Skocz do zawartości

Zestaw Hi-Fi 2.1


MichalM

Recommended Posts

Witam

Postanowiłem napisać ten temat, ponieważ nie widzę w sieci tematów, które wskazały by zabłąkanym laikom właściwą drogę, alternatywę do tych śmierdzących tandetnym plastikiem tz. soundbarów... toż to jakaś farsa... belka z głośniczkami o średnicy 7-8cm + subwoofer 20-30w za 1800zł? Co to ma być ja się pytam?!

Krótko - Nie jestem audiofilem, ale słuch mam dobry i potrzebuję kupić sprzęt, który zagra na pewnym poziomie bez większego wdawania się w niuanse.
Nie potrzebuje kina domowego 5.1 z kilku powodów o których pisać nie chce żeby nie przedłużać.

1. Pokój + aneks - 22m2 - wydzielona część pokojowa to około 18m2
2. Budżet na wszystko - do 2200zł
3. Podstawowe możliwości - bluetooth, hdmi, usb

Dlaczego 2.1?- po pierwsze - BO NIE SOUNDBAR! po drugie - nie 2.0 bo słucham muzyki gdzie subwoofer jest bardzo mile widziany.
Nie oglądam filmów w domu, nie jara mnie pseudo dźwięk przestrzenny i wiele innych argumentów.

Żeby nie było, trochę się w głowę podrapałem i wymyśliłem, iż sprawdzę czy aby w cenie do 2200zł nie kupie zestawu 2 kolumny regałowe + subwoofer + amplituner? No i teoretycznie odkryłem Amerykę! Bo jeżeli tak, to soundary powinny kosztować do 1000zł max. O zweryfikowanie praktyczne proszę Was... Czy to dobry trop i przede wszystkim - jakie kolumny do takiego zestawu? Tutaj mam największy znak zapytania.

1. DENON AVR-X520BT lub Yamaha RX-V381
2. YAMAHA YST-SW012 (przykład)
3. WHARFEDALE DIAMOND 220 (to tylko przykład, budżet na głośniki + sub jest ok 1100zł. Nie odsłuchałem - nie wiem - tu Was proszę najbardziej o nakierowanie - nad czym się w ogóle pochylić)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Cytat

.... alternatywę do tych śmierdzących tandetnym plastikiem tz. soundbarów... toż to jakaś farsa... belka z głośniczkami o średnicy 7-8cm + subwoofer 20-30w za 1800zł? Co to ma być ja się pytam?!


To jest "nowinka techniczna" za którą trzeba słono zapłacić icon_wink.gif

Cytat

Nie jestem audiofilem, ale słuch mam dobry i potrzebuję kupić sprzęt, który zagra na pewnym poziomie bez większego wdawania się w niuanse.


Po czym wypisujesz :
DENON AVR-X520BT lub Yamaha RX-V381

To są przecież amplitunery kina domowego - do muzyki one się w ogóle nie nadają. Znacznie lepszą jakość dźwięku uzyskasz z klasycznego wzmacniacza stereo.

Subwoofer do stereo , a szczególnie ta Yamaha i inne tego typu suby do muzyki się nie nadają. Będziesz miał zlepek niskich tonów i buczenie. Co innego subwoofery budżetowe w obudowie zamkniętej , przeznaczone przede wszystkim do muzyki to czemu nie, ale niestety to nie są urządzenia w tych kwotach. Poza tym trzeba umieć jeszcze porządnie zgrać taki system stereo z subem co nie jest łatwym wyzwaniem.

Jak chcesz mieć więcej niskich tonów to po prostu trzeba dobrać takie kolumny...

Kupując nowy sprzęt w kwocie 2200 zł do pokoju 18m2, gdzie znowu nie jest to aż takie małe pomieszczenie to niestety, ale dźwięk będzie nie najlepszej jakości. Ciężko coś wybrać w tej cenie co zagra przyzwoicie lub chociaż poprawnie. Tutaj nie ma co się czarować i liczyć na cud gdyż po zakupie takiego systemu i odsłuchu u siebie w domu zadasz sobie po cichu pytanie:
Cytat

Co to ma być ja się pytam?!



Dlatego jeżeli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku to zdecydowanie namawiam na sprzęt używany składający się z klasycznego wzmacniacza stereo + kolumny.

