Skocz do zawartości

all in one


teceha

Recommended Posts

witam. Zastanawiam się nad zakupem sprzętu all-in-one, budżet do 6000- 7000 zł (w tym głośniki 2-3 tyś). Wstępne wybrałem:
- Yamaha r-n602
- Pioneer NC-50DAB
- novafidelity (coctail audio) X30

Miejsce przeznaczenia - pokój 22m2

Muzyka: różna, głównie - elektronika (chillout, ambient), rap, reggae

Źródło: spotify, pliki z zewnętrznego dysku (flac/mp3), USB, CD, radio internetowe, TV

Ważna dla mnie jest wygoda w używaniu aplikacji na iphone do tych sprzętów. Nie mam możliwości przetestowania wszystkiego w porównywalnych warunkach, zależy mi na wskazaniu +i- i merytorycznej ocenie różnic w sprzęcie (komponentach). Wiadomo, że X30 ma rip-cd + miejsce na zabudowany dysk, yamaha - muliticast, którym mogę być w przyszłości zainteresowany - nie wiem.Innymi słowy chciałbym wiedzieć, który z tych sprzętów jest najlepszy na papierze w Waszej opinii. Na testy przyjdzie czas w dalszej kolejności.

p.s. A może ktoś mnie zaskoczy i w tym budżecie wskaże lepsze rozwiązanie na stereo z funkcjami sieciowymi w osobnych klockach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. W takim budżecie używane kolumny i używany klasyczny wzmacniacz stereo. Do tego raczej nowy odtwarzacz z funkcjami sieciowymi (bo używanego chyba nie kupisz, rzadko ktoś sprzedaje). I oczywiście całość trzeba spiąć przyzwoitymi (albo lepszymi) kablami z miedzi beztlenowej (OFC), najlepiej o wyższym stopniu czystości (5 albo 6 N).
I masz za 6 - 7 kzł zestaw który kasuje ww nówki tak, że idą do kąta popłakać z żalu, że tak słabo grają icon_cool.gif .
Chciałeś lepsze rozwiązanie. Ale obawiam się, że nie jesteś na taki krok gotowy.

Na papierze, to lata temu świetnie wypadała elektronika Technicsa. A np. Exposure jawiło się jako marny sprzęt o dużych zniekształceniach i słabych parametrach. Jak przyszło do grania, to Exposure nie zostawiał suchej nitki na Technicsie.

Co do ewentualnego polecania konkretnego sprzętu, trzeba niestety dużo więcej napisać.
O preferencjach brzmieniowych, możliwościach ustawienia kolumn w pomieszczeniu (przydałby się rysunek) itp.
Patrz poradnik "Pierwsze posty..." na stronie głównej forum. A także możesz się inspirować poniższymi poprawnie napisanymi pierwszymi postami.
http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Będziemy wiedzieć więcej. Na przykład jakie kolumny Ci polecić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę założony budżet, preferencje oraz wielkość salonu do wyboru mamy praktycznie cztery urządzenia.
Pierwszą grupę stanowią praktycznie w pełni wyposażone amplitunery sieciowe - Yamaha R-N602, Onkyo TX-8150, bliźniaczy Pioneer SX-N30DAB oraz zestaw dzielony Denon PMA-720AE + DNP-730AE.
Yamaha zaoferuje brzmienie najbardziej rockowe, eksponując skraje pasma. Onkyo i Pioneer to równiejsze, dokładniejsze granie z dobrym, mocnym i kontrolowanym basem. Denon natomiast zagra bardziej gęstym dźwiękiem, lekko ocieplonym, nadal dynamicznym. Na pewno pod względem jakości dźwięku wybrałbym system Denon.
Jest jeszcze jedna opcja znacznie lepsza jakościowo i trochę droższa - Marantz PM6006 + NA6005, natomiast na bazie powyższej elektroniki przygotowane są bardzo atrakcyjne zestawy. Spójrz na na zestaw Marantz PM6006 + NA6006 + Tannoy Mercury 7.4. To zestaw, który pod względem brzmieniowym i funkcjonalnym powinien Cię w 100% usatysfakcjonować.

Natomiast jeśli mielibyśmy dobrać optymalne kolumny do amplitunerów Onkyo, Yamaha czy Pioneer, spójrz na pewno na Tannoy Mercury 7.4 To kolumny o raczej równym brzmieniu z wyraźnym basem i neutralną górą pasma. Jeśli wolisz brzmienie bardziej otwarte, koncertowe, świetnym wyborem będzie polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych opcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?
Jakiego dźwięku oczekujesz?
Sluchales czegoś do tej pory?
Nowy używany?
Możemy puszczać luźne propozycje jednak nie znając twoich preferencji nic nie doradzimy konkretnego.

Zapraszam cię także abyś podjechał do nas na odsluch i ouscimy ci kilka systemów abyś mógł lepiej sprawdzic i poznać swoje oczekiwania.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...