Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw z Atmos


Kyvaith

Recommended Posts

Cześć,

Zbieram się z zakupem pierwszego zestawu audio do filmów. Ekran już mam - Samsung UE55KS7000.
Chciałbym, by zestaw był zgodny z standardem Dolby Atoms i bez konieczności wiercenia dziur w suficie (a więc coś z sound beam).
Z racji ograniczonego budżetu, szukam najtańszych możliwych elementów zestawu.
Z uwagi na model telewizora, naturalnym wyborem byłby soundbar Smasung HW-K950, ale jest drogi i nie podoba mi się idea soundbara - klocek przed TV. Zresztą nie na darmo puszczałem w ścianie kable do głośników.

Myślę o:
http://allegro.pl/amplituner-onkyo-tx-sr44...6448089001.html
+
http://sklep-albatros.pl/pl/p/ONKYO-SKH-41...u-i-Gdyni./4357

I do tego jakieś głośniki 5.1 o akceptowalnej jakości. Takie są coś warte? http://allegro.pl/eltax-cinema-kolumny-do-...6646467972.html

Co do formułki:
Jakie pomieszczenie? - 25m2
Jaki budżet? ~2500zł
Jakie przeznaczenie? Filmy
Jaki amplituner? - z Dolby Atmos
Jakie preferujesz brzmienie? - wyrazisty środek, zgaszone góry, bas mocny, selektywny niedudniący.

Głośniki - jak najmniejsze, czarne

Liczę na pomoc i wesołych świąt icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe to nie moja pasja, ale według mnie robisz błąd , lub masz pewne nielogiczne założenie .
Dolby atmos to są już smaczki brzmienia kinowego, niuanse dla dobrego sprzętu. Amplitunera 7.1 .
Tak więc idąc w tę stronę musiałbyś kupić zestaw kolumn 7,1, lub 5,1 ale wtedy fronty z wbudowanymi dodatkowymi gośnikami do odtwarzania dolby atmos np. Klipsch Rp280FA ( http://q21.pl/pl/klipsch-rp-280fa.html?gcl...CFcEy0wodb9MP7w ).

Bo tak planujesz bardzo niskiej klasy amplituner kinowy z tą funkcją, dwa także kolumny najniższej klasy i nie w takiej ilości.
Według mnie lepiej kupić klasyczny mocny i wydajny amplituner kinowy i dobre kolumny, niż coś co niby to ma(atmos) ale raczej jakości i tych efektów tam nie uświadczysz, bo będą nawet problemy z podstawowymi rzeczami jak dynamika, kontrola brzmienia itd.

Kolejna sprawa to metraż pokoju... i wybór kolumn. Bo oczekiwania wobec brzmienia masz duże.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety kolega wyżej ma rację. Twój budżet nie pozwala na zbudowanie dobrego kina na atmos. Solidne kolumny które stawia się na fronty to minimalny wydatek 1000 zł.
Te modele Onkyo były dodawane gratis do zakupu amplitunera więc ich jakość pozostawia wiele do życzenia.
Moim zdaniem zbuduj przyzwoitej jakości kino 5.1 i ciesz się dźwiękiem.

O Atmosie pomyśl kiedy budżet będzie znacznie większy.
http://s4home.pl/produkt/yamaha-rx-v381-qu...l-quintas-6500/ jak dołożysz nieco to może nawet model Yamaha 481 czy nawet Onkyo 555 lub 656.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie pod temat bo sam szukam kina z atmos do 3500zł jeśli chodzi o kolumny to wybor padł na quadral quintas 6500 lub taga 606se z naciskiem na quadrale ale sam nie wiem jakie ampli czy denon x1300w czy yamaha v581 czy dolożyć do v681 ale nie wiem czy warto ? Czy może darować sobie atmos i wybrać v481 ? Zestaw glownie do filmów i ps⁴, czasami muzyka. Czytałem ,że yamaha ma glebszy bas co wlasnie lubie a denon gra bardziej równo ....w recenzjach v581 miał niby lepsza jakość dźwięku jak denon x1300w ale na allegro nie ma zestawów z tymi quadralami.....Co koledzy doświadczeni wybrali by w tym budżecie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakie masz pomieszczenie?
Jakie kolumny będą robiły za atmos?
Jak już dokładasz to warto dołożyć do Onkyo 656. Model Yamahy 581 nie jest specjalnie udany biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość.