Oczywiście wśród używanych wzmacniaczy stereo nie będzie BT, HDMI (a po co Ci to jak nie ogłądasz filmów, zręsztą są inne sposoby na podłącznie Tv, jeśli chodzi o fonię) czy USB.

Jeśli masz płyty Cd to jako źródło oczywiście używany odtwarzacz Cd, a jeżeli pliki , to jak masz Pc/laptop to można dokupić tymczasowo jakiegoś taniego Dac'a (w przyszłości sobie zmienisz na lepszego), albo chociaż na początek używanego Blu -ray'a pod którego podepniesz pena z plikami.

Klasyczny wzmaczniacz stereo + kolumny + [Pc/laptop + dac lub Blu-ray (+dac)] mówiąc kolokwialnie "zje na śniadanie" ten zestaw co sobie ułożyłeś, czy też zagra lepiej niż inne nowe klocki w tej cenie.

Także się zastanów co chcesz dalej robić...

Aby pomóc Ci wybrać wzmacniacz i kolumny potrzebujemy informacji:

Jakich gatunków słuchasz bo pisząc , że słuchasz muzyki gdzie sub miło widziany to pojęcie względne.
Jakie brzmienie preferujesz: Ciepłe, ciemne, miękkie, słodkie czy chłodne , suche, konturowe, twarde, jasne. Napisz własnymi słowami ...
Masz miejsce aby postawić kolumny? Ile cm od tylnej , bocznych ścian możesz je usadowić? Jeżeli wybierze się kolumny podstawkowe to musisz wiedzieć, że one potrzebują trochę miejsca wokół siebie i nie możesz ich postawić na biurku czy szafce tylko na porządnych ciężkich "standach". Inaczej będzie mocna degradacja dźwięku.

Jeżeli nic nie wiesz na temat akustyki, ustawieniu kolumn to poczytaj na dobry początek:

http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz muzyki i subwoofer jest miłe widziany???
Do muzyki w stereo to mile widziane są porządne kolumny- a jeśli już się upierasz na subie, to napewno nie najtańsza "pierdziawka" z małym 16cm głośniczkiem za 500zł, tylko dużo lepszy-mocniejszy-droższy model.

A na naszym forum jest sporo tematów wyjaśniających, że zamiast takich plastikowych wynalazków czy najtańszych amplitunerów kina domowego lepiej wejść w stereo.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dzięki za odpowiedzi. Tak jak się spodziewałem, po uszach lekko mi się oberwało, ale przyjmuje na klatę i szanuje zamieszczone uwagi. Dla lepszego zrozumienia i stworzenia w Waszych oczach obrazu mojej "muzycznej osobowości", że tak to nazwę, powiem o doświadczeniach z nagłośnieniem. Dla fanatyków hifi będzie to śmiech na sali, ale nie oszukujmy się - 90% z mojego rocznika czy otoczenia utożsami się z tą historią i jest na tym lub nawet niższym poziomie i z takim lub jeszcze mniejszym pojęciem... życie w dużym mieście, blokowisko, możliwości finansowe, brak tradycji w rodzinie i odpowiedniej wiedzy rysuje taki obraz:

Dotychczasowa styczność ze sprzętem - kino domowe ojca Sony 5.1 za jakieś 2500zł z 2000 roku, gdzie 3 pierdziawki do dziś lerzą w piwnicy a stoją 2 większe kolumny w obudowie ze sklejki.Później doszedł sub no name za 2 stówki, ja miałem głośniki 5.1 creative z sub, po czym wywaliłem 3 szt i zostawiłem 2.1 bo stwierdziłem, że nie czuje różnicy i tylko kable mi się walają po 8m2 pokoju, w którym się wychowałem. Wszystko podpięte do PC ze zwykła kartą muzyczną. Za czasów jak wchodziłem na stojąco pod szafę, ojciec miał wieże stereo Technics i 2 kolumny TONSIL, ale słabo pamiętam te czasy. Muzyka - ogólnie słucha się wielu gatunków ale generalnie to rap, rnb, house, d&b

Mając 20 lat w aucie wyciszyłem drzwi matami bola za 4zł/szt, wrzuciłem dystanse, 2 drożne głośniki pioneera za 150zł, radio alpine z usb i po 2ms sluchania z kumplami przy piwku, musiałem zmienić akumulator...

