Skocz do zawartości

niedrogie kino domowe


Papel

Recommended Posts

Witajcie.
Przymierzam się do zakupu aplitunera i głośników. Im więcej przeglądam ogłoszeń to coraz bardziej głupieję i sam nie wiem co kupić, czy ma to być stereo, 2.1 czy 5.1. Sprzęt będzie stał w pokoju o powierzchni ok 25m2 ale w kształcie litery L (o ile ma to jakieś znaczenie). Najbardziej bym chciał zestaw amplituner z systemem 5.1, bo fajnie mieć tyle głośników, ale czy jakość dźwięku będzie tak dobra jak z jakiegoś dobrego zestawu stereo? Budżet jaki mam na taką zabawę mam ok 750 zł dlatego jedynie używki wchodzą w grę. Sprzęt ma mieć zastosowanie głównie pod TV, radio z amplitunera oraz muzyka z kompa. Pomóżcie mi w dobraniu czegoś bo szczerze mam już mętlik w głowie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najbardziej bym chciał zestaw amplituner z systemem 5.1, bo fajnie mieć tyle głośników, ale czy jakość dźwięku będzie tak dobra jak z jakiegoś dobrego zestawu stereo?



Oczywiście, że nie. Wzmacniacz stereo ma 2 końcówki mocy, a amplituner np. 7. To jak za tę samą kasę mają mieć tę samą jakość?

Logitechy nie są do rozbudowywania, to zestaw kompletny, do użytku z TV, PC w szczególności. Jak chcesz dobry dźwięk stereo w przyszłości, to proponuję... zbudować niezależny zestaw stereo.

Mam wrażenie, że chcesz dobrej jakości stereo, dobrej jakości kino domowe, amplituner, dużo głośników itp. - wszystko na raz i do tego za niewielkie pieniądze. W mojej opinii to niemożliwe.
Proponuję zdecydować się na jakąś opcję startową, a resztę sprzętu kompletować stopniowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie zależy mi na możliwie dobrym dźwięku podczas oglądania filmów. Obecnie korzystam z głośników wbudowanych w tv i to jest katorga. Albo dudnią efekty albo nie słychać dialogów. Muzyki słucham zazwyczaj z YouTube więc nie ma tam zazwyczaj najlepszej jakości. To są powody które mnie skłaniają do systemów 5.1 przy czym trochę się budzi dusza dziecka, bo tu zawsze więcej zabawek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do oglądania filmów propozycję już masz, Z5500 dostarcza mnóstwo zabawy i jest dużo lepsze od głośników TV. Wbudowane mechanizmy dobrze rozdzielają poszczególne ścieżki, wiele razy kiepsko nagrany lektor w filmie - na tym zestawie zyskiwał na czytelności.

A inne propozycje (2.0, 2.1) pewnie jeszcze się pojawią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

systemem 5.1, bo fajnie mieć tyle głośników, ale czy jakość dźwięku będzie tak dobra jak z jakiegoś dobrego zestawu stereo? Budżet jaki mam na taką zabawę mam ok 750 zł


Czy fajnie mieć dużo głośników, to kwestia upodobań icon_wink.gif,
Niemniej nawet jakbyś dysponował kwotą o 2,lub 3 tys większą od obecnej to zestaw stereo za podobne pieniądze ( nawet mniejsze) rozjedzie zestaw kinowy 5.1.
Oczywiście wybór pomiędzy zestawem kinowym 5.1, a zestawem stereo to kwestia hobby i tego czy kręcą nas efekty specjalne w filmach i je oglądamy głównie , czy w drugiej sytuacji słuchamy muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nieoczekiwanie miałem pół dnia wolnego i wybrałem się do sklepu z używanym RTV. Porozmawiałem sobie z właścicielem tegoż sklepu i zakupiłem zestaw 5.1 Onkyo http://www.uk.onkyo.com/en/products/sks-ht...tml?tab=Details oraz amplituner Sony str-de485e. Całość mnie wyniosła 680zł. Pierwszy odsłuch w domu pozytywny chociaż bardzo krótko trwał ze względu na porę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...