Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sackreble

czy amplituner może stać w tym miejscu?

Recommended Posts

Kratki wentylacyjne na górze są niezasłonięte, więc tu jest ok. Dla pewności dotknij obudowy, czy nie jest zbyt mocno nagrzany podczas pracy.

Z boków też są kratki?
Z tyłu bez problemów podpinasz wszystkie kable, czy są przyciśnięte?

Tak z po bokach też są kratki,z tyłu kable mają luz.Amplituner jest lekko ciepły.Pytam ponieważ producent zaleca po min. 20 cm po bokach i z tyłu ale niestety nie mam za bardzo możliwości na osiągniecie takiej przestrzeni.

Tak, akurat Yamaha może tak stać, ALE
Zauważyłem kontem oka kolumny podłogowe położone na regale???
To nie może tak stać, kategorycznie. !!!

Dokładnie wszystko wygląda tak.Umieściłem te kolumny na górze ponieważ nie miałbym za bardzo co zrobić z głośnikiem centralnym gdyby te kolumny stały na dole.

DSC01446.jpg

Wybacz, ale osobiście zapytam i ja jeszcze raz. Dlaczego tak to postawiłeś? Żeby głośnik wysokotonowy był na wysokości centralnego? Co nie miałbyś zrobić z centralnym? Zdejmuj te kolumny z tej komody i postaw je normalnie na podłodze, bo jak widać, są to podłogówki. Rozstaw jakoś sensownie. Przecież jak masz to tak ustawione, to masz jajecznice z brzmienia. Słuchasz na stojąco czy jak?

Dokładnie, zrobi się więcej miejsca na amplituner. No i ten centralny możesz wtedy postawić na szafce, żeby mieć go mniej więcej na wysokości główki swej, gdy siedzisz, zapewne bardzo wygodnie, mocno wgnieciony w kanapę. A podłogówki oczywiście na podłogę.

Pozdrawiam.

Przepraszam że rozpocząłem wątek, ale jak widzisz jest to niezwykle istotne. Nazwa kolumny podłogowe odnosi się do tego gdzie mają stać.

Po przemeblowania daj jeszcze raz fotke.

Dokonałem zmian w położeniu wszystkich głośników.Załączam dwa zdjęcia przód oraz tył.Jeszcze raz dziękuję wszystkim za dobre rady.Jest dość znacząca różnica.

DSC01446.jpg

No i super, bez wydawania kasy wzbiłeś się na wyższy poziom jakości w brzmieniu;)

Jeśli przednie kolumny mają otwory bass reflex z tyłu, możesz jeszcze poeksperymentować z odsuwaniem/dosuwaniem ich, aby bas był dla Ciebie najodpowiedniejszy. Ze zdjęcia wynika, że są teraz dość blisko dosunięte (i w bliskim sąsiedztwie lodówki, szafki kuchennej) co może niekorzystnie wpływać na ilość basu (dudnienie, "przykrywanie" reszty pasma). Niedawno sam eksperymentowałem w ten sposób i byłem zaskoczony, jak bardzo coś może się zmienić, jeśli kolumna zostanie przesunięta o 5cm:)

No i jest lepiej icon_smile.gif

Telewizor masz niezwykle wysoko. Dobrze Ci się go ogląda?
Centralnego dajesz na bok jak chcesz wyjąc coś z szuflady?

Zgadza się telewizor jest dość wysoko ale nawet dobrze się ogląda icon_smile.gif a raczej kwestia przyzwyczajenia icon_smile.gif A central jest odsunięty od szuflad na tyle aby go nie przesuwać właśnie icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować