Skocz do zawartości

AUDIO DO 7 000zł


Wojtas

Recommended Posts

Witam. Mam na imię Damian i jestem nowym użytkownikiem, to jest mój pierwszy post. będę kupował pierwszy swój sprzęt tej jakości i ceny. Czytałem już na tym forum kilka postów przed założeniem konta. Pracuje w Niemczech. Potrzebuje zestaw stereo głownie do słuchania muzyki. Według mnie najlepiej jak będą to kolumny podstawkowe. Do tego amplituner i odtwarzacz CD, musi grać dobrej jakości muzyka na płytkach. Kable chce kupić jak najlepsze to tego sprzętu w miarę rozsądku myślę ze kolo 500zł bo to ważny przekaźnik. Sprzęt będę kupował w Niemczech okolice Heilbronn jeśli go znajdę lub jak będę w niedługim czasie na urlopie w Polsce, najlepiej miejsca zakupu okolice Katowic. Przepraszam za bałagan w pomieszczeniu, brak czasu na cokolwiek.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Do 7 000zł.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?
Sprzęt wyłącznie nowy.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
Stereo. Głównie odtwarzacz CD (jakość utworów), muzyka u mnie gra zawsze jak jestem w domu.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący?
Potrzebuję cały zestaw z najmniejszym potrzebnym kabelkiem.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Problem jest że mieszkam w małym firmowym pokoiku o wymiarach 3,16x3,16=10m2. Pytanie jest takie czy to ma sens kupować taki zestaw w tej cenie, problem z akustyką? Ale nie wiem ile tu będę mieszkał i możne być sytuacja ze za jakiś czasz będę na większym mieszkaniu. Sprzęt na wyrost? Ściana pod skosem wełna mineralna i drewno. Myślałem aby ustawić jeden po lewej stronie patrząc na laptopa a drugi po lewej stronie spoglądając na wejście do drzwi. Te małe szafeczki co są po skosem mogę je zlikwidować lub poprzestawiać.

6) Jakiej muzyki słuchamy?
Słucham takich gatunków muzyki: Hip-Hop, Reggae, Dancehall, Dubstep. Lubię mocny bas szczególnie dubstepu i danc'u ale także uwielbiam posłuchać łagodnego Hip-Hop'u, więc wolałbym aby była mocna uwaga na bas z nutką łagodności.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Jeśli w tej chwili ma sens kupować lepszy zestaw na tej pokój to na kilka lat. Lecz jak nie to kupie coś słabszego z późniejszą możliwością wymiany kolumn bez wymiany innych części na odpowiednie. Większy nakład wtedy na amplituner a tak ile na co trzeba aby to jak najlepiej grało.
Jeszcze nie odsłuchiwałem rożnych zestawów stereo ale to jak będę w PL szybko coś znajdę przed zakupem do odsłuchu i wezmę co lepiej wejdzie w ucho. Nie wiem w stu procentach jaki zestaw tonów bardziej mi się będzie podobał, dlatego proszę o radę.

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Podpięcie pod TV (patrz zdjęcie) czasem na jakieś filmy. Miejsce na PS4 w miarę rzadko gram, wiec jakiś dobrej jakości kabel optyczny. Rzadko będę korzystał w podpięcia na laptop do obejrzenia jakiś teledysków z YT.Wtedy laptop będzie podpięty pod TV kablem HDMI. Zestaw wejść na fotkach.


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zastanawiam się nieco nad tym Twoim pokojem.
Bo o ile ja za czasów kawalerskich w 9m użytkowałem kolumny podłogowe i grało to dobrze icon_smile.gif o tyle tutaj w o gole może być problem z monitorami.
Jak widzisz rozstaw i układ w tym pomieszczeniu?
Wybór samego sprzetu w tej kwocie który spełni Twoje oczekiwania nie jest trudny, ba powiedział bym nawet że masz możliwość fajnego wyboru.
Jednak ten układ pomieszczenia.
Ze zdjęć widzę problem. Jesteś w stanie narysować jakiś szkic jak to wygląda z góry? Może wtedy jakieś małe przemeblowanie zrobimy.

"Ale nie wiem ile tu będę mieszkał i możne być sytuacja ze za jakiś czasz będę na większym mieszkaniu. Sprzęt na wyrost?" Bo to jest zupełnie inna kwestia.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Problem jest że mieszkam w małym firmowym pokoiku o wymiarach 3,16x3,16=10m2. Pytanie jest takie czy to ma sens kupować taki zestaw w tej cenie, problem z akustyką? Ale nie wiem ile tu będę mieszkał i możne być sytuacja ze za jakiś czasz będę na większym mieszkaniu. Sprzęt na wyrost?


Cena to kwestia indywidualna , niektórzy kupują słuchawki za parę tys. wpinają je w smarkfona i chodzą w nich po ulicy.
Mały pokój tak jak i duży może mieć problemy z akustyką, lub ich nie mieć. Z pewnością problemem będzie dobranie dynamicznych małych monitorów , które sprawdzą się w muzyce której słuchasz, a nie będą za duże w tak mały pokój.

