czym przejmować.

A co do jakości, to potestuj w przyszłości inne podłączenia. Ja mam TV podłączony zwykłym kablem Jack-Jack (bo moja konsola na to pozwala), komputer kiedyś podłączałem optykiem właśnie. Co Ci będzie lepiej grało - z Twoich kombinacji - to zostaw.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wypowiedz, rzuciles mi nowe swiatlo na to wszystko juz bylem zawiedziony,
sprobuje wiec tak jak piszesz ale jesli dobrze zrozumialem chodzi ci o kabel toslink z 1 koncowka do tv i 1 do sub?czy 1 do tv 2 do sub? bo mam tam dwa wejscia jak napisales, jedno moze byc niewykorzystane? sa niezalezne od siebie?
i jeszcze czy te koncowki toslink maja rozne wielkosci wejscia? bo wydawalo mi sie ze probowalem wpiac ten kabel optyczny do tv ale wtyk byl za gruby nie miescil sie, czy to mozliwe?

z gory sory za takie pierdoly ale jestem ziolony calkiem w tych sprawach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel optyczny zakończony złączem Toslink ma jeden standard końcówek, zwróć uwagę, że mają one kształt profilowany (coś w stylu trapezu), można je wpiąć tylko w jeden sposób, może próbowałeś do góry nogami, lub coś takiego.

Kabelek podłączasz pod wyjście w TV (masz oznaczone jako "optical audio out"), drugi koniec do subwoofera do jednego z dwóch możliwych gniazd (jedno będzie niewykorzystane do podpięcia innego źródła). I nie zapomnij ustawić w konsoli głośników i być może w też w TV, żeby sygnał szedł przez optyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak widzialem te koncowki ze sa profilowane i z pewnoscia nie wsadzalem je do gory nogami, probowalem to tak naszybko tylko od strony tv i wydawalo mi sie bez szans wlozenie tego pod tv,
w kazdym badz razie dopiero w srode bede mogl sprobowac ponownie sie do tego przylozyc, dzieki za pomoc, jeszcze sie odezwe z gory dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jesli dobrze zrozumialem chodzi ci o kabel toslink z 1 koncowka do tv i 1 do sub?czy 1 do tv 2 do sub? bo mam tam dwa wejscia jak napisales, jedno moze byc niewykorzystane? sa niezalezne od siebie?



Są to wejścia optyczne niezależne i do jednego jak radzi kolega podłącz sobie TV, a do drugiego wedle potrzeb np. dvd/bluray.
Masz też chyba wejście coaxial( pod 5).
Generalnie wyjście słuchawkowe w TV nadaje się tylko do słuchawek, a jak chcesz dobry* sygnał to tylko wyjściem optycznym .
Słowo Dobry pisze z gwiazdką bo jeśli ma to być tor audio z oglądanych w TV filmów to ok, natomiast muzyka odtwarzana z usb tv czy oglądana z YT w Tv to jest bardzo słabo( myślę żę nawet na takim sprzęcie komputerowym usłyszysz już różnicę)

Cytat

tak widzialem te koncowki ze sa profilowane i z pewnoscia nie wsadzalem je do gory nogami, probowalem to tak naszybko tylko od strony tv i wydawalo mi sie bez szans wlozenie tego pod tv,



Nawet jak wkładałeś dobrą stroną , to nieraz trzeba użyć sporo siły i wkładać pod kątem. Nie każde gniazdo trzyma wymiary, ale jeszcze częściej nie każdy tani kabel optyczny ma super wymiarową końcówkę icon_wink.gif wystarczy ułamek milimetra i trzeba się siłować nieraz.

Kiedyś jakiś forumowicz nie mógł włożyć kabla optycznego bo nie zdjął z niego kapturka ochronnego ( z przewodu) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm tak zgadza się pod 5 mam wejscie coaxial(koncentryczne czy jakos tak) ale chyba nie dam rady tym polaczyc z tv?

