Skocz do zawartości

Pierwsze stereo max 5000


Statesman

Recommended Posts

Jak źródłem plików będzie Tv, czy o zgrozo YT z tegoż TV to dywagacje nad wyższoscią np klasycznego wzmaniacza plus DAC nad np Onkyo 8150 nie mają więksego sensu. W przypadku nowego też bo każdej konfiguracji trzeba posłuchać.
Używane odtwarzacze sieciowe są już od 1 tys i jeśli na resztę toru( wznacniacz i kolumny) chcesz wydać 4-5 tys.jego kupno jest konieczne skoro grasz muzykę z plików i muzycznych sieci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt odsluchiwalem tylko nowy. Było to onkyo 8150 + kolumny. Na tą chwilę spodobały mi się stxy 250 ale przejdę się raz jeszcze bo każde kolumny odsluchiwalem na innej muzyce. YouTube został już skreślony bo różnica między nim a Spotify jest kolosalna.

Używek jeszcze nie odsluchiwalem bo ciężko mi znaleźć coś ciekawego w okolicy. Zresztą obserwuje 2 razy dziennie aukcje na allegro i ciężko mi się na cokolwiek zdecydować, bo nie wiem co by mogło być lepsze od onkyo a kosztowało porównywalnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kn1234 upominam i zachęcam do nieco dłuższych wypowiedzi i uzasadnienia.
STX sypia piaskiem ?, ale jakie modele : F. FX, electrino, neutrino ? Sypia względem jakich kolumn ... czy z jakimi wzmacniaczami ?
Z tych co miałem okazję słuchać (poza neutrino ) i na wzmacniaczach nawet z wyeksponowana góra nic niepokojącego nie zauważyłem. Model 250 jest dość łagodny w górze pasma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź także inne kolumny. Budżet pozwala na wybór. Sprawdź skrajnie różne kolumny aby mieć porównanie, im więcej odsluchasz tym będziesz więcej wiedział.

No i koniecznie bierz swoje płyty nie może być tak że zawsze słuchasz co innego. Tak to wszystko będzie grało dobrze, bo takie kawałki ci puszcza.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już mam Spotify premium więc z tego będę puszczał. Już mam listę piosenek, więc warunki będą takie same. Te skrajnie różne kolumny to jakie?

Co do używek to próbowałem wylicytować wczoraj yamahe rs700 ale 4 godziny przed końcem aukcji sprzedający zakończył aukcje a moją ofertę odrzucił. Jest czego żałować? Lepsze by było niż onkyo 8150?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco inny jest rs 700 od Onkyo 8150 i nie ma co rozpatrywać w kategoriach lepszy , gorszy. Sama klasa urządzenia dość podobna .
Rs700 jest jeszcze z czasu kiedy yamaha grała nieco konturowo, koncertowo, precyzyjnie, nie każdemu to odpowiada , choć z drugiej strony onkyo 8150 też nie gra np/ miękko, czy ciepło icon_wink.gif
Niewątpliwym plusem onkyo tx 8150, poza tym, że sama sekcja jego wzmacniacza gra przyzwoicie i jest dość mocna, jest obecność dobrych klasą wejść cyfrowych, radia www, a usb jest z odczytem bezstratnych plików .
Wybór konkretnych kolumn to tego, czy innego amplitunera jest na pewno kluczowy i warty odsłuchów kolumn, bo potem będziesz z nimi żyć icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ko końca. Rs to inne granie niż as, więc to namiastka seri as700.
Skrajnie różne, Dali, klipsch, heco, monitor audio, castle jak posłuchasz tych i później dasz recenzje co jak dlaczego to będę wiedział bardziej które dla ciebie polecić. Chodź im więcej posłuchasz tym lepiej, słuchaj co jest.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie trochę uspokoiliscie icon_smile.gif tak myślałem że jakbym miał osobno wzmacniacz a osobno odtwarzacz sieciowy to mógłbym wymienić tylko jedna część a druga zostawić. Przy onkyo 8150 to już wymiana całości.

Byłem na odsłuchach i:
- heco musicie style 900 - jak dla mnie grało najlepiej - w miarę równo, bas nie buczal, przyjemnie się słuchało
-Melodika bl40 MK2 - prawie jak w/w heco przy czym brakowało mi basu - nie wiem czy to nie wina pomieszczenia odsłuchowe go - brałem basy na+6 a miejscami na +8. Ma te kolumny ktoś i może się wypowiedzieć jak u niego z basem? Jakby nie ten bas to decyzja by padła na melodike - fajne równe kolumny... Gdyby nie wygląd.
- stx elektrino 250 - też fajne przy czym bas mi trochę buczał i nie miały tej gładkości co melodika.

Były też kolumny klipsch 26 i 150, tannoye, pylony ale one mi nie podeszły. Klipsch przy rockowych może brzmiał delikatnie lepiej ale przy spokojnych utworach to grał bardzo słabo. Tannoye i pylony grały dość dobrze ale przyjemniej słuchało się heco i melodika. Chyba decyzja będzie w stronę melodiki bo cena lepsza i przyjemnie się słuchało. Dam sobie noc na zastanowienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że takie Magnat quantum 727 kosztują 4k zł czyli o 1000zł więcej niż Canton GLE 496. Jeżeli ktoś chce zaoszczędzić na jakości skrzynek nie rezygnując z jakości dźwięku to Cantony są super wyborem.
Po za tym oglądałem z bliska te Cantony i nie widziałem jakiegoś niechlujstwa w wykonaniu. Wyglądały dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady. Ostatecznie skończyło się na onkyo 8150 + melodika bl40 mk 2 oczywiście po odsłuchu kilku różnych kolumn. Zestaw jest już w domku i gra. Teraz pozostaje mi poprawić akustykę w pokoju. W załączniku jest profezjonalnie zrobiony rzut pokoju od góry w paincie. Do tego planuje jeszcze dodać po jednej stronie stołu przy kanapie dodać małe biