Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 1000zł


Gidbin

Recommended Posts

Cześć,

Proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza (integra).

1- Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

ok 1000zł

2- Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

używany

3- Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

Stereo

4- Co planuję kupić .

Wzmacniacz integralny

5- Jaka jest powierzchnia pokoju?

14-16m2

6- Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Sprzęt na razie będzie chodził pod laptopem i komórką (Tidal)

Wzmacniacz ma współpracować z Jamo Classic 4 (4ohm, LTP 100W, STP 140W, 90dB)

Pozdrawiam i liczę na pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza napisałeś wszystko oprócz niezmiernie ważnych rzeczy. Czyli jaki masz gust brzmieniowy (dźwięk jasny, chłodny, twardy, ostry, konturowy czy odwrotnie?) i jakiej muzyki słuchasz.
Mam też nadzieję, że kolumny ustawiłeś w pomieszczeniu zgodnie z zasadami akustyku. Linki do tego są w co 3 - 4 wątku, sprawdź, poczytaj jeśli nie znasz tematu, bo to podstawa.

Jeśli chcesz słuchać z laptopa lub komórki, to potrzebny Ci będzie przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC). Bo inaczej będziesz miał słabej jakości dźwięk. A pliki lepiej by były w formatach nieskompresowanych jak FLAC, czy WAVE a nie mp3.

A wzmacniacz jest zintegrowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z grubsza napisałeś wszystko oprócz niezmiernie ważnych rzeczy. Czyli jaki masz gust brzmieniowy (dźwięk jasny, chłodny, twardy, ostry, konturowy czy odwrotnie?) i jakiej muzyki słuchasz.
Mam też nadzieję, że kolumny ustawiłeś w pomieszczeniu zgodnie z zasadami akustyku. Linki do tego są w co 3 - 4 wątku, sprawdź, poczytaj jeśli nie znasz tematu, bo to podstawa.

Jeśli chcesz słuchać z laptopa lub komórki, to potrzebny Ci będzie przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC). Bo inaczej będziesz miał słabej jakości dźwięk. A pliki lepiej by były w formatach nieskompresowanych jak FLAC, czy WAVE a nie mp3.

A wzmacniacz jest zintegrowany.


Dzięki f1angel za zainteresowanie tematem. Słucham głównie rocka, popu, muzyki typowo instrumentalnej (np gitara fingerstyle, kilku artystów z CandyRat Records- polecam), chillout, smooth jazz.
Kolumny sa raczej suche, chłodne i szczegółowe, więc dobrze byłoby gdyby wzmacniacz je troche zmiękczył.
Lubię dźwięk umiarkowanie ciepły, dynamiczny, szczegółowy a bas z wykopem ale nie przytłaczający.

Docelowo ten zestaw miał być w sypialni ale przez przypadek podpiąłem głośniki 30W 4ohm z mikro wieży pioneera (którą wyrzuciłem- żadnej przyjamności ze słuchania muzyki) do mojego Rotela RA-840 i szok, że takie połączenie może nieźle zagrać- na warunki sypialniane jak najbardziej ok.

Więc nowy zestaw postawię w salonie.
Kolumny niestety muszą stać 20cm od ściany bo nie mam innej możliwości. Muszę dobrać jeszcze podstawki.

Cały czas szukam DACA, a największy problem chyba będę miał z kablem 2x kabel męski USB z jednej strony mini, z drugiej micro.
Wyjście przez dużgo jacka na RCA i do wzmacniacza.

Puki co to jest mój typ na DACa: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-f...e10k-olympus-2/

Mój typ na wzmacniacz: http://allegro.pl/wzmacniacz-angielski-mag...33.html#thumb/3
Ta sztuja chyba jednak była kombinowana bo moim zdaniem kabel zasilający był wymieniany i nie wiadomo co jeszcze.
W dobrym stanie brałbym bardzo chętnie. Nie wiem tylko czy cena adekwatna.

Co sądzisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...