co do jakosci to zdaje sobie sprawe ze nie bedzie 'idealna', tylko boli mnie to ze moja metoda podlaczenia tego (2cinh +jack) wydaje mi sie nie byc wykorzystana najlepiej
i bede probowal to zmeinic na optyczne polaczenie tak jak mi radziliscie

co do nie zdjecia kapturka to sie mnie nie tyczy, kapturek byl zdjety, ten caly plastik wyprofilowany byl za duzy, troche sie tym martwie bo naprawde wydawalo mi sie to bez szans wlozenie, a kabel byl w cenie 49/59zl,
jutro dam znac, dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chodzi mi o to żebyś sobie to fajnie ustawił. Niektóre TV mają tryby wyjścia audio. Np. Pcm, dolby itp.
Jeśli np. Oglądasz tvn w piątek to domyślnie masz dźwięk stereo. Po przełączeniu na oryginalną ścieżkę powinno rozgraniczyć ci na 5 głośników w prawdziwym dźwięku przestrzennym.

Pozdrawiam


a wlasnie, skoro tak to mam kolejny problem :/
ponizej podaje zjdecia ustawien w TV


probowalem cos tu zmieniach przestawiac ale bez zadnych efektow?? czemu tak nic sie w jakosci nie zmienia
i co dziwne w konsoli od glosniczków gdzie jest level suba (przynjamniej tak mi sie wydaje) tez sie nic nie zmienia nie ma zadnej roznicy po jakiej kolwiek zmianie :/ uznalem wcześniej ze to sluzy tylko do karty dzwiekowej ale chyba sie myle?
kto wie czmeu nie moge miec wplywu na tryb dziwieku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

probowalem cos tu zmieniach przestawiac ale bez zadnych efektow?? czemu tak nic sie w jakosci nie zmienia

Możliwe, że przy podłączeniu optycznym dźwięk idzie prosto do konsoli głośników, omijając ustawienia. Nie znam Twojego TV, swój mam podłączony kablem coax (optyka brak icon_sad.gif) i żadne ustawienia dźwięku nie działają.
Cytat

i co dziwne w konsoli od glosniczków gdzie jest level suba (przynjamniej tak mi sie wydaje) tez sie nic nie zmienia nie ma zadnej roznicy po jakiej kolwiek zmianie :/ uznalem wcześniej ze to sluzy tylko do karty dzwiekowej ale chyba sie myle?
kto wie czmeu nie moge miec wplywu na tryb dziwieku

A tu już powinieneś wszystko móc regulować, wszystko na co konsola pozwala. Jak to działa, wybierasz subwoofer przyciskiem "Level" a potem kręcisz gałką, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A tu już powinieneś wszystko móc regulować, wszystko na co konsola pozwala. Jak to działa, wybierasz subwoofer przyciskiem "Level" a potem kręcisz gałką, tak?


haha xD az mi wstyd pisac.. 4 tryby level i te tryby pokretlem reguluje xD nie rozkminilem tego xD myslalem ze przy wcisnieciu level sie konczy dzieki bardzo mi pomogles xD

Cytat

Zmiany tych większości ustawień dotyczy głośników TV, lub wyjścia analogowego, czyli słuchawkowego. Natomiast dźwięk cyfrowy z TV wychodzi "czysty" , tak jak np. z portu usb komputera z pominięciem " korektorów/poprawiaczy "


dzieki za wyjasnienie icon_smile.gif pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a mam jeszcze pytanie ogolnie co to zestawu LOGITECH Z906 czy ktos z was posiada sprzet? dzwiek z subwoofera jest super natomiast co do pozostalych 5 glosniczkow troche mnie nie pokoją, otoż gloniczek centralny gra najlepiej, 2 glosniki przednie juz graja jkaby ciszej a najgorzej mnie zamartwiaja 2 tylne glosniki graja najgorzej w sensie jakby robili tylko za syczki, taki pusty dziwek bez zadnych tonow niskich,
czy to jest normalne? wie ktos?
dodam ze calosciowo z daleka gra swietnie jednak jesli sie zblize do tych glosniczkow tylnych (przednie graja troche lepiej niz tylne) to czuje ze to nie jest choc w polowie to co powinno sie wydobywac z tych glosniczkow, no chyba ze to tylko maja robic za tak jakby syczki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Z906 bo nigdy nie odpalałem na nich kina. Ale kiedyś miałem z nimi styczność.
W tylnich głośnikach czy kolumnach nie ma mowy o niskich tonach jeśli są takiej wielkości.

Centralny de fakto powinien grać nagłosniej.

