Skocz do zawartości

Kino domowe 2.1/5.1?


Mentos

Recommended Posts

Cześć,

Zdaje sobie sprawę, że pierwszy post o treści 'szukam czegoś do kwoty X, pomóżcie' jest bardzo słabym pomysłem, ale przejrzałem trochę Waszych postów i prawdę mówiąc nie znalazłem odpowiedzi...

Chciałbym kupić zestaw kina domowego do pokoju ok 25m2, minusem jest brak możliwości poprowadzenia kabli (mieszkanie z rynku wtórnego, poprzedni właściciel o okablowaniu nie pomyślał a na chwilę obecną temat kucia ścian/sufitu odpada) do tylnych głośników. Jako typowy audio-idiota znalazłem jakiś gotowy zestaw Samsunga z bezprzewodowymi głośnikami i postanowiłem go sprawdzić w sklepie. Na chęciach się skończyło, zobaczyłem jak to coś wygląda (sam plastik) i dałem sobie spokój icon_wink.gif Pytanie zasadnicze - czy głośniki bezprzewodowe do czegoś się nadają? Czy lepiej zdecydować się na dwie kolumny?

Tak jak napisałem wcześniej z tematu 'plastikowego sprzętu' już się skutecznie wyleczyłem, mogę przeznaczyć na ten cel większe środki (do 4000). Czy za taką pieniądze można kupić coś co:
1) będzie pozwalało na posłuchanie rocka/jazzu
2) będzie posiadało radio internetowe
3) pozwoli na podłączenie pamięci USB/telefonu z androidem i odsłuchanie muzyki
4) umożliwi sporadyczne oglądanie filmów

Jako czytnik Blue-ray mogę wykorzystać PS4, ale CD to urządzenie nie obsługuje (jestem przysłowiową 'tępą dzida' i odkryłem to rok od zakupu konsoli icon_wink.gif ). Realnie potrzebuje więc jakiegoś amplitunera, 'czegoś' do odtwarzania płytek i zestawu kolumn. W sklepach (MediaMarkt/Euro) są gotowe zestawy np Yamahy i wyglądają nawet fajnie, ale dla mnie to czarna magia... Może ktoś coś ciekawego polecić?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora cześć kolumn tzw bezprzewodowych to owszem przewodu sygnałowego nie ma, ale ma lub musi mieć kabel sieciowy ( do gniazdka) bo musi on zasilać wzmacniaczyk wewnątrz kolumny.
Piszę w dużym skrócie myślowym, bo rozwiązań jest wiele, ale myślę że to o czym myślałeś i tak by się to skończyło. Tak więc na ścianie gdzieś za plecami, pod sufitem subtelnych kabli głośnikowych by nie było, ale były by kable od prądu i szukanie gniazdka icon_wink.gif
Owszem są też poza kolumnami efektowymi do kina , kolumny aktywne duże podłogowe, czasami całkiem dobre, jednak drogie.... jednak to produkt niszowy bo większość ludzi woli mieć wzmacniacz, amplituner jako centrum "sterowania"
Inna rzecz ww kolumny aktywne grają tak jak je kupisz - nic nie zmienisz, a pasywne są rozwojowe, bo wzmacniacz przecież też bardzo sporo wnosi do brzmienia kolumn i jak coś się znudzi to można zmienić wzmacniacz, a kolumny zostaną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z kinem
W tej cenie dostaniesz i nowe i używane stereo z którego będziesz się cieszył.
Onkyo 8150, Yamaha rn602 jeśli szukasz uniwersalności funkcyjnosci przy zachowaniu przyzwoitego stereo.
Nad 326, Yamaha as501 jeśli bardziej zależy ci na muzyce a kwestie sieciowe były by tylko dodatkiem.
Co do kolumn. Heco music style 500, quantum 677, indiana line tesi 560 to niektore propozycję.
Chętnie przedstawię ci różnice w dźwięku abyś sam mógł zdecydować który system gra dla ciebie lepiej.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako forumowicze masz u nas przygotowane rabaty. Zatem zamnkniemy się w budżecie.
Mogę wysłać do Ciebie sprzęt a jeśli stwierdzisz że to nie to zrobimy podmianke na inny.
Chodzi o to abyś odnalazł swoje brzmienie. Jeśli bliżej określił byś mi to czego oczekujesz to wstępnie bym pomógł coś dobrać. Dalsze to już indywidualne preferencje. No i jak mówię stereo w tej kwocie da ci lepsze efekty. Kino jest dla tych którzy sporadycznie sluchaja muzyki icon_smile.gif

Zapraszamy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...