Skocz do zawartości

Amplituner pioneer vsx 930 [Mega Problem]


Mateusz1809

Recommended Posts

Witam,
Od wakacji jestem posiadaczem zestawu 5.1 Taga harmony + pioneer.
Od 2 dni mam poważny problem ponieważ nie mogę słuchać muzyki skala na pioneer to -80db do +12db (Jakoś tak) i gdy zniżam do poziomu -10 - 0db (zależy od muzyki) amplituner pochwili się wyłacza i nie wiem jaka to przyczyna poniewaz to sie dzieje dopiero od 2 dni, najpierw pomyślałem że za słaby amplituner i nie może sobie dać rady z kolumnami , ale pamiętam , że to nie jest pewnie ten problem gdyż miesiąc temusłuchałem skrillex - bangarang na +6db (Słychać było 3 ulice dalej) to amplituner spokojnie sobie dawał rade. jakiś miesiąc temu też przyszedł do mnie gostek , który skalibrował dokładnie mój amplituner , grał bass lepiej po wystrojeniu a głos było słychać już na wcześniejszych db. Nie wiem co robić gdyż to jest zastanwiające. Najprawdopodobniej oddam za 2 dni do serwisu. Ale chce się upewnić czymoże wiecie co jest żle aby już tak się nigdy nie stało
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz1809 Miałem kiedyś niższy model Pioneera vsx i z podobnymi gabarytowo kolumnami dochodziłem do połowy skali ( ok. -35-25 dB) bo było masakrycznie głośno.
Ten twój model vs 930 jest naprawdę zacny i mocny o ile się nie mylę dostawał nagrody Eisa w 2015 roku, http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/ampl...pioneer-vsx-930

Taga harmony to dość przeciętne kolumny jeśli chodzi o jakość i efektywność , że musisz dobijać gałką volume do końca ( bo o głuchotę z grzeczności nie posądzam). Pioneer 930 marnuje się przy nich icon_wink.gif .

Jeszcze może uściślij, raz czy grasz muzykę na 5 kolumnach czy na 2 icon_confused.gif: , na dwu kolumnach masz moc powiedzmy 2x 125W, ale przy 5 kanałach spada do 5x50W i amplituner jest obciążony.
Dwa czy ten bas ( nie bass) ustawił ci na subie, czy na kolumnach, jak na kolumnach i puszczasz go na full to spada impednacia i się przegrzewa ( dodatkowo jeszcze jak na 5 kolumnach gra jakaś muzyka ).
Powodem może tez być złe podłączenie, przeciw faza - że grają cicho i bas się znosi, albo słaby przewiew.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to kwestia ustawienia amplitunera. Nie możliwe abyś dochodził prawie do końca skali.
Albo końcówki mocy są na wykończeniu albo ktorys bezpiecznik padł. To raczej nie kwestia przegrzania bo są tam końcówki impulsowe.

Przed oddaniem go na serwis przywroc ustawienia fabryczne i zobacz jak gra. To pierwsze co powinieneś zrobić w ramach własnego sprawdzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witajcie. Mam problem ze swoim vsx 930...

Miga mi mcacc... wprowadzałem amplituner w ten tryb : multizone plus tune- ale zanim chce zrobić reset znów się wyłącza. I tak na okrągło. Czy ktoś z was miał podobnie? Co moze być przyczyną i czy się to opłaca naprawiać? Ile może to kosztować wgl? 

 

Gdzieś tam wyczytałem że mogą to być końcówki mocy lub jedną końcówka? Jak to sprawdzić? :/

 

Pomocy... 

 

2 minuty temu, Pablo Escobar napisał:

Witajcie. Mam problem ze swoim vsx 930...

Miga mi mcacc... wprowadzałem amplituner w ten tryb : multizone plus tune- ale zanim chce zrobić reset znów się wyłącza. I tak na okrągło. Czy ktoś z was miał podobnie? Co moze być przyczyną i czy się to opłaca naprawiać? Ile może to kosztować wgl? 

 

Gdzieś tam wyczytałem że mogą to być końcówki mocy lub jedną końcówka? Jak to sprawdzić? :/

 

Pomocy... 

 

Dodam tylko ze zależy mi na sprzęcie... Bo kupiłem go wraz z kolumnami jamo i gra poprostu... bajecznie. 

A nagle z niewiadomych przyczyn przestał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...