Skocz do zawartości

onkyo vs yamaha


grabbo

Recommended Posts

Stoję przed takim samym wyborem. W związku z małżeńskim kompromisem w grę wchodzą jedynie kolumny podstawkowe. Proszę o poradę:

1. pokój (z kuchnią) - 28 m2 (kwadrat)
2. kolumny będą stały na książkowej półce, więc obudowane z każdej strony z małą przestrzenią wokół
3. muzyka: przede wszystkim jazz i klasyka
4. źródła: docelowo CD, a na razie: komputer, Spotify, USB (flac)
5. istotny element całości: radio i jego jakość - zwykłe i internrtowe
6. kolumny: myślę o Dali Zensor 3 lub Studio Monitor 55. Inne sugestie mile widziane

Jak uważacie: Onkyo 8150 czy Yamaha 602

Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kilka faktów z których nie do końca zdajesz sobie sprawę:
1- gatunek muzyczny jest poniekąd istotny , nie mniej ważny jest gust...Onkyo gra nieco twardziej co niby dla np jazzu, czy klasyki ( rockowej, czy poważnej ??? icon_wink.gif) może być odpowiedniejsze. Z praktyki wiem że Onkyo z Dali 3 gra dobrze.

2- Czy 28 metrów na co prawda duże Dali 3 to wystarczająco, nie bardzo , czy muzyka klasyczna ( jakakolwiek) na takich monitorach w 28 metrach to jest to , wątpię.

3- Czy masz półki o głębokości cirka 50 cm dla tych Dali , bo one są dość głębokie, zresztą dopchnięte do ściany na styk być nie mogą ( jak żadne zresztą) . Dodatkowo mają tylny BR ....

4- Czy te półki są wysoko, czy nisko jakieś 80-100 nad podłogą ?
Jak takie plany mają się do oczekiwanej precyzji i jakości w jazzie , muzyce klasycznej, zresztą każdej innej też ?

5- punkt 3,4 może wydawać się dziwny, lecz w sumie jak nie spełniasz pewnych podstaw może lepiej kupić najtańszy model sieciowy tej marki i pierwsze lepsze kolumny za 500zł, lub miniwieżę pokroju PIONEER X-HM72.


Cytat

5. istotny element całości: radio i jego jakość - zwykłe i internrtowe


Jakość radia FM zależy od konkretnej stacji, anteny nadawczej i anteny-drucika w Twoim domu, zaś radia internetowego od konkretnej stacji i plików jakimi operuje. Spotyfy, czy inne serwisy płytowe też mają opcję plików różnej jakości. Czy będziesz miał wieć mini wieżę, czy Onkyo czy yamahę, czy zestaw za xx tys te aspekty się nie zmienią.

Wpływ na jakość i styl brzmienia masz w chwili jak kupujesz np kolumny czy wzmacniacz i jak to w domu potem ustawisz- akustyka jest bardzo ważna ! Poprawnie ustawione nawet tańsze kolumny dadzą lepszy efekt niż drogie ulokowane byle jak i gdzie.

Cytat

[size=3][size=2]Jak uważacie: Onkyo 8150 czy Yamaha 602


To nie jest kwestia uważania przez innych, kupujesz TY, a napisałeś nie wile swoich uwag , aby ktoś miał wywróżyć co dla ciebie będzie najlepsze. Zobacz na np świeżutki temat równoległy z Twoim, ( chyba nie czytasz co ?) http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=167715

W cudze sprawy małżeńskie się nie mieszam, niemniej tak jak moja żona nie narzuca mi specyfikacji oleju do silnika, czy jak mam stawiać płyty, ja nie narzucam jej że pralka powinna być na półce ( bo łazienka mała), a garnki, czy swoje buty ma kupować w konkretnym kolorze. Bo gdyby tak było wszyscy bylibyśmy na straconej pozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Widzę, że najpierw muszę odrobić pracę domową. Zbiorę więcej informacji i wrócę z tym tematem. Wskazanego wątku wcześniej nie czytałem, bo z google trafiłem bezpośrednio na wątek pod który się podpiąłem.

Tematu małżeńskiego w tym miejscu nie ma sensu kontynuować, ale sam pewnie wiesz, że nie jest to takie proste. Jak pisałem jest to pewien kompromis, który skutkuje taką, a nie inną sytuacją i możliwościami, które chcę wykorzystać optymalnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igsynima wrzuć proszę schemat swojego pokoju.
Niestety przy tak obudowanych kolumnach podstawkowych wiele stracisz. Klasyka wymaga dużego przetowrnikach basowego.
Skąd jesteś? Możesz podjechać na odsluch?
Z ciekawości puścił bym ci u nas a później u ciebie zobaczysz ile tracisz. Niestety najpierw musisz rozwiązać problem ustawień.
A żona jeśli ładnie zbudujesz stereo będzie zachwycona. To element w pokoju którym wręcz można się pochwalić.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Mam nadzi eję, że uda się odświeżyć wątek po dłuższej przerwie. Zerknijcie na plan pokoju, w którym ma stanąć zestaw stereo. Proszę o pomoc w wyborze.

1. Słucham głównie ze Spotify, dlatego naturalnym wyborem wydaje Onkyo 8150 (jeżeli jeszcze uda się kupić) lub Yamaha R-N602. W przyszłości chciałbym dokupić CD i jakiś gramofon. Ten drugi raczej na zasadzie niskobudżetowej ciekawostki (choć z drugiej strony któż wie, co przyniesie przyszłość :))

2. Muzyka: przede wszystkim jazz (70 proc.) i muzyka poważna (20 proc.).

Czy według Was w takim pomieszczeniu ma sens wchodzenie w kolumny podłogowe, czy podstawkowe wystarczą? Jak to wszystko ustawić, żeby osiągnąć najlepszy efekt? 

Dodam, że miejsca jest mało i im to wszystko będzie mniejsze, tym bardziej pomoże w uniknięciu spięć z żoną :)

Wszystkie sugestie mile widziane. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Uwaga do planu: Regał z książkami - ten przy TV - ma 40 cm głębokości.

plan.jpg.040e5407d7fd1f5aac16b796ddfe4b7d.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku, gdyby to były kolumny podłogowe myślałem, żeby to podstawić przed tymi regałami z książkami i TV. Z kolei kol. podstawkowe ustawić na regale. Nie zależy mi na optymalnym zestawieniu z TV. 

propozycja1.jpg.8839e6660367a4e7815e935172cb763f.jpg

propozycja2.jpg.69bc408d511383fd89fb4ae362b47dd4.jpg

Uwzględniając powyższy post co sądzicie o czymś takim:

Yamaha R-N803D + Monitor Audio Silver 2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...