Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 6000zł


Slack_Babbath

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

Bardzo proszę o poradę/opinię dotyczącą wyboru zestawu stereo. Będzie to mój pierwszy sprzęt tego typu. Słucham przede wszystkim muzyki metalowej od jej najlżejszych po najcięższe odmiany, wszelkiego rodzaju rocka, muzyki gitarowej, bluesa, ale lubię też od czasu do czasu odskoczyć w klimaty delikatnej muzyki instrumentalnej. Pomieszczenie, w którym stanie sprzęt to salon w bloku o całkowitej powierzchni 22,5 m2. Poniżej w załączeniu przesyłam plan mieszkania. Odległość sofy od źródła dźwięku to ok. 3,4 m. Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie niezbyt duże pole manewru jeśli chodzi o odsunięcie kolumn od ściany ale postaram się to jakoś ogarnąć. Do dyspozycji mam 6000 zł i w okolicach tej kwoty dostałem propozycję w pewnym miejscu na zestaw Cambridge CXA80 + Pylon Sapphire 25. Na moje ucho brzmiało to przyjemnie. W sporej odległości czasowej na tych samych kolumnach słuchałem również NAD C326BEE i chyba tej pojedynek wygrał Cambridge choć tak jak mówię nie miałem możliwości bezpośredniej konfrontacji. Cambridge mnie do siebie skłania również tym, że posiada DAC co w moim przypadku odegra bardzo ważną rolę. Czy szanowni użytkownicy mogliby ocenić czy taki zestaw to dobry wybór? Co zaproponowalibyście w tej cenie jako alternatywę dla tych dwóch zestawów ? Z góry dziękuję za wszelkie propozycję!!

MIESZKANIE.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Co do połączenia Pylonów z CXA80 nie był bym taki pewien. Pylony nie grzeszą basem a Cambridge gra nim pod dobrą kontrolą ale także nie wysuwa do przodu.
Do Twojego typu muzyki polecał bym jednak tegoroczne EISA czyli model Elac Debut F6 i to połączenie z CXA80 ma sens. Stanowi dobrą konrolęnskich basów oraz dobrą średnice którą grają te kolumny. Bardziej mięsiste są także Heco Music Style 900.

Zapraszam Cie na odsłuch abyś mógł dobrać system do swoich potrzeb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...