Skocz do zawartości

Kable do zestawu Tannoy XT-6F z Onkyo TX-8150


Tomasius

Recommended Posts

W końcu zdecydowałem się na zestaw Tannoy XT 6F + Onkyo TX-8150. Generalnie gra bardzo fajnie, myślę, że jest dość uniwersalny. Jedyne do czego mógłbym się troszkę przyczepić to przydałoby się odrobinę więcej dynamiki przy elektro albo ostrzejszym roku. Pytanie czy jestem w stanie to jakoś skorygować za pomocą kabli? Mam do nich konfekcjonowane kable Melodika MDSC40 i tylko na nich zestaw był słuchany. Mogę oddać do czwartku włącznie.
Pytanie: czy jest sens je oddawać i kupować inne kable (konfekcjonowane bądź nie) - czy różnica będzie widoczna w kierunku o którym piszę? Ile warto przeznaczyć na kable do takiego zestawu, żeby nie był to przerost formy nad treścią?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś skorzystał z mojej sugestii w poprzednim wątku i kupiłbyś klasyczny wzmacniacz stereo (zamiast tego uniwersalnego i "nowoczesnego" cósika icon_wink.gif ) i odtwarzacz sieciowy, to miałbyś więcej dynamiki.
A tak to powiedzmy, że kupiłeś gorszy samochód i pytasz, czy lepsze opony poprawią jego osiągi. No sam sobie na to odpowiedz.
Może trochę tak. Ale teraz podchodzisz do sprawy od d..y strony. Przepraszam jeśli uraziłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłeś, szczerość to podstawa. Zdaję sobie sprawę z tego o czym piszesz. Muzyki słucham tylko i wyłącznie ze Spotify, także musiałbym kupić wzmacniacz + odtwarzacz strumieniowy. Ten Onkyo generalnie jest chwalony za stosunek jakości do ceny i podejrzewam, że aby usłyszeć widoczną różnicę musiałbym kupić zestaw dwukrotnie droższy niż Onkyo, który wyniósł mnie niecałe 2 tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu musiałbyś się przełamać i kupić wzmacniacz używany. Co czyni nie tylko ze wzmacniaczami wielu bardziej doświadczonych kolegów na tym forum. W tym ja. Z bardzo dobrym skutkiem i zadowoleniem.
A recenzjom i recenzentom nie ma co wierzyć. Bo to ich praca i chleb. Muszą chwalić nowości, by dobrze żyć z dystrybutorami i mieć zatrudnienie w przyszłości.
Takie niezależne pisma, które rzetelnie oceniały sprzęt (jak Magazyn Hi-Fi) musiały zwinąć interes. Teraz często w zmienionej formie i składzie pracują gdzieś indziej. Na przykład jako wkładka w HFiM.
Onkyo TX-8150, to tylko poprawnie grający sprzęt. Do dobrego jest jeszcze cholernie daleko. Parafrazując odpowiedź Marsellus'a Wallace na pytanie Butch'a Coolidge, czy jest ok? ("Pulp Fiction") icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...