Chcesz więc kupić CD, i ...no właśnie wzmacniacz z wejściem optycznym / coaxial, czy amplituner stereo sieciowy, monitory.
O ile dwa pierwsze to kwestia głębszego zastanowienia i może odsłuchu, to kwestia kolumn podstawkowych to już wyłącznie kwestia odsłuchów i praktycznych porównań w salonie, a jeszcze lepiej tym małym pokoju .

Pokój zagadka, bo tutaj w sumie nieoczekiwanie może lepiej zagrać jakiś klasyczny "Pianocraft" 670, czy Marantz 611 z dobrze dobranymi kolumnami, niż wymuskany markowy - niszowy składany system, teoretycznie lepszy, czy lepiej grający ( ale w dużym pokoju odsłuchowym)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam szkic mojego pokoju a kwadraciki to kolumny. Potrzebuje amplituner stereo i głośniki podstawkowe do wysokości 100cm, takowe wejdą pod skos ale z podłączeniem pod tv i lapka. Kupował będę sprzęt za około miesiąc, dwa wtedy będę wiedział dokładnie czy tu zostaje to zależy od pracodawcy.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawkowe do 100 cm to już podłogowe:)
Oczywiście żartuje, ale to kwestia doboru odpowiednich stojaków.

Przy takiej konfiguracji kolumny będą miały oddech i w porządku, ale do lewej kokumny będziesz miał znacznie bliżej.

Jak powiedziałeś możesz kupić sprzęt nad wyraz, jednak uważam że w tym pomieszczeniu nie specjalnie go wykorzystasz. Jest mocno zagracony.

Do takiego budżetu i twoich preferencji dźwiękowych
Nad 356bee z magnat quantum 1003s, quadral argentum 430,
Czy nawet monitor audio gold50 tu raczej z Yamaha as701 lub denonem 1520.

Jak będziesz w okolicach Katowic to odwiedź nas jesteśmy w Oświęcimiu, ouscimy ci kilka kombinacji i sprawdzisz czy to jest odpowiednie dla ciebie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponując takim budżetem i chcąc mieć dźwięk wysokiej jakości w tak małym pomieszczeniu zaproponuję Ci zestaw używany.
A tak, poważnie. Oraz z całego serca.
Poszukaj kolumn RLS Callisto. Jak się da, to mk IV. Ale może być i któryś ze starszych modeli. Do tego wzmacniacz NAIM Nait 5i albo jakiś inny tej firmy. Odtwarzacz i kable, na jakie wystarczy. Nie podchodź do tematu od d..y strony jak kolega z sąsiedniego wątku, co to kupił byle amplitunerek sieciowy a później pisze, że brak mu dynamiki i może jakieś kable sprawiłyby cuda icon_lol.gif .
Oczywiście kup ciężkie oraz stabilne, najlepiej metalowe standy do tych monitorków.
Gdybym miał tyle pieniędzy i taki pokój, byłby to prócz tandemu Sonus Faber Minuetto i Densen B-100 czy jakiegoś zestawu ze wzmacniaczem lampowym, jeden z niewielu, który wybrałbym dla siebie.
Słuchałem kilka razy Callisto i to najczęściej właśnie z NAIM'em (te wzmacniacze mają świetny drive, noga sama przytupuje). Za każdym razem niemal szczękę zbierałem z podłogi. A miałem wówczas okazję słuchać wielu zestawów w cenie dobrego samochodu albo domu. Ale te maluchy mnie zauroczyły.
Można mieć owszem większe niskie tony, ale w tak małym pomieszczeniu obawiałbym się bumienia nawet gdybym używał tylko monitorów ale większych i bardziej "basujących".

Możesz oczywiście kupić jakiś nowy zestaw. Będzie pewnie dobrze. Może nawet bardzo dobrze. Lecz to wszystko blednie przy tym, jeśli może być magicznie oraz z dużym fun'em icon_biggrin.gif Ale Twój wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy w tematach sprzętu bo nigdy takowego nie miałem wiec nasuwa się wiele pytań i nie mam zamiaru zabierać się od d*py strony. Wszystko co stare jest kultowe i ma swoja magiczna moc lecz pracujac 6 dni w tygodniu na emigracji nie mam czasu na szukanie używek, za dużo pracuje. Wybieram więc sprzęt nowy. Chcę sprzęt w 100% dobrac do siebie i do swojego stylu i jest wiele. Ok więc w pierwszej kolejności wybiorę amplituner i głośniki a do CD jak będzie trzeba to po prostu dozbieram i dołożę kapustę, do zakupu mam jeszcze z 2 miesiące icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy będziesz słuchał z CD czy np FLACów, sieci itp. Teraz coraz częściej popularne i wybierane są odtwarzacze sieciowe czy DACi i podłączenie pod PC w zamian za CD. Niestety ich cena jest czasem na prawdę wysoka.
Co do kabli głośnikowych i samego CD to jego wybierzesz po skompletowaniu wzmacniacza i kolumn. Kablami delikatnie, na prawdę delikatnie będziesz w stanie zmodyfikować dźwięk. CD nieco bardziej. No chyba że będzie to odtwarzacz sieciowy to także.

Podjedz na odsłuch abyś mógł trafnie wybrać sprzęt dla siebie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...