Skocz do zawartości

Kino domowe - DENON + JBL ES


pawpaweu

Recommended Posts

Czołem wszystkim!

Na początku przyszłego roku planuję zakupić zestaw kina domowego. Pokój odsłuchowy ma 27 metrów. Zwracam się z prośbą o opinię czy poniższy zestaw ma sens:
Aplituner - DENON AVR-X1300W
Zestaw kolumn - JBL ES Pack 5.0
Subwoofer - JBL ES 250PW

Co sądzicie o takim zestawie? Powiem szczerze, że nie znam się za dobrze na kinie domowym, stąd moja prośba o pomoc w ocenie. Zależy mi na tym, żeby sprzęt był nowy.

Pozdrawiam

Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jakiego dźwięku oczekujesz od kina?
Do 27 m teoretycznie ten zestaw jest odpowiedni. Czy praktycznie to zamieść proszę schemat układu twojego pomieszczenia, abym mógł zobaczyć czy rozstaw kina jest odpowiedni.
Połączenie denona z JBL nie jest do końca trafne.
Jeśli zamierzasz też na tym systemie słuchać muzyki to w ogóle powinieneś zwrócić uwagę na inne paczki niż es.

Te kolumny grają dociazonym dołem, wycofana średnica i dołem. Maja także stosunkowo słaba stereofonie. Typowe kinowe, mocne granie.

Alternatywa jest zestaw klipsch oparty o fronty r26 lub r28f. Tu brzmienie jest dużo bardziej ofensywne. Mocne z przekazem.
System podparty subem r12sw.
Jeśli wolisz granie cięższe dociazone ale jednak z nutka stereofonii to z kolei heco music style 900.
Bardzo dokładne są także kolumny monitor audio bronze 6. Ten set w tym roku dostał eisa jako najlepszy system kinowy. Punktowy, dokładny bas i czystość przekazu.

Jaki amplituner to kwestia doboru kolumn. O ile do klipscha Denon pasuje o tyle do HECO np Yamaha lub Onkyo.

Prześlij proszę schemat pomieszczenia aby udało się w pełni dobrać system.

W razie pytań lub wycen pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...