Skocz do zawartości

Kompletny amator prosi o pomoc


Baakaa

Recommended Posts

Dzień Dobry.

Mam nadzieje ze w dobrym dziale umieszczam swoją prośbę o pomoc.
Mam problem, gdyż jestem całkowitym amatorem pod tym względem.

Posiadam monitor, zestaw głośników 5+1
a do tego jestem szczęśliwym posiadaczem dekodera upc.

Mój problem polega na tym, ze nie wiem jak to wszystko podłączyć icon_biggrin.gif

Dekoder chce podłączyć hdmi do monitora!.
Będę miał obraz. (jak moje kalkulacje się sprawdzą) To będę mógł coś widzieć.

zostaje problem z dźwiękiem, a raczej brak dźwięku. Otóż końcówki z kabli głośnikowych wyglądają tak:

DSC01446.jpg


zdj. 1

A wejścia do dekodera są inne


dekoder upc hoorizon.

DSC01446.jpg



Pytanie moje jest takie, jakie przejściówki potrzebuje do tego, gdzie je znaleźć, ile kosztują.
Czy będę mógł jakoś podłączyć wszystkie 5 głośników i subwoofer za pomocą jakieś przejściówki ?

Bardzo dziękuje wszystkim którzy przeczytają i będą chcieli mi pomóc oglądać telewizje i cieszyć się dźwiękiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak nie pisze się dokładnie co się ma, bo o ile te głośniki, a właściwie kolumny to zestaw tzw. pasywny ( w dużym uproszczeniu to duże kolumny;)) to faktycznie potrzebny jest amplituner kinowy 5.1, lub 7.1.
Jeśli te "głośniki" to jakiś plastikowy zestaw komputerowy gdzie wzmacniaczyk jest zwykle wbudowany w subwoofer to jakoś podepniesz, albo pod dekoder , lub pod monitor ( o ile mają odpowiednie wyjście - bo tak one jak i te głośniki mogą mieć różne opcje połączenia audio).
Lepiej byłoby podpiąć pod monitor wtedy nagłaśniałbyś nie tylko programy z dekodera, ale i inne rzeczy oglądane na monitorze .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...