Jeśli oglądając film jest dobrze to tak zostaw.

Tak z czystej ciekawości tam jest jakiś mikrofon kalibracyjny? W jaki sposób określasz głośność poszczególnych kanałów?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

[...] natomiast co do pozostalych 5 glosniczkow troche mnie nie pokoją, otoż gloniczek centralny gra najlepiej, 2 glosniki przednie juz graja jkaby ciszej a najgorzej mnie zamartwiaja 2 tylne glosniki graja najgorzej w sensie jakby robili tylko za syczki, taki pusty dziwek bez zadnych tonow niskich,
czy to jest normalne? wie ktos?
dodam ze calosciowo z daleka gra swietnie jednak jesli sie zblize do tych glosniczkow tylnych (przednie graja troche lepiej niz tylne) to czuje ze to nie jest choc w polowie to co powinno sie wydobywac z tych glosniczkow, no chyba ze to tylko maja robic za tak jakby syczki


Zależy jaką ustawiasz opcję w konsoli (ja mam w poprzednich Logitechach do wyboru: stereo, film i muzyka). Głośność poszczególnych elementów też da się regulować. Centralny powinien grać najgłośniej, bo z niego idzie ścieżka dialogowa. Głośniki tylne to głośniki efektowe, te "syczki" są normalne. Zwróć uwagę, jak to się zmienia, kiedy np. zamiast dialogu w filmie są efekty specjalne, lub muzyka, wtedy głośniki przednie grają "pełną parą".

Stwierdzenia o braku tonów niskich nie rozumiem. Masz subwoofer w zestawie, czego oczekujesz od kilkucentymetrowego głośniczka?? Częstotliwości są podzielone, basy oddaje subwoofer, średnie i wysokie głośniki centralny, przednie i tylne, dodatkowo jest to jeszcze podzielone np. na wersję 5.1

Jakość efektów zależy od tego, jak jest udźwiękowiony materiał. Co innego nowy film na bluray z oryginalnym wgranym materiałem 5.1, co innego stary kabaret nagrany z TV, gdzie słabej jakości stereo jest sztucznie konwertowane na 5.1.

Pobaw się konsolą sterującą, sporo tam jest ustawień.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

To jeszcze ja podbijam temat, bo zapadała decyzja zakupu zestawu Logitech Z-906 do podłączenia TV.

Telewizor Samsung LED UE43J5600 (tu specyfikacja http://www.samsung.com/pl/tvs/full-hd-j5600/UE43J5600AWXXH/ )
Dolby Digital Plus: Tak
Virtual Surround DTS: Studio Sound
Kodek DTS: DTS Premium Sound 5.1
Wyjście audio cyfrowe (optyczne): 1

Rozumiem, że jak pisał Gambeat, najbardziej optymalnym rozwiązaniem również w moim przypadku będzie:

Dnia 12.12.2016 o 21:42, Gambeat napisał:

Ja bym podłączył TV do subwoofera kablem optycznym. W TV masz wyjście digital audio out, a w "subie" dwa wejścia optyczne (na dwa źródła), aż się prosi o taką kombinację. Łączysz to pojedynczym kablem optycznym z dwoma końcówkami Toslink.

Proszę o potwierdzenie, ewentualnie inne sugestie. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam.

Z906 mam podpiete do komputer złączem 6 kanalowym. Dzwiek 5.1 jest odtwarzany tylko wtedy gdy na panelu głośników nie jest podwietlony zaden z efektów (i to tylko w grach bo przy słuchaniu muzyki glosnik centralny nie dziala). Ale niestety dzwiek slychac gorzej niz na wlaczonym efekcie 4.1 (wydaje sje taki bardziej plytki). Domyślam się, że tak sobie zaplanował producent. Niestety.

Natomiast po podpieciu do PC głośników kablem optycznym toslink da sie korzystac z glosnikow tylko z efektami a wiec 3d, 4.1 i 2.1.

W zwiazku z powyższym mam pytanie jak np laczycie glosniki z tv aby byl dzwiek 5.1? 

Troche to bez senu, bo kupujac glosniki 5.1 chvialoby sie korzystac z calego sprzetu a w sumie glosnik centralny jest praktycznie zbedny... No i zamiast deklarowanych 500W w RMS mamy 433...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...