Skocz do zawartości

tannoy mercury 7.4


grabbo

Recommended Posts

Witaj,

To ta sama półka, klasa kolumn ale nie są podobne. Dali chodź cieplejsze w średnicy to mają mniej informacji iw tym paśmie. Tannoy jest bardziej dokładny. Ma mniej basu ale jest bardziej zróżnicowany. Głębszy w Dali. Bas w Tannoyach jest na równym poziomie z resztą pasma. Pokaże klasę wtedy kiedy trzeba.

Do czego będziesz to podpinał? Jakiej muzyki słuchasz?

Zapraszam Cie na odsłuch i porównanie tych kolumn z różną elektroniką.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Powoli przymierzam się do kupna jakiegoś stereo i szukam różnych informacji, pewnie odsłuch byłby najlepszy ale trochę za daleko Biłgoraj - Oświęcim i na tą chwilę czytam różne opinie, jeśli będę coś potrzebował na 100% dam znać. Myślałem nad zestawem yamaha r-n602 z heco 900 to, oraz nad Onkyo 8150 z tannoy mercury 7.4, to chyba takie uniwersalne zestawy do słuchania radia czy spotify. Przeważnie słucham radia , ewentualnie z telewizji jakiś program muzyczny. Pomieszczenie do odsłuchu to pokój 26 m2 połączony z kuchnią 8m2 oraz otwartym niewielkim holem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3.5 godziny drogi. Do Krakowa 2.5 tu też możemy zorganizować odsłuch.
Czasami ale to w okresie letnim jestesmy także w Krośnie to już bliżej.
Oba zestawy są uniwersalne. Z tym że heco gra bardziej dołem. Z mięsem, z kolei tannoy bardziej subtelnie detalicznie.
Radia internetowego czy klasycznego? Tunery radiowe fm w onkyo są dość wrażliwe zęby powiedzieć łagodnie. Lubi szumieć.
Takie pomieszczenie naglosnia obydwoma zestawami. Także zensorami icon_smile.gif

Może chcialbyd tez żebym ci wysłał jakiś system? Sprawdził byś jak gra u Ciebie?

Pozdrawiam i pozostaje do twojej dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masz 3.5 godziny drogi. Do Krakowa 2.5 tu też możemy zorganizować odsłuch.
Czasami ale to w okresie letnim jestesmy także w Krośnie to już bliżej.
Oba zestawy są uniwersalne. Z tym że heco gra bardziej dołem. Z mięsem, z kolei tannoy bardziej subtelnie detalicznie.
Radia internetowego czy klasycznego? Tunery radiowe fm w onkyo są dość wrażliwe zęby powiedzieć łagodnie. Lubi szumieć.
Takie pomieszczenie naglosnia obydwoma zestawami. Także zensorami icon_smile.gif

Może chcialbyd tez żebym ci wysłał jakiś system? Sprawdził byś jak gra u Ciebie?

Pozdrawiam i pozostaje do twojej dyspozycji.


Witam
Słuchał będę radia internetowego. Planowałem zakup yamaha r-n602 może z heco?, lub onkyo 8150 może z tannoy mercury 7.4.Na jakiej zasadzie możesz przysłać mi sprzęt do odsłuchu?
Pozdrawiam Robert.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radian internetowego i to główne źródło to RN602 i 8150 to dobre kierunki.
Heco Music Style 900 - grają gęsto, mocnym dołem są dociążone, z miła średnica. Dobrze je zestawiać z wzmacniaczami grającymi nieco jaśniej. Więc tu Yamaha jest ok.
Onkyo 8150 ma więcej średnicy i nieco mniej góry. Chodź dół wydaje mi się większy, ale to może subtelna różnica.
Tannoy 7.4 gra równiej, ma mniej basu jest bardziej zróżnicowany. Ma bardzo iła przestrzeń.

Wpłacasz kaucje wysyłamy sprzęt do Ciebie. Jeśli ma zostać, robimy "podmiankę" na nowe egzemplarze.
Jeśli chcesz sprawdzić coś innego tak samo robimy "podmiankę"
Jak w ogolę to nie jest to czego szukasz to odsyłasz i zwrot kasy.


Pisałeś podobne do Zensor 7, więc tych słuchałeś? Co Ci się w nich podobało a co nie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

witam przymierzam sie do zakupu w/w tannoy, prosze o podpowiedz czy ze wzmakiem arcam alpha 9 i cd 7se bedzie to wspolgralo ? obecnie gram na tannoy m1 i czasem brakuje mi glebiej schodzacego basu i wiekszej szczegolowosci w srednicy, aczkolwiek zlego slowa nie moge na nie powiedziec, rozwazalem tez 7.2 z racji dosc malego pomieszczenia ok 10m2 plus jeszcze skos na przeciwko zestawu jednak uwazam ze 7.4 nawet na niewielkim volume zagraja wyraźniej niz 7.2 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w takim razie jest Pan (S4Home) polecic mi cos w podobnej cenie co zagra z moimi klockami ? dzwiek z m1-nek chodzi mi o sam rodzaj przekazu jest ok, gdyz nie lubie analitycznego brzmienia a wlasnie bardziej ocieplone tylko bardziej szczegolowe z mocniejszym basem. Faktycznie moze ma Pan racje, ze 7.4 beda za duze wiec zostane przy wstepnym planie z monitorami.

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc uważacie, że M 7.2 nie są warte uwagi i już lepiej podmienić m1 na m2 ? podobno jezeli chodzi o bas m2 sa lepsze i potrafia zejsc ciut nizej niz m1 ale jednoczesnie sa jeszcze mniej detaliczne w srednicy niz m1, pewnie najlepiej byloby zabrac klocki do auta i w droge, mam mozliwosc zakupu m7.2 w dobrej cenie i stad moje zainteresowanie  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Wracając do tematu. Myślę o zakupie Tannoy Merkury 7.4. Chciałbym je podłączyć pod wzmacniacz hk 680. Czy będzie to dobrze ze sobą grało? Kupować używki czy poszukać nowych, podobno staniały w stosunku do tego ile kosztowały z 3 lata temu.

3 minuty temu, Marcin04 napisał:

Wracając do tematu. Myślę o zakupie Tannoy Merkury 7.4. Chciałbym je podłączyć pod wzmacniacz hk 680. Czy będzie to dobrze ze sobą grało? Kupować używki czy poszukać nowych, podobno staniały w stosunku do tego ile kosztowały z 3 lata temu.

Albo może lepiej rozważyć Melodika BL 40 mk3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...