Skocz do zawartości

Denon PMA560 czy Pioneer A-656


blachus

Recommended Posts

Witam,
Zamierzam kupić używany wzmacniacz do 500 zł, myślę o Denon PMA 560 ,Pioneer A-656 doszedł również Luxman lv-112. Słucham bluesa, jazzu, rocka. Na razie mam kolumny Wherfedale, ale to tylko okresowo. Na początek chcę kupić wzmacniacz. Proszę o poradę który wzmacniacz z powyższych kupić a może poradzicie coś innego.
Pozdrawiam
Janusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi. Będzie to mój pierwszy sprzęt stereo i niestety muszę to rozciągnąć w czasie. Myślałem żeby kupić najpierw wzmacniacz bo kolumny mam, wiem że to nie jest "szczyt marzeń" ale na razie muszą wystarczyć. Proszę pomóżcie dobrać jakiś fajny wzmacniacz na początek mojej drogi stereo, za kolumnami będę rozglądał się w późniejszym terminie. Co sądzicie o Luxmanie L-230, L-190 oraz Lv-113.
Pozdrawiam
Blachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość sprawdzenia i odbioru osobistego czy chcesz kupić przez portal Aukcyjny? L230 ma dosyć fajne wysokie tony i średnicę jednak bas lubi się ciągnąć, Lv schodzi nisko na basie fajna średnica ogólnie dobry wzmacniacz. Należy się liczyć z koniecznością przeglądu i ewentualnie wymienić zużyte elementy. Dlatego najlepiej byłoby posłuchać i sprawdzić.
Wiele razy kupiłem przez portal Aukcyjny i mało być 100% ok , jednak zawsze coś trzeba było przeczyscić itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poświątecznie.

Mam LV-113. Jest to mniejszy brat LV-117, od którego różni się właściwie tylko mocą, albowiem charakter brzmienia pozostaje na dobrą sprawę bez diametralnych zmian. Brzmienie nastawione na niuanse, detaliczność, miękkie, ciepłe ale nie mułowate, aksamitne, bardzo przestrzenne i kulturalne. 113-tka gra jak dla mnie pięknie, po prostu. Bardzo dobra konstrukcja z Elną i Rubyconami na pokładzie, dobra wydajność. Bardzo dobrze zaprojektowany i przemyślany wzmacniacz. Nie gubi się, świetna kontrola. Posiada wbudowany DAC (LC7881). Zasilam tym wzmacniaczem dość wymagające Dynaudio Audience 50 (4 Ohm, 86db) i słucha się tego bardzo dobrze (jest to przykład na dobre zasilanie i wydajność). Wzmacniacz zagra najładniej jazz, muzykę ambientową, new age, bardzo dobrze popularną, możliwie rockową. Wszystko zależy do tego, jakie kolumny. Wzmacniacz czarujący bardziej barwą w dobrej muzyce niż prężeniem muskułów dla szybkich nagrań. Wydziela dość dużo ciepła, ale jest to jego jego normalne zachowanie.

UWAŻAJ! Tak na dobrą sprawę, model rzadko dostępny na rynku wtórnym, bo ludzie zazwyczaj nie chcą się go pozbywać. I zazwyczaj też szybko schodzi. Trzeba uważać na egzemplarze ze szrotu. I jak mój poprzednik napisał - najlepiej osobiście się wybrać i sprawdzić.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Kupiłem tego Luxmana Lv-113 icon_smile.gif. W porównaniu do tego co miałem to brzmi tak, że nic tylko słuchać.Zgodnie z Waszymi radami dam go do przeglądu. Wydaje mie się że nie był grzebany ale tak mi się tylko wydaje, zobaczymy co powie elektronik. Proszę o poradę jakie do niego kupić jakieś używane kolumny. Pokój ma jakieś 25 m2, tak jak napisałem w poprzednich postach słucham bluesa, jazzu, rocka.

Pozdrawiam
Janusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...