Skocz do zawartości

Głośniki do projektora epson 5300


House

Recommended Posts

Jak w temacie, chciałbym dokompletować głośniki do projektora który kupiłem dzisiaj. Epson 5300. Głośniki mają mieć dwie cechy (jak baba) ale zacznę od koloru. W grę wchodzi TYLKO albo black piano albo white piano. Jeśli chodzi o dzwięk to chciałbym aby miało to po prostu "jaja" bas był odczuwalny a dzwięki wyraźne. Moje dotychczasowe stereo to komplet NAD 356BEE + CD 546BEE + tuner a kolumny monitor audio silver 6. Nie grało to tak jak bym chciał, było fajnie czysto natomiast brakowało mi jakiegoś porządnego kopa. Nie chciałbym aby kino zagrało "słabiej" mam ochotę pooglądać filmy z porządnym łupnięciem ale także wtedy kiedy będzie grało cicho icon_smile.gif Jeśli za bardzo zagmatwałem, naprostujcie moje tory a ja będę odpowiadał icon_biggrin.gif

Ampli chciałbym yamahy (jakoś blisko serca - motocykl, silnik w łodzi po prostu lubię tą markę)

Czy jest realne w tych pieniądzach kupić coś sensownego? Jeśli nie, to możemy zostawić budżet 3500 za 5.0 + powiedzmy na sub 1000pln.

Układ pokoju jest dziwny, bo jest to odwrócone L gdzie na końcu nogi stoi kanapa, ekran i głośniki będą na wprost czyli pomieszczenie bez "odnogi' będzie miało 3x6m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuj proszę układ tego pomieszczenia.
Nie jest ono duże, ale martwi mnie twój dotychczasowy sprzęt i to że nie jesteś z niego zadowolony. Gdyż kina w tych pieniądzach o lepszym dźwięku raczej nie złożysz.
Co mi przychodzi do głowy znając kwotę
Yamaha RX681 + Quadral Quintas 6500 + Klipsch R10SW.
Możesz także wykorzystać obecne fronty a dokupić tyły. Silver lub nawet Bronze 1. Chodź cena za tyły i centralny nie spowoduje że wybierzemy mocniejszy sub.

Zapoznaj się proszę z moim przykładem. Co Ci w nim odpowiada a co nie. Wrzuć schemat pomieszczenia, czy w ogóle kino wchodzi w grę.
Zapraszam Cie także na odsłuch wyżej wymienionego sprzetu. Sprawdzisz czy o to konkretnie Ci chodziło.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , popełniacie duży błąd pomijając temat akustyki . Dlaczego nikt nie doradzi aby zacząć od tego . Kombinowanie tego z tym czy tego z tamtym nic nie da . Można mieć super sprzęt , pięknie wyglądający renomowanych marek i .............. po prostu póżniej wstydzić się go uruchomić choćby przed znajomymi . No niestety taka jest prawda . Warto wydać parę złotych na adaptację i dopiero wtedy szukać tego czego chcemy konfigurując sprzęt . dotyczy to kina domowego jak i oczywiście hifi .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Koledzy , popełniacie duży błąd pomijając temat akustyki . Dlaczego nikt nie doradzi aby zacząć od tego .


Maanmy,
Choćby dlatego, że w wielu wątkach wspominamy temat akustyki i właściwego rozstawienia kolumn w pomieszczeniu-i trudno w każdym wątku pisać o tym samym...

Więc raczej nie popełniamy tego "dużego błędu"!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę koledzy iż żle mnie zrozumieliście . Moja intencja było aby kazdy kto poleca jakieś rozwiązanie koledze które potrzebuje pomocy , najpierw zapytał o adaptacje pomieszczenia czy ma zrobioną zanim cokolwiek zaproponuje . Oczywiście że są informację w innych częściach forum ja o tym wiem mimo iż jestem nowy to jednak czytam icon_biggrin.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maanmy, nie do końca tak jest. Bo o ile przeważnie prosimy o wrzucenie autorów wątków schematów pomieszczeń o tyle pewnie sam dobrze wiesz że z rysunku tudzież ze schematu nie wiesz jak będzie brzmieć dany system w pomieszczeniu.
O ile wiadomo jest kilka zasad akustycznych, o tyle montowaliśmy kina w takich pomieszczeniach gdzie można by rzec nie ma szans to grać.

Można teoretyzować do póki nie ma się sprzetu, A i tak każdy użytkownik powinien z nim "polatać" po pomieszczeniu i stwierdzić jak gra. Ewentualnie sprawdzać jakieś pułapki czy absorbery.
Teoria to jedno a praktyka to drugie. Nigdy nie pomijamy tej kwestii. Zawsze po doborze sprzętu wątek nadal jest otwarty aby określić w nim czy autor jest zadowolony czy właśnie "dłubiemy" czy ustawieniu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają 100% racji i liczyłem się z tym, że miejsce na kolumny będzie złe. I tak jest. Suma sumarum porzuciłem temat kina domowego, bo częściej jednak słucham muzyki a odsłuchałem ampli i jak dla mnie masakra w porównaniu ze stereo. Staneło na takim zestawie, który już mam ale mogę to jeszcze pomodyfikować.


Ampli yamaha R-N602
Kolumny monitor audio silver 6 (RS6)
Sub monitor audio radius 370hd

W planach cd yamaha cd-s700 lub marantz 6005/6006 (doradzicie?)

Jeśli chodzi o akustukę, to miejsce odsłuchowe jest za blisko kolumn. Jak przejdę za kanapę to różnica jest kolosalna.

Kolumny ustawione WG instrukcji producenta czyli minimum 25cm od ścian

Niestety w tym mieszkaniu innej możliwości brak, musiałbym przenosić wszystkie podłączenia, projektor, ekran - takie remonty nie wchodzą w grę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ta Yamaha będzie gorzej grała od obecnego nada.
Co do cd możesz wziąć marantza cd6006. Dobra poprawiona zeszłoroczna konstrukcja.
Jak brakuje ci funkcjonalności to pomysł o cały zestawie marantza 6006/6006/na6005 zachowasz jakość.

Pozdrawiam



Jest dużo cieplej. NAD-a już nie mam, więc nie mam jak porównać.

Temat do zamknięcia. Muszę przemyśleć kilka kwestii i założę temat w stereo.

CD zamówiony będzie CD 6006 od marantza. Jeśli chodzi o wzmacniacz to zastanawiam się nad Unitrą Edwardem icon_smile.gif popróbuję, potestuję.

Dzięki za wpisy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...