Skocz do zawartości

Marka TONSIL na dzisiejszym rynku i remont kolumn ALTON


Recommended Posts

Chili, tak w Juventusie na piętrze( wejście od takiego wewnętrznego holu), była tam obok też poczta i spora księgarnia ...Sklep tonsila był też na ul.POW( kupowałem tam słuchawki), ale nie pamiętam już który sklep był starszy, a który potem icon_sad.gif Stare czasy, mam jeszcze katalog wyrobów tonsila z tamtych czasów.

Za tego audiofila to się powinienem chyba obrazićicon_wink.gif hehe, wiem jednak, że napisałeś to w dobrej wierze i jako komplement. Bo audiofilem ani nie jestem, ani też nie aspiruje, dużo tych " nie".
Pewnie też inni obecni doświadczeni koledzy z politowaniem kiwają głowami... że co on jest ?
To że parę, czy więcej klocków słyszałem, jak się skupię na dźwięku to jakoś odróżniam, czasem poczytam prasę, dodatkowo jakoś tam kojarzę fakty, pewne zależności i mogę coś doradzić cieszy mnie i oby szukających pomocy, ale to tyle.
Bardziej szukam muzycznych doznań, niż sprzętu przez duże S, więc bardziej meloman , niż audiofil.
Przy okazji wszystkiego dobrego w Nowym roku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do nowego zestawu maestro to widać poprawę, jest nawet sporo dobrego basu .


Kosmos,
Widać poprawę w stosunku do czego?
Starych Altusów?
Czy Maestro I ?


Cytat

Stare modele diory nadal grają ten mocniejszy na robionych głośnikach alpina


A tak dokładniej to o co chodzi w tym zdaniu?
Stare modele Diory - które? Myślisz o wzmacniaczach 502 i 504 które masz? To nie są takie stare modele.
Dla mnie (i pewnie dla większości Kolegów z Forum) stary to może być np. model 304 czy inne z lat 70tych (czy początku 80tych), a nie te z przełomu wieków.

Zaś sformułowanie "grają ten mocniejszy na robionych głośnikach Alpina" - to chodzi o mocniejszy bas, czy o mocniejsze (moc ciągła/muzyczna) głośniki? Poza tym w jakich kolumnach?

Pozdrawiam
PS. Poza tym już Jacek75 prosił Ciebie, byś pisał konkretniej - a nie w stylu SMSów icon_sad.gif
Więc może wreszcie warto się zastosować do prośby moderatorów i nie pisać ogólnikami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chili, ja też powinienem się obrazić icon_wink.gif . Mam w podpisie link do wątku, ale podam tu jeszcze raz dla porządku.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=42222
Wiem oczywiście, że miałeś jak najlepsze intencje. A temat nieskromnie polecam. Może i Ty coś ciekawego w nim napiszesz?

Ogólnie koledzy macie rację. Czasy PRLu dawno minęły, przesądy pozostały. icon_mrgreen.gif
Rzeczywiście jak spojrzeć na obecne polskie marki kolumn, to nie tylko są dużo lepsze od niegdysiejszych Tonsili. Ale często w danej cenie są lepsze nawet niż uznane produkty zagraniczne.

Co do pisania "sms'ów" zamiast postów, to się czasem zastanawiam co to do diaska jest?
Czy mam potraktować kogoś takiego jak człowieka niepełnosprawnego, czy może obrazić się, bo mnie olewa i nie przykłada się do tego co pisze? A może to jakieś ogólne lenistwo. Tylko wówczas po co pisać? icon_rolleyes.gif
Lepiej poczytać, co inni piszą i nie produkować zdań z których wynika, że wiosna jak butelka szklana powoduje płacz ale z wojny się czasem wraca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

A co do nowego zestawu maestro to widać poprawę, jest nawet sporo dobrego basu .


Kosmos,
Widać poprawę w stosunku do czego?
Starych Altusów?
Czy Maestro I ?




A no właśnie i już konkrety, a w zasadzie ich brak, się kłaniają.
Co do tego, że maestro III lepsze od tych powyższych modeli, nie dziwi, bo to jednak bardziej od np. altusów cywilizowane kolumny, czy też od jakiś kolumienek z zestawów kinowych po tysiaku .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony szkoda moich kolumienek bo chyba zbyt wiele przy nich nie porobię po przeczytaniu tych wypowiedzi. Z drugiej fajnie, że uświadomiliście mnie, przynajmniej teoretycznie, że przyszłości w moim wiele lat trzymanym sprzęcie nie ma.

Obecnie nadmiar wydatków nie pozwoli na pozbieranie na sprzęt, więc trzeba bedzie poużywać jeszcze obecnego. bo zakup nie tyczy się raczej samych kolumn. Grzejnik tez by chyba się nowy przydał bo ten ma juz parę wad.

Jak znajde chwilę to może pobawię się w przegląd sklepowy, by m.w ustawić sobie cel icon_wink.gif

A no i nie napisałem poprzednio informacji takich jak pomieszczenie, itd.. Sory. Pomieszczenia jednego nie ma. To się bedzie zmieniało, więc nie da sie okreslić jednego. A muzyka różnorodna. Jak wspomniałem czasami wpadną utwory muzyki klasycznej, częściej coś w stylu pop i mocny pop, bez metalu i ciężkiego techno. Ale jak wspomniałem, zakupu obecnie nie dokonam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, no nic nie jest wieczne to raz, a wieczne reanimacje sprzętu na zasadzie sentymentu, też ma chyba granice np. finansowe.
Wiem, że są fani sprzętów z epoki, niemniej pewnie nawet ci fani bez żalu pozbyli się tv unitra, czy rubin, pralki frani, radia sudety, lodówki predom i poloneza, bo łatwiej i szybko przekonali się do lepszego Tv led, lodówki no-frost i auta z "niemiec", czas też na kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...