Skocz do zawartości

prośba o pomoc w wyborze sprzętu - układ pokoju


bzx

Recommended Posts

witam

to moj pierwszy post i od razu z grubej rury - potrzebuje kilku rad przy zakupie stereo...

oto rozklad pomieszczenia, to czarne to oczywiscie miejsce ustawienia sprzętu icon_wink.gif


jak widać nie jest to zbyt dużo miejsca i dodatkowo mam półotwartą przestrzeń, ale chciałem zaznaczyć że nie jestem audiofilem i nie potrzebuję perfekcyjnych warunków odsłuchowych, co jednocześnie nie oznacza że nie lubię posłuchać muzy w dobrym wydaniu icon_smile.gif

nie interesuje mnie zaden subwoofer, tylko konkretne stereo. muzyka bedzie odtwarzana przeróżna, głównie elektronika, jazz, rock... wiem spektrum zbyt szerokie ale jak mówię, nie jestem jakims purystą, stereo bedzie mi służyc rekreacyjnie, ale tez czasem sobie przygaszę światło i pownikam.

no więc jaki sprzęt moglibyscie mi doradzić? budżet powiedzmy że max 1000 na głośniki podstawkowe, i do tego jakis amplituner (ew. wzmacniacz solo ale musiałbym potem dokupić osobno radio..) za powiedzmy max 500 zł. odtwarzacz CD na koniec.

na moim celowniku znalazły się używane głośniki B&W 601 S2 - 800zł, tylko pytanie czy nie będą one za duże na ten mój "kącik" odsłuchowy.. znalazłem o nich dosc sporo bardzo przychylnych opinii, no i marka też dobra więc tak się zastanawiam.. co do dobrania jakiegos wzmahola do tego to nie mam pojęcia..

prosze o sugestie i opinie na temat tych B&W 601 S2, i prosze wybaczyc że jestem totalnym nowicjuszem icon_wink.gif

pozdrawiam
bzx


PS. jesli chodzi o rozstawienie sprzetu to znalazłem taki artykulik który troche mnie oświecił:
http://www.hifi.pl/porady/ogolne/pokoj-podstawy.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Beda dobre. Do tego maja br z przodu, łatwiej będzie je ostawić. Pamiętaj o podstawkach do nich. Do b&w możesz sprobować rotela. To sprawdzone połączenie



spoko, dzieki za odpowiedz..
jakies jeszcze opinie innych ludzi? czy cena jest w miare ok?

bylem w sklepiku ze sprzetem HIFI, koles mi polecał zamiast składania używek, żebym dokupił zestaw Yamaha Pianocraft (tylko nie pamietam który model) z głośniczkami B&W (monitorki serii 685), jest cena promo 2450 PLN...

i teraz nie wiem co zrobic..
help! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz

mam po prostu dylemat tego typu czy:

1. wchodzic w uzywane b&w i dokupić jakis wzmacniacz ktory potem ewentualnie zamienię na lepszy
2. wchodzic w nową miniwieżę (ot chocby PC)


szczerze mowiac z rotelami nie ma zbyt wielkiego wyboru:
http://allegro.pl/search.php?string=rotel&...;category=20120

wiem ze rotel+b&w to super połączenie, ale czy inne rozwiazanie wchodzi w grę? nie ukrywam ze chciałbym kupic amplituner..

no a budzetowo to juz wiem na ile moge się okreslic - skoro ta miniwieza PC kosztuje 2450 PLN, to ustalam sobie budzet na powiedzmy 2000, plus-minus. kolumny te o ktorych pisałem to 800 PLN, a wiec zostaje mi sporo na jakis konkretny amplituner + CD... no i podstawki.

jakies sugestie jeszcze mozna prosic?
pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie interesuje mnie zaden subwoofer, tylko konkretne stereo. muzyka bedzie odtwarzana przeróżna, głównie elektronika, jazz, rock... wiem spektrum zbyt szerokie ale jak mówię, nie jestem jakims purystą, stereo bedzie mi służyc rekreacyjnie, ale tez czasem sobie przygaszę światło i pownikam.

Nie wiadomo w takim razie o co chodzi.Z zalozenia z ampli tunera nie uzyskasz takiego dżwięku jak ze wzmacniacza .Dokupienie tunera podobnej klasy jak w przeciętnym ampli tunerz to grosze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiadomo w takim razie o co chodzi.Z zalozenia z ampli tunera nie uzyskasz takiego dżwięku jak ze wzmacniacza .Dokupienie tunera podobnej klasy jak w przeciętnym ampli tunerz to grosze.



No nie wiadomo o co chodzi bo jestem poczatkujacy i dlatego pytam icon_wink.gif Sorry no..