No... to trochę się już pośmialiśmy, ukazał się Wam tragiczny obraz chłopaczka z blokowiska, który chciałby posłuchać muzyki z YT, nie wie nic o dźwięku, no ale jednak na tyle ma czuły słuch że belką z gównianym subem go nie oszukają. Nie żebym się żalił bo nie czuje, żebym miał zepsutą młodość przez to, ale pewnie dało się lepiej...

Podejrzewam, że nie ciężko mnie będzie czymś zaskoczyć, więc skonkretyzuje o co chodzi - chce np. w weekend jak kobitki nie ma w domu, odpalić przez AndroidTV lub bluetooth z komórki odpowiedni utwór. Nie kolekcjonuje płyt CD, nawet nie mam zamiaru kupować odtwarzacza. Dziś wszystko jest w sieci i na przenośnych nośnikach. Tak jak pisałem - nie interesują mnie niuanse jak np. różnica dźwięku między mp3 a płytą winylową. Sory jeżeli kogoś obrażam.

Miejsca na kolumny stojące raczej nie wygospodaruje - jest to kawalerka. Albo wstawiam kolumny albo mam gdzie krzesło odsunąć jak siądę przy stole... Głośniki mogę postawić na regale na którym stać będzie TV.

Stąd uznałem, że wezmę najtańszy amplituner bardziej znanej marki z bluetooth 5.1, podepnę pod to 2 kolumny gdzie można podpiąć na osobny kanał głośnik wysokich tonów i niskich, do tego pierdzący sub za 4 stówki. W ten sposób nie dam się wyrąbać wciskaczom mini wież ze wszystkich sklepów typu rtv-agd, i zjem tym sprzętem wszystkie soundbary... Będę mógł w szybki sposób, bez kabli odpalić sobie muzykę z telefonu, pendrive, laptopa lub tv. okazjonalnie włączę jakiś film. Tyle z moich wymagań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić amplituner stereo z WifI i/lub Bluetooth oraz funkcjami sieciowymi i wyjściem na subwoofer.
Albo używany amplituner/wzmacniacz a do niego odbiornik Bluetooth (np. HarmanKardon robi coś takiego).

A co do "podepnę pod to 2 kolumny gdzie można podpiąć na osobny kanał głośnik wysokich tonów i niskich, do tego pierdzący sub za 4 stówki" to musisz mieć jeszcze kolumny z 4 zaciskami które na to pozwolą (oraz wzmacniacz również z podwójnymi zaciskami).
A za 500zł lub trochę więcej można już trafić używany (lub poekspozycyjny) porządny sub z głośnikiem 20-25cm który ma szansę " nie pierdzieć" .

Pozdrawiam
PS. Ale oczywiście zrobisz jak uważasz - tylko wtedy lepiej przepiąć ten temat do działu "KINO DOMOWE", skoro upierasz się przy najprostszym amplitunerze kd!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Możesz kupić amplituner stereo z WifI i/lub Bluetooth oraz funkcjami sieciowymi i wyjściem na subwoofer.
Albo używany amplituner/wzmacniacz a do niego odbiornik Bluetooth (np. HarmanKardon robi coś takiego).

A co do "podepnę pod to 2 kolumny gdzie można podpiąć na osobny kanał głośnik wysokich tonów i niskich, do tego pierdzący sub za 4 stówki" to musisz mieć jeszcze kolumny z 4 zaciskami które na to pozwolą (oraz wzmacniacz również z podwójnymi zaciskami).
A za 500zł lub trochę więcej można już trafić używany (lub poekspozycyjny) porządny sub z głośnikiem 20-25cm który ma szansę " nie pierdzieć" .

Pozdrawiam
PS. Ale oczywiście zrobisz jak uważasz - tylko wtedy lepiej przepiąć ten temat do działu "KINO DOMOWE", skoro upierasz się przy najprostszym amplitunerze kd!




Oczywiście używane kolumny też wchodzą w grę.
Odnośnie tych które mają możliwość podpięcia na 2 osobne kanały każdy z głośników to właśnie te co podałem w 1 poście WHARFEDALE DIAMOND 220. cena 760zł za 2szt.
Jeżeli to mi zagra ładnie to suba nie muszę kupować. Nie znam możliwości lepszych głośników. Zawsze byłem przeświadczony, że aby mieć dobry bass trzeba osoby glośnik. Stąd pewnie przywiązanie do suba. Po 2 stwierdziłem, że skoro do soundbarów dają suba to jest to uzasadniony zakup.

