Skocz do zawartości

Jaki Odtwarzacz CD wybrać ?


Marek82

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

Potrzebuję pomocy w podjęciu właściwej decyzji. Przed samymi świętami mój obecny odtwarzacz CD zrobił mi psikusa i padł całkowicie (był w serwisie ale nie byli w stanie go naprawić, zresztą koszt naprawy byłby zbyt wysoki względem wartości tego odtwarzacza CD).

Posiadam następujący zestaw: Harman Kardon HK3480 + odtwarzacz CD HD950 (uszkodzony) + Monitor Audio RX6.
Korzystając z okazji chciałbym kupić coś lepszego co by podniosło wrażenia odsłuchowe i zagrało dobrze w moim zestawie.

Chciałbym prosić was o radę co zrobić w obecnej sytuacji, czy:
a) kupić odtwarzacz CD np Marantz CD6005 lub Harman Kardon HD 3700 (ewentualnie coś innego, co by dobrze zagrało z moim zestawem - tutaj bym prosił o radę co wybrać) i pozostać przy amplitunerze HK3480
b) kupić odtwarzacz Marantz CD6005 i w późniejszym terminie wymienić wzmacniacz na np Marantz PM6005 (pytanie czy ma to sens, czy będzie przeskok między HK3480 a tym Marantzem) - czytałem że połączenie Marantza PM6005 + CD6005 + Monitor Audio RX6 powinno grać przyjemnie. Chyba że jest coś innego co by się sprawdziło w zestawie z moimi głośnikami.

Generalnie przy głośnikach na pewno zostaje, ale nie chciałbym też budować systemu audio za duże pieniądze. Jestem w stanie sumarycznie wydać na tę zabawę max 4 tys (wzmacniacz + odtwarzacz).

Pokój odsłuchowy ma 20m2, słucham głównie elektroniki i rocka.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozeznałem się trochę w temacie i jeszcze doszedł do tego wszystkiego zestaw:
a) Denon PMA-720AE + DCD-720AE + DNP-730AE
b) Harman Kardon HK 3770 + HD 3700
c) no i trzecia opcja wspomniany wcześniej Marantz PM6005 + CD6005

Każdy z zestawów to około 3500 zł.
Ważne jest dla mnie to aby wybrać coś co dobrze zagra z kolumnami które już posiadam MA RX6.
Na HK3480 grało to przyjemnie ale nie wiem czy obecne modele HK nadal prezentują ten sam rodzaj brzmienia czy poszli już w innym kierunku.
Co ciekawe gdy podpinałem pod HK3480 słuchawki Sennheiser HD698, to słyszałem wtedy dużo wiecej szczegółów w nagraniach no i przestrzeń była zdecydowanie lepsza. Wiem, że jest to kwestia kolumn które obecnie posiadam ale chciałbym wybrac coś co będzie najlepszą opcją pod kolumny które już mam i zagra to dobrze w elektronicznej muzyce, rocku ale także muzyce spokojnej.

Nie wiem jak by moje głośniki zagrały z Denonem, to niby najtańszy zestaw z takich sensowych w tym przedziale cenowym.
Na pewno chciałbym zeby nie było jazgotliwie, a żeby bas potrafił zejść nisko, czuć było przestrzeń i średnica nie była tez za bardzo wycofana względem wysokich i niskich tonów bo wtedy umyka wiele detali z muzyki

Będę chciał się udać na odsłuch ale być może ktoś miał możliwość posłuchania podobnego zestawu i może coś doradzi, ewentualnie poradzi coś o czym nie wspomniałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do elektroniki i rocka nie polecam zestawiać Denona z Monitor Audio RX.
Bas będzie miękki, momentami za miękki i nieco mało kontrolowany.

Prawidłowa elektronika pod Monitor audio to NAD model 326BEE, Marantz PM6006, Yamaha AS701.
Jeśli jesteś zadowolony z obecnego zestawienia wówczas zostaw Harmana a na początek wymień ten CD.

Zapraszam Cie do nas na odsłuch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie kupowałbym Marantza PM 6005. Można mieć taką samą albo lepszą jakość kupując jakiś wcześniejszy, używany model.
Ale lepiej by było jednak kupić (też oczywiście używany) inny wzmacniacz. Innej marki. Jak już kupować, to coś zdecydowanie lepszego niż Twój obecny H-K a nie coś grającego inaczej.

Kolumny MA RX6 są wbrew obiegowym opiniom dość wymagające jeśli chodzi o ich prawidłowe wysterowanie. Owszem z niezbyt drogim i średniej jakości wzmacniaczem jakoś tam zagrają. Ale dopiero z dobrej klasy amplifikacją pokażą co potrafią.
proponowałbym zbierać na jakiś za co najmniej 2 - 2.5 kzł. Cały czas mam na myśli oczywiście używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...