Ok, czyli ponawiam pytanie, jaki wzmacniacz moglibyscie polecić do B&W tak zebym zmieścił się w kwocie 2000 +/-, biorac pod uwage ze kupie glosniki B&W 601 S2 za około 800 zł, oraz ze pasowałoby dokupić jeszcze jakies CD do tego..

No a radyjko dokupie osobno icon_wink.gif

Pozdrawiam i sorry za zieleninę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat


glosniki 800 + wzmacniacz 1500 = 2300
a do tego jeszcze CD, radio, podstawki... a ja chciałbym się zmieścic docelowo w kwocie jaką miałbym zapłacic za PC z glosnikami czyli 2450.. ale to juz naprawde MAX..

no wiec za duza suma się robi, tak wiec tylko uzywka chyba...

dzieki Kibic za pomysły, moze jak cos jeszcze Ci do głowy wpadnie co by współgrało.. ewentualnie jakie marki (oprócz Rotela), wiem już że NAD i Cambridge tez zagrają icon_wink.gif

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
wracam do tematu

głośniczki mam upatrzone takie i juz z kolesiem się dogaduję co do ceny:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=358957674

ALE ALE
jak widać tam są dziury po jakichs zawieszkach, kolega mi zwrócił uwagę że pudło głośnika nie może być podziurawione...

czy to można jakos uszczelnić żeby było cacy?
prosze o info..

dziekuje i pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
bylem w sklepiku ze sprzetem HIFI, koles mi polecał zamiast składania używek, żebym dokupił zestaw Yamaha Pianocraft (tylko nie pamietam który model) z głośniczkami B&W (monitorki serii 685), jest cena promo 2450 PLN...

i teraz nie wiem co zrobic..
help! icon_smile.gif
[/quote]
Witam,
Taki zestaw kupił ostatnio mój syn i jest bardzo zadowolony. Słucha głównie hip-hopu, popu trochę smooth jazzu. Jego pokój ma około 12 m2. Bas produkowany przez 685'ki jest przeogromny, wysokie kulturalne i delikatne. Ogólnie określiłbym ten charakter brzmienia jako mocny, a jednocześnie nieco eteryczny. Prawdopodobnie zbytnio przyzwyczaiłem się do brzmienia membran papierowych (685'ki mają kevlarowe). Oczywiście, do brzmienia dokłada się Yamaha, która gra jak zwykle bardzo myzykalnie i subtenie.
Mój sprzęt to też Yamaha - najmocniejszy (są też mniej mocne i tańsze) amplituner z ostatniej serii. Także jestem bardzo zadowolony.
Cóż, wyszło na to, że polecam Yamahę, tym bardziej, że od lat eksploatuję magnetofon kasetowy tej firmy. Nagrałem na nim mnóstwo muzyki poważnej z Programu 2 Polskiego Radia. Sama muzykalność...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzx
Wcześniej Koledzy kilka propozycji sprzętu, który powinien w zasadzie spełnić Twoje oczekiwania. Zarówno Rotel jak i Cambridge zagrają całkiem przyzwoicie. Jeśli chodzi o wzmacniacz Cambrgidge polowałbym na Twoim miejscu na model 640. Używany powinieneś kupić za kwotę, którą na to przeznaczyłeś. Co do cedeków Onkyo to propozycja Kolego Kibica1 jest dobra.
Powracając do PianoCrafta to mój syn podobnie jak syn Zbig_m również jest w posiadaniu tej mini wieży, tyle że z głośnikami Yamaha NX-E800. W pokoju o metrażu mniej więcej 13m2 sprzęt spisuje się całkiem znośnie. Właśnie stoje przed dylematem, czy sprzedać swoje Totem Mite, czy sprezentować synowi w miejsce obecnych kolumienek.
Do wzmacniaczy z drugiej ręki dorzuciłbym jeszcze NAD-a, Sony ew. coś z Yamahy. Jedyny problem to jak to zagra z głośnikami B&W. Najlepszym rozwiązaniem byłoby takie gdybyś mógł wcześniej tego wszystkiego odsłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

bzx
Wcześniej Koledzy kilka propozycji sprzętu, który powinien w zasadzie spełnić Twoje oczekiwania. Zarówno Rotel jak i Cambridge zagrają całkiem przyzwoicie. Jeśli chodzi o wzmacniacz Cambrgidge polowałbym na Twoim miejscu na model 640. Używany powinieneś kupić za kwotę, którą na to przeznaczyłeś. Co do cedeków...



Dzięki belfer54, wszystko czytałem i przyjąłem do wiadomości, po prostu dodałem update jako że w koncu pojechałem oglądać te głośniki, no i że raczej dziurawych się nie kupuje..

Dzięki jeszcze raz za rady, jeśli upoluję te 601 to napewno dokupie albo Cambridge albo Rotela, 640 to raczej nówka i raczej poza moim pułapem cenowym, ale spróbuję coś wyszukać..

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...