Skocz do zawartości

Dobry sprzęt do kawalerki


Olek_96

Recommended Posts

Hej,

Mieszkam obecnie w kawalerce i potrzebuję dobrego, niedużego sprzętu na mały metraż. Pokój w którym korzystałbym ze sprzętu to około 20m/2. Muzyka której słucham to głównie jazz, muzyka poważna, ew. progresywny rock i jego różne odmiany. Zależy mi więc na dobrym, czystym brzmieniu, niekoniecznie na ogromnym basie.

Co do kryteriów - sprzęt musi być NOWY, ponieważ mam zamiar wziąć go na raty, cena jaką jestem w stanie przeznaczyć to około 1500zł, z zastrzeżeniem, że chciałbym uzyskać dobrą jakość w stosunku do jakości. Nie chciałbym żeby ten sprzęt był także na wyrost, bo z racji na sąsiadów chciałbym uszanować ich życie prywatne i słuchać muzyki w stosownej głośności icon_wink.gif

Do tej pory na oku miałem sprzęt Denona a dokładnie model RCD-M40. Testowałem go jedynie w sklepie, a jak wiadomo w takich warunkach ciężko wyciągnąć dobre wnioski co do jakości sprzętu.

Pomożecie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Za 1500 zł możesz mieć świetnie grający używany zestaw. Lecz jeśli nie chcesz i wolisz kupić jakieś mini, to Twój wybór.
Nie znam Twojego gustu brzmieniowego. Ale jak by nie było w tym segmencie proponuję trochę dołożyć i kupić Yamahę Pianocraft.
http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/ya...CFdi_GAodsUIABQ
Poszukaj jeszcze, może znajdziesz gdzieś taniej.
Do 20 metrów przydałoby się coś większego, ale jeśli nie będziesz grał głośno, to powinno wystarczyć.
Za jakiś czas by poprawić jakość dźwięku możesz wymienić kolumny z tego zestawu na jakieś lepsze, od renomowanego producenta kolumn.

Pamiętaj o podstawowych zasadach akustyki i ustawiania kolumn. Bo to niemal połowa sukcesu jeśli chodzi o dobry dźwięk. Poczytaj, skorzystaj. Naprawdę dużo zyskasz.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie za sprzęt nowy tylko mini wieża denona lub pianocraft od Yamahy.
Ale pomieszczenie 20m to nie małe jest. Może być ciężko z nagłośnieniem go.
Nie naciskamy cię na używki jak nie chcesz
Ale masz u nas raty 10x0 procent. A dokładając trochę uzyskujesz dużo więcej.

Jak wolisz.
Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziękuję za wasze rady icon_smile.gif Od ostatniego posta miałem przyjemność przetestować wspomnianą Yamahę, a także Denona M40. Osobiście bardziej podoba mi się dźwięk płynący z Denona i chyba na tę firmę postawię. Teraz pytanie: Czym różni się M40 od M40DAB?

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź, bo czas zakupu nieuchronnie się zbliża icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie. Do modelu 40 nie ma. Tylko modele które mają sieć, posiadają aplikacje mobilne do sterowania. W tym przypadku ceol którego nie polecam.
Może mcr511? Ale to już nie ta kwota znowu.



Ok, z tym problemem mogę sobie poradzić. Po prostu z pozycji telewizora (a dokładniej PS3) podłączę się pod Spotify icon_smile.gif
Dodatkowo będę chciał podłaczyć adapter i z racji posiadania wejść analogowych z tym także nie będzie problemu, prawda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...