Jaki amplituner zatem z bluetooth jeżeli nie któryś z tych co podałem?
Możesz konkretnymi oznaczeniami / linkami zarzucić odnośnie głośników, suba i amplitunera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście używane kolumny też wchodzą w grę.
Odnośnie tych które mają możliwość podpięcia na 2 osobne kanały każdy z głośników to właśnie te co podałem w 1 poście WHARFEDALE DIAMOND 220. cena 760zł za 2szt.
Jeżeli to mi zagra ładnie to suba nie muszę kupować. Nie znam możliwości lepszych głośników.


Te monitory i za tę cenę to żadna rewelacja, druga rzecz że są inne zbyt małe na duży salon i subwoofer tego zbyt nie poprawi ( od biedy w kinie).

Piszesz, że nie znasz możliwości lepszych głośników, czyli słuchałeś ich i tak ci odpowiadały ? Za 800 zł kupisz używane acz na gwarancji MA bx2, Magnat quatnum 673, czy ciut starsze Mission m32i ( jak lubisz nieco masywne plastyczne brzmienie jak te Wafelki, tylko Wafelki to mikruski).
Zdarzają się też Indiana line i inne na głośniku 16cm i to wszystko kolumny nie starsze niż powiedzmy 3 lata, więc nowe.
Czy inne markowe, ale nieco większe . Jak nowe i jak najtaniej to np.Heco victa 302

PS. Nie bardzo rozumiem o ci chodziło z podpinaniem głośnika pod dwa kanały icon_wink.gif , chyba masz coś innego na myśli, może to bi- wiring icon_confused.gif: , tylko lepiej poszukaj kolumn które dobrze grają , a nie jako takie maja taka możliwość podpięcia.
Bo dobra kolumna zagra dobrze bez takiego rozwiązania, czy nawet jak go ma to zagra dobrze na jednym kablu, ale kolumnie która gr a przeciętnie, czy źle takie rozwiązanie niestety nie pomoże icon_wink.gif
Jeśli liczysz tym samym na większą jakość to się zawiedziesz, bo to subtelności które czasami ( no nie zawsze) słychać na czułym nieco droższym sprzęcie stereo, więcej zyskasz grając z lepszego źródła, a nie z telefonu po BTH, czy inne takie plikowe nadawania.

Cytat

Stąd uznałem, że wezmę najtańszy amplituner bardziej znanej marki z bluetooth 5.1, podepnę pod to 2 kolumny gdzie można podpiąć na osobny kanał głośnik wysokich tonów i niskich, do tego pierdzący sub za 4 stówki. W ten sposób nie dam się wyrąbać wciskaczom mini wież ze wszystkich sklepów typu rtv-agd, i zjem tym sprzętem wszystkie soundbary... Będę mógł w szybki sposób, bez kabli odpalić sobie muzykę z telefonu, pendrive, laptopa lub tv. okazjonalnie włączę jakiś film. Tyle z moich wymagań.



Na pewno zagra to lepiej niż niejedna mini wieża nawet za 1500zł, tylko...jednak Wafelki za cienkie, malutka dynamika, mała efektywność ( a ampli słaby) i za małe jako takie !
Z tym szybkim odpaleniem po BTH to trochę ostrożnie bo różnie bywa, bo nieraz szybciej i lepiej po kablu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Może inaczej... bo widzę, że nie potrzebnie podałem jakiekolwiek modele i odnosicie się cały czas do tego. Podałem je jedynie dla zobrazowania mojego toku myślenia - co można dostać w cenie soundbara. tyle. nie słyszałem i nie widziałem tych gratów.

Z tego co napisaliście, wnioskuję, że powinienem nie bać się kupić zestawu 2.0 bez suba, bo może to lepiej zagrać niż taki zestaw w pierdzącym subem za kilka stówek.

W takim razie precyzuje pytanie na nowo - Co kupić w cenie ok 2000zł - jaki amplituner + jakie głośniki 2.0 / 2.1, aby być w zgodzie ze sztuką doboru sprzętu hi-fi, sprzęt zamiótł pod dywan zestaw, który podałem dla przykładu? Po prostu podajcie wg. siebie najlepszą opcje.
Dalej upieram się przy bluetooth, ponieważ uważam to rozwiązanie za totalny must have w sprzęcie który kupie.

