Skocz do zawartości

Uniwersum do 5k


Sennheiser96

Recommended Posts

Dzień dobry, witam jako nowy użytkownik forum. Zostałem poproszony przez mojego znajomego o rozeznanie się w temacie sprzętu stereo do jego salonu. Amplituner + kolumny stereo. Ale do rzeczy:

1.) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
* 5000zł
2.) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?
* preferowany nowy/opcjonalnie powystawowy
3.) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy?
* stereo
4.) Jaki jest sprzęt towarzyszący?
Skupiamy się głównie na amplitunerze z funkcjami multimedialnymi bez CD/zakup może w późniejszym okresie
5.) Jaka jest powierzchnia pokoju?
* Otwarty salon połączony z kuchnią +/- 50m2
6.) Jakiej muzyki słuchamy?
* preferowane gatunki: Rock, Pop, Elektornika, (dance, trance, lekkie techno). Preferowany bass icon_smile.gif
7.) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
*raczej jednorazowy zakup

Z racji tego, że mamy budżet taki a nie inny, to z lekkiego "research'u" wybrałem 2 modele amplitunerów, którymi bylibyśmy zainteresowani:
- Onkyo TX 8150
- Yamaha R-N602

Znajomemu zależy na tym by mógł sobie posłuchać muzyki ze Spotify, telefonu lub komputera. Opcjonalnie podłączyć pod TV i PS3 w przyszłości PS4. Czyli jak to u Nas, amplituner do wszystkiego. Zostaje kwestia komun, 2szt. za +/- resztę budżetu
Okres kiedy miałby być zakup-> przyszyły tydzień. Chcielibyśmy sprzęt sprawdzić na żywo, jesteśmy z okolic Kielc i zdajemy sobie sprawę, że będziemy musieli wybrać się poza woj. świętokrzyskie. Ewentualnie gdzie warto by było podjechać? W-wa? Kraków? Przepraszam, jeśli są jakieś błędy, lub brak jakiś istotnych elementów. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam serdecznie Michał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To według mnie nieco różnie grające modele amplitunerów, tu masz podobne wpisy o nich mówiące http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=167715 ( innych tematów też jest parę ) sporo zależy od konkretnych kolumn. Bo poza tym, że w ten metraż powinny być owszem spore kolumny podłogowe to kolega powinien brać pod uwagę tak brzmienie amplitunera jak i brzmienie konkretnych kolumn, a by razem uzyskać to czego chce - dlatego odsłuch jest zwykle konieczny.

Cytat

Ewentualnie gdzie warto by było podjechać? W-wa? Kraków?


Jeśli te 5 tys budżetu to ważna kwota, a chyba tak ( sorry ale niektórzy traktują zakup sprzętu jak kupno cukru- bo niby wszystko to samo...) to warto samemu posłuchać. Gdzie , zależy gdzie mieszkacie i gdzie mają oczekiwane produkty, wystarczy wykonać tel;): w przypadku jak coś się spodoba to można od razu kupić i bezpiecznie przewieźć swoim autem, niż czekać na paczkę i kuriera .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To olbrzymia powierzchnia do nagłośnienia. O ile miałem parę typów w tym budżecie o tyle teraz już mniej.
Jesteś w stanie przedstawić schemat pomieszczenia jak to będzie w nim rozłożone?

Do pomieszczenia,budżetu oraz wielkości pomieszczenia proponuję Onkyo 8150 + Klipsch R28F, Ewentualnie Yamaha RN602 wraz z kolumnami Heco Music Style 1000 http://s4home.pl/produkt/heco-music-style-...sso-ekspozycja/

Wrzuć proszę schemat pomieszczenia, abyśmy mogli w pełni dobrać zestaw.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem z Buska a większość życia w Kielcach mieszkałem napisze dwa zdania;). Rok temu szukałem kolumn dla szwagra i dla siebie i zawędrowaliśmy do Top Hi FI na IX wieków- ładny sklep fajne pomieszczenie, gorzej z obsługa będą ci zapewne pchac podstawkowe monitory Bowersa z jakimś NADem i uświadamiac jakiej to g... muzyki słuchasz i jak nieumiejętnie;) (takie wspomnienia). Koło winnicy jest salon ale tam nie byłem, a wydaje się całkiem "dostępny". Na Okrzei gość ma jakiś warsztacik samochodowy z audio do samochodów i ma tam też sporo kolumn np audio academy, klipshe, pylony i kilka innych, miła obsługa sala odsłuchowa kiepska, ale możesz ogolnie zobaczyć co jak brzmi.
Potem Kraków( po drodze Niepołomice-jadąc z buska;)) salon ładny sporo sprzętu, obsługa do bani niestety nie chciało się Panu nawet ruszyć by sprzęt pokazać- dał do zrozumienia że albo pokaże 10 tyś że mam na wydanie albo bb. W Krakowie byłem w HI FI Station- świetne chłopaki, sala odsłuchowa spoko, i bardzo dużo kolumn podłogowych w twoim przedziale: roth oli, indiany, monitory audio wtedy mieli, pylony(rewelacyjne ceny) i mase innego sprzętu. Salon Audiotrendt- niezłą obsługa masa sprzętu też polecam, oprócz tego w Krakowie jest co najmniej jeszcze z 5-7 salonów. A i posłuchaj pylonów sapphire 31 jak wchodziły akurat ich słuchałem w hi fi station( cena śmieszna jakieś 2600 zł wtedy chcieli za komplet) teraz cena wyższa ale i tak warto- dużo basu przyjemne brzmienie sprawdzi się do każdej muzyki praktycznie, fakt ż emniej szczegółowe niż malutkie AE 103, ale naprawdę fajnie grały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za wszystkie odpowiedzi, przepraszam za brak wcześniejszego zamieszczenia rozkładu. Końcówka roku zawsze napięta icon_smile.gif

Tutaj podesłane przez znajomego z adnotacją: Tylko u niego to lustrzane odbicie i kuchnia otwarta.icon_smile.gif



Co do zakupu: wydaje mi się, że doświadczenie empiryczne jest ważne. Dlatego fajnie jest podjechać i zapoznać się ze sprzętem w realu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęka na tv ma jakieś 2.5m szerokości na oko. Czyli rozstaw kolumn prawidłowy. Wysunąć je nieco do przodu i będzie to ładnie grało.
Myślę że Yamaha plus heco 1000 mogły by mu stosować.
Dobre mocne o podobnym dociazonym dole jednak nieco lepsza kontrola są jeszcze elaci f6.
Tu także polecał bym połączenie z Yamaha.
Jeśli macie możliwość to sprawdźcie te propozycje, może kolega szuka jednak jasnego grania jak będzie w klipsch.

Jeśli nie macie możliwości sprawdzenia, pakujemy sprzęt i podsylam czy się sprawdzi. Jak nie to odsylasz.
W domowych warunkach najlepiej jest sprawdzać sprzęt.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...