W razie pytań lub wycen zapraszam



Kolumn do atmosu nie wybrałem ..tak jak i suba...a pomieszczenie małe ok 11m później być może nieco większe coś koło 14m. Czyli Onkyo 656 lepsze od x1300w lub v681 (podobna cena z quadralami) ? do filmów i muzyki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 656 to odpowiednik Yamahy 681 tyle że tańszy. Z denona jest to model X2300.
W takim pomieszczeniu można iść w mini systemy głośnikowe jak Magnat Interior (znacznielepsze od Eltax) czy nieco droższe Cantom Movie lub Tannoy SFX.
Jednak te systemy zapewnią bardzo dobry odbiór kina ale taki sobie muzyki.

Tu doradzał bym raczej system oparty o Magnat Supreme 202/102/252, sub 202A, lub fronty oparte na linii Tempus 33 reszta bez zmian.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam. Podepnę się pod temat.

Obecnie mam max 4000 na zestaw.

Amplituner wybrałem Denon AVR-S750H 7.2. Za 2000pln. Głównie dlatego, że 1.atmos, 2. Wifi I bluetooth. Na początek kolumny używki 5.0 Magnat Vector 55 i 13.

Za 450 zł. Jak znajdę 2 taki komplet to też wezmę by te podłogowe dać na tyl a te małe połączyć w 7.1

Do tego muszę dokupić Sub myślę że za jakieś 1000zl.

Pytanie czy dobrze kombinuje i jaki Sub byłby dobry do tego.

Oczekiwania to tylko do filmów.

Pomieszczenie to niestety 4m do tv i 4m do okna z tylu.

Zaznaczę ze Atmos w amplitunerze to przyszłościowo bym sobie mógł dokupić jakieś lepsze głośniki dedykowane.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna podpowiedź. Dzięki.

A może wtedy taki zestaw byłby ok

https://allegro.pl/oferta/denon-avr-x1600h-dab-taga-harmony-tav-606v-3-9895553403?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

A z czasem bym subwoofer sobie sprawił

 

Albo taki z subem.

https://allegro.pl/oferta/denon-avr-x1600h-dab-taga-tav-606v-3-tsw-90v-4-9895628912?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie o Atmos i DST.

Mam 3 pary słuchawek bezprzewodowych Sony mdr-ds6500 obsługują dziwiek przestrzenny Dolby Digital i DST  mają wejscie analogowe i optyczne i przełączniki na stancji dokującej 1)COMPRESSION - ON/OFF
2)EFFECT - CINEMA/GAME/VOICE (STEREO)/OFF. 
3)INPUT - DIGITAL/ANALOG. 

Normalnie działają na SPDIF z dekodera na rozdzielaczu optycznym.

Czytałem co tylko się da o Atmos i DST, jest napisane że działa na zwykłych słuchawkach stereo, przez Bluetooth lub po kablu, na ustawieniach Windows 10 Atmos i DST dla słuchawek, w zależności jaką ścieżkę dźwiękową wybiorę. Czy da się uzyskać efekt "samego kabla stereo" przez wejscie analogowe lub optyczne dla ustawień 3)INPUT - ANALOG, lub SPDIF 3)INPUT - DIGITAL i 1)COMPRESSION - ON, 2)EFFECT chyba OFF. Czy to samo da się uzyskać przez Bluetooth z laptopa które łączy się z Bluetooth z wyjciem optycznym i do słuchawek z ustawieniami j.w..

20201211_235041.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...