Amplituner raczej trzeba kupić nowy, ale głośniki mogą być kilku letnie. Niektórzy producenci dają 5 lat gwarancji np. WHARFEDALE.
Przypomnę tylko, że na duże stojące kolumny raczej miejsca nie wygospodaruje. Meble są robione na zamówienie i wiszą w całości na ścianie więc nie przesunę. Najlepiej byłoby postawić kolumy na regale i dobrze je odseparować od niego. Wiem, że warunki są średnie, ale po prostu chce wybrać najlepszą opcję, ponieważ to zakup na lata.
Mógłbym iść na łatwiznę i kupić to co napisałem powyżej, w ciemno, bez konsultacji i pewnie bym się jarał, ale wolałem zapytać na forum osoby dla których to pasja i wydaje mi się, że dobrze trafiłem.

Ponieważ pytaliście jaki dzwięk lubię - moim zdaniem wymiata ten wydobywający się ze słuchawek CREATIVE EP-630. Mam też SENNHEISER HD 202 ale tam za mało basu i wysokie za bardzo gryzą. Zdecydowanie wolę douszne ep-630

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dalej upieram się przy bluetooth, ponieważ uważam to rozwiązanie za totalny must have w sprzęcie który kupie.

Amplituner raczej trzeba kupić nowy,



Sprzęt stereo, czyli wzmacniacz, lub amplituner stereo z opcją BTH do rzadkość, albo dość wysoka cena.
Czy zastanawiałeś się nad kupieniem czegoś klasycznego np wzmacniacz, przewidywalnie, dobrze grającego, a dokupieniem tylko dodatkowego modułu BTH - maja różne ceny icon_wink.gif
Z nowoczesnych amplitunerów stereo dobrze grających z dużą opcją wejść także USB jest Onkyo tx 8130, Yamaha rn 500, ale oczekiwanego BTH nie mają( więc trzeba by kupić dodatkowy odbiornik bth). Co ważne te modele bywają już używane na rynku wtórnym .
Warto tylko z obowiązku wspomnieć, że taki amplituner stereo gra dużo lepiej niż amplituner kinowy.


Cytat

Najlepiej byłoby postawić kolumy na regale i dobrze je odseparować od niego.



Chyba najgorsze rozwiązanie. To odseparowanie będzie bardzo trudne, może nawet nieosiągalne. Wstawienie monitorów w segment to soniczna porażka, wszystko gra, wibruje i rezonuje głucho jak z tuby.
Trochę lepiej od segmentu, choć nadal kiepsko to półka, ale musi być głęboka. Plus nad segmentem to brak bocznych ścianek, tylnej. Oby była tez na dobrej wysokości.
Dobrym rozwiązaniem są uchwyty ścienne na kolumny podstawkowe, montowane do ściany, można regulować kąt i nie wchodzą w tedy w reakcje z meblami.
O standach do kolumn podstawkowych nie wspominam, bo skoro nie masz miejsca na kolumny podłogowe to byłoby najlepsze rozwiązanie.
Jak ktoś ma jeszcze bardzo solidne grube komody to można tam ustawić monitory.


Cytat

Ok. Może inaczej... bo widzę, że nie potrzebnie podałem jakiekolwiek modele i odnosicie się cały czas do tego.


Dobrze że podałeś kolumny jako jakiś punkt odniesienia, to zawsze coś. Bo jeśli ktoś zachwycił się czymś przeciętnym to można będzie znaleźć coś lepszego i będzie jeszcze bardziej happy.
Nie zostaje nic innego jak na bieżąco śledzić różne portale aukcyjne po widełkach ceny i dopytywać. Może i czasochłonne , ale jak ma być dobrze trzeba się przyłożyć, jak ma być tylko "jakoś" to można jak napisałeś wejść do sklepu agd i kupić mini wieżę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za odpowiedź icon_smile.gif Powoli się zaczyna wyjaśniać.

Zastanawiam się czy dla laika jak ja będzie odczuwalna różnica między Onkyo tx 8130, a np. DENON AVR-X520BT w momencie gdzie podepnie się te same głośniki?

Onkyo to koszt ok 1500zł nowy i nie ma BT. Używek na te chwilę nie widzę. Taki adapter BT pewnie też ok 300zł jak nie więcej. DENON to 1100zł nowy i ma BT. Pamiętajmy, że chciałbym się zmieścić w 2000-2200zł z głośnikami.

Teoretycznie mógłbym się też obejść bez BT w ten sposób: ponieważ TV ma androidTV to YT można odpalać przez niego. To nawet o tyle lepsze, że nie blokuje telefonu YTubem. Gorzej z odpaleniem muzyki z dysku np laptop czy tel. Wtedy musiałbym na minijacu i walający kabel przez cały pokój. Ewentualnie zostaje zgrywanie na USB.

Myślałem co by wykombinować żeby jednak wcisnąć kolumny stojące. Jeżeli wszystko będzie co do cm. to zostaje 40cm na postawienie 2 kolumn przy czym jedna będzie stać bezpośrednio przy ścianie i regale a druga przy regale a z drugiej strony krzesło.

Pytanie na marginesie - czy to ma znaczenie dla dźwięku czy kolumna stoi pionowo czy poziomo?

Pomysł z powieszeniem głośników jest realny, Chodź perspektywa zwisających kabelków średnio mi się podoba.
Jeżeli chodzi o postawienie głośników na regale - meble nie są z ikea, tylko porządne płyty wiórowe na zamówienie. Może jednak dałoby się podłożyć magiczne separatory i ujdzie w tłoku? icon_smile.gif

Na te chwilę myślę, żebyśmy ustalili jaki amplituner i głośniki będą dla mnie najlepsze, a ich umieszczenie to kwestia późniejsza. Postawie na regale i sprawdzę czy mi dźwięk odpowiada. Wyjdzie źle to będę kombinował ze standami itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zbyt doświadczony ale powiem Ci że jak zakupiłem ostatnio wieże z WIFI, BTH, USB i wcześniej słuchając YB dość sporo to stwierdziłem że jakość dzwięku w tym ostatnim jest na tyle wysokoniezadawalająca że nie nadaje się do słuchania innego niż gdzieś w tle, USB wypada raczej słabo, BTH jakoś ujdzie chociaż obecnie do niczego poza podpięciem przenośnego głośniczka gdzieś w drugim pokoju bym go pewnie nie użył (nie wszystkie modele to mają i nie jest to niezbędne) tak więc powiem szczerze że przy w miarę porządnym sprzęcie najlepiej pozostać przy WIFI, radio internetowe, spotify, CD reszta ma zauważalnie gorszy dźwięk icon_surprised.gif odpalanie muzyki z dysku to DLNA przez WIFI ale to dobrze jak byś miał pliki dobrej jakości icon_biggrin.gif

Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. a Magnat Quantum 673 + Yamaha 381? taki zestaw zaproponował mi jeden ze sprzedawców. Dobry wybór? Coś lepszego w tej kasie?

znalazłem też taki zestaw Yamaha R-S202 + Magnat Quantum 673 - 2200zł

Slawas - z USB raczej rzadko będę grał. 60% YT przez androidTV, 40% BT + pewnie po kablu na minijacu z tel lub laptopa.
Da się sparować Laptopa z TV przez wifi i puścić muzykę przez amplituner? Kombinuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście - jesli o funkcjonalność chodzi to - wolałbym coś co ma możliwośći WIFI (albo przynajmniej możliwość wpięcia modemu) niż Bluetooth, albo oba moduły np MusicCast R-N402D takie WIFI na prawda daje spore możliwości a w mojej ocenie dzwięk będzie lepszy niż BTH.

O brzmienie zestawu/kolumn to mnie się nie pytaj bo ja niezaawansowany jestem, w każdym badź razie jeśli do muzyki to STEREO a nie 5.1. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę, jaka mini-wieża w budżecie do 2200zł była by najlepszym wyborem? zależy mi na dobrym basie.

Zastanawiam się nad Yamaha MusicCast MCR-N470D PianoCraft.
Ma chyba wszystko jeżeli chodzi o technologiczne nowinki. Martwi mnie mała moc wzmacniacza (2x20) oraz kolumny - moc 2x30w i średnice (woofer 11cm). Czy to nie będzie za mało do pokoju ok 17m2? Jest możliwość podpięcia suba ewentualnie.

Czekam na opinie, sugestie, alternatywy.

Wesołych świąt przy okazji icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tego Pianocrafta w dwa razy mniejszym od Twojego pokoju i nie narzekam ale znajac życie dostaniesz odpowiedź że do Twojego pokoju nie wystarczy bo całkiem możliwe że jeśli w tak sporym pomieszczeniu chcesz porządny dźwięk to musisz iśc do salonu i odsłuchać dwa urządzenia które podał Jacek z kolumnami które wymienił i dobrac sobie odpowiednie (słuchając swojej muzyki) brzmienie, a potem kupić nowe albo szukać używanych sporo taniej,

Onkyo ma Ethernet + serwisy strumieniujące+radio internetowe ale nie widzę DLNA i BTH, natomiast ta Yamaha ma WIFI i BTH Ready + DSL ale nie widzę serwisów strumieniujących czyli spory kopromis ale chyba wolałbym funkcjonalność ONKYO z racji tego że wolałbym chyba SPOTIFY od DLNA, albo zerknął bym na tą Yamahe która ja wymieniłem.

Jeżeli kupiłbyś któreś z tych urządzeń to potem możesz szukać głośników używanych (po odsłuchu w salonie z tym sprzętem) czasem ponoć można znaleźć coś stosunkowo tanio zresztą te co Jacek wymienił jako ostatnie pewnie wcale nie są aż takie drogie. Pewnie około 17cm nisko tonowy byłby już wystarczający.

Wesołych ! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mini wieżę klasyczną ( jak pianocrafty 640, czy 840 ) to ok ale jak zauważyłeś ograniczeniem w tym metrażu będą niewielkie kolumienki ( nawet nie mała moc wzmacniacza ).
Jak chcesz miniwieżę nowoczesną z tzw dodatkami jak np wspomniany Yamaha MusicCast MCR-N470 to uwagą jak powyżej.
Ciekawą "politykę" ma np. Marantz z modelami Marantz melody ( jest parę wersji ) bo można samemu dobrać kolumny.
Zwykle nawet markowe monitory pokroju ceny 800-1000 zł są dwie klasy (czasem więcej) wyżej od tych dołączanych do miniwież , dają innej klasy brzmienie.


Jeśli chcesz duży niedrogi amplituner stereo , a sieciowy z dodatkami jak optyk , usb to celuj bardziej w np Yamaha rn 500, Onkyo tx 8130 plus dobre monitory ( może nieduże podłogówki ) jest to bardziej rozwojowy sprzęt. Z czasem z mądrze dobranymi kolejnymi kolumnami , znów zrobisz krok do przodu i zagra to naprawdę zacnie.
Wybierając opcję yamaha rs202 robisz sobie jak dla mnie podwójne kuku, bo raz to dość cienko, sucho grający amplituner stereo, dwa nawet nie ma najprostszych dodatków- jako osłodę tego słabego brzmienia. Lepiej kupić klasyczny wzmacniacz typu Pioneer A-30, Pioneer A20, Denon pma 520, Yamaha a-s300.
Trzeba też pamiętać że Magnat quantum 673 mimo że to dobre tanie monitory grają jednak raczej twardo i analitycznie, co w połączeniu z podobnie grającą yamahą RS202, da brzmienie średnio strawne.
Wspomniana kinowa yamaha 381...mam mieszane uczucia, ale zaprezentuje poziom brzmienia tej 202, jako plus 381 jakieś tam dodatkowe wejścia, minus słaba wydajność prądowa przy jakiś trudniejszych czy większych kolumnach ( np. gorsza dynamika).

Także powinieneś się najpierw zastanowić nad priorytetami sprzętu ( kartka i ołówek ) , a dopiero potem nad mądrym dobraniem marek .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - wymienione przez Ciebie wzmacniacze są w cenach ok 2000, więc przekraczają budżet. Jednak nie ma tego złego, bo szukając specyfikacji natknąłem się na taki model - Denon CEOL Piccolo DRAN-4 + do tego głośniki - np magnum 637. Niby jest z kolumnami (10cm), ale można zamienić na lepsze. Dlatego zwrócił moją uwagę. Możecie coś więcej powiedzieć na temat takiego zestawu?

teraz ten Denon + małe satelity w zestawie jest poniżej 1450zł do wzięcia.

Przeczytałem ciekawy artykuł na jego temat gdzie sprzęt zaprezentował się nadzwyczaj dobrze, jak na mini amplituner.

Jeżeli chodzi o priorytety to 1. opcje sieciowe 2. jakość dźwięku - niskie tony.

budżet ok 2200zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...