Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
grabbo

tannoy mercury 7.4

Recommended Posts

Witam wszystkich, moje pytanie oczywiście jak w temacie chodzi o kolumny tannoy mercury 7.4 czy może mi ktoś, oczywiście kto posiada takowe opisać wrażenia odsłuchowe, czy podobne są do dali zensor7?

Witaj,

To ta sama półka, klasa kolumn ale nie są podobne. Dali chodź cieplejsze w średnicy to mają mniej informacji iw tym paśmie. Tannoy jest bardziej dokładny. Ma mniej basu ale jest bardziej zróżnicowany. Głębszy w Dali. Bas w Tannoyach jest na równym poziomie z resztą pasma. Pokaże klasę wtedy kiedy trzeba.

Do czego będziesz to podpinał? Jakiej muzyki słuchasz?

Zapraszam Cie na odsłuch i porównanie tych kolumn z różną elektroniką.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Powoli przymierzam się do kupna jakiegoś stereo i szukam różnych informacji, pewnie odsłuch byłby najlepszy ale trochę za daleko Biłgoraj - Oświęcim i na tą chwilę czytam różne opinie, jeśli będę coś potrzebował na 100% dam znać. Myślałem nad zestawem yamaha r-n602 z heco 900 to, oraz nad Onkyo 8150 z tannoy mercury 7.4, to chyba takie uniwersalne zestawy do słuchania radia czy spotify. Przeważnie słucham radia , ewentualnie z telewizji jakiś program muzyczny. Pomieszczenie do odsłuchu to pokój 26 m2 połączony z kuchnią 8m2 oraz otwartym niewielkim holem.

Masz 3.5 godziny drogi. Do Krakowa 2.5 tu też możemy zorganizować odsłuch.
Czasami ale to w okresie letnim jestesmy także w Krośnie to już bliżej.
Oba zestawy są uniwersalne. Z tym że heco gra bardziej dołem. Z mięsem, z kolei tannoy bardziej subtelnie detalicznie.
Radia internetowego czy klasycznego? Tunery radiowe fm w onkyo są dość wrażliwe zęby powiedzieć łagodnie. Lubi szumieć.
Takie pomieszczenie naglosnia obydwoma zestawami. Także zensorami icon_smile.gif

Może chcialbyd tez żebym ci wysłał jakiś system? Sprawdził byś jak gra u Ciebie?

Pozdrawiam i pozostaje do twojej dyspozycji.

Cytat

Masz 3.5 godziny drogi. Do Krakowa 2.5 tu też możemy zorganizować odsłuch.
Czasami ale to w okresie letnim jestesmy także w Krośnie to już bliżej.
Oba zestawy są uniwersalne. Z tym że heco gra bardziej dołem. Z mięsem, z kolei tannoy bardziej subtelnie detalicznie.
Radia internetowego czy klasycznego? Tunery radiowe fm w onkyo są dość wrażliwe zęby powiedzieć łagodnie. Lubi szumieć.
Takie pomieszczenie naglosnia obydwoma zestawami. Także zensorami icon_smile.gif

Może chcialbyd tez żebym ci wysłał jakiś system? Sprawdził byś jak gra u Ciebie?

Pozdrawiam i pozostaje do twojej dyspozycji.

Witam
Słuchał będę radia internetowego. Planowałem zakup yamaha r-n602 może z heco?, lub onkyo 8150 może z tannoy mercury 7.4.Na jakiej zasadzie możesz przysłać mi sprzęt do odsłuchu?
Pozdrawiam Robert.

Jeśli radian internetowego i to główne źródło to RN602 i 8150 to dobre kierunki.
Heco Music Style 900 - grają gęsto, mocnym dołem są dociążone, z miła średnica. Dobrze je zestawiać z wzmacniaczami grającymi nieco jaśniej. Więc tu Yamaha jest ok.
Onkyo 8150 ma więcej średnicy i nieco mniej góry. Chodź dół wydaje mi się większy, ale to może subtelna różnica.
Tannoy 7.4 gra równiej, ma mniej basu jest bardziej zróżnicowany. Ma bardzo iła przestrzeń.

Wpłacasz kaucje wysyłamy sprzęt do Ciebie. Jeśli ma zostać, robimy "podmiankę" na nowe egzemplarze.
Jeśli chcesz sprawdzić coś innego tak samo robimy "podmiankę"
Jak w ogolę to nie jest to czego szukasz to odsyłasz i zwrot kasy.

Pisałeś podobne do Zensor 7, więc tych słuchałeś? Co Ci się w nich podobało a co nie?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować