Skocz do zawartości

Podłączenie głosników sufitowych do telewizora


maciek132

Recommended Posts

Cześć,
przy okazji remontu w domu postanowiłem skorzystać z okazji i zamontować sobie głośniki w suficie.
Kable już rozprowadzone, i powoli zbliża się czas montażu głośników.

Zainwestowałem w takie o to głośniki:

http://allegro.pl/glosniki-blaupunkt-280w-...6392671032.html

Co o nich myślicie, czy jest to w miarę rozsądny sprzęt?

Chciałbym podłączyć głośniki pod telewizor za pomocą wyjścia mini jack z telewizora (sprawdziłem jest takie wyjście w moim telewizorze).
Teraz moje główne pytanie jak podłączyć głośniki do telewizora domyślam się, że potrzebny mi będzie jakiś wzmacniacz?
Dodam, że głośników w mojej kawalerce będzie 4 w suficie i chciałem jeszcze tubę aktywną postawić pod telewizorem i podłączyć też do telewizora po przez ten sam wzmacniacz, co do głośników w suficie.
Czy coś takiego da radę ? i będe mógł podłączyć do tego telewizor i głośniki i będzie wszystko działać ?

http://allegro.pl/wzmacniacz-4-kanaly-do-g...5140431995.html

http://allegro.pl/mocny-wzmacniacz-500w-2-...5664317041.html

Jeśli nie mógłby mi ktoś powiedzieć co muszę kupić, żeby to wszystko działało ?

Z góry dziękuje za odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Widzę że jesteś fanem urządzeń CAR Audio w domu. icon_smile.gif

Nie zapytałeś nas wcześniej więc teraz będzie trzeba troszkę naprawiać.

Głośniki które kupiłeś to....... no głośniki. Cena jednego to 72 zł i jeśli będą grały ciut lepiej niż kosztują to już będzie dobrze.
Do domu kupuje się subwoofery aktywne nie tuby (to Car Audio)

To 12V wzmacniacze do samochodu. O ile jesteś wstanie je podłączyć przez odpowiedni zasilacz o tyle moc 10W na kanał to trochę mało na domowe warunki nawet łazienkowe.

Więc naprawiając nieco Twoje pomysły. Głośniczki już masz nic z tym nie zrobimy.
Kup używany najprostszy amplituner w kwocie 200-300 zł i podłącz do niego dany sprzęt. Subwoofer aktywny także kup używany w granicach do 400 zł i ciesz się w miarę swoim systemem.

Niestety głośniki w suficie nie zapewnią Ci dźwięku przestrzennego. Więc oglądając film po prostu będziesz miał dźwięk z nad głowy, tyle.

W razie pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home dobrze radzi.
Dodam tylko że wyjście mini jack( słuchawki) z TV to słaby pomysł, bo z TV sygnałem audio wychodzi się wyjściem optycznym .
Dwa to te głośniki raczej klasyczne samochodowe, niż montażowe ,
trzy ważny jest sposób montażu takich głośników, nie jest to proste, trzeba się postarać i wytłumić sufit , aby jakoś grało i nie buczało. Tak więc dużo lepiej dla brzmienia, inna rzecz że prościej kupić klasyczne dwa monitory.
Cztery, to niby konsekwentnie teraz po zakupie tych głośników drążysz tanie wynalazki do sprzętu car audio ale to chyba nie najlepszy pomysł bo problemy z zasilaniem itd. jakość.
Mówiąc krótko to sprzęt car audio jest do auta , audio domowy do domu, komputerowy do PC na biurko itd, kinowy do kina, czyli mają swoje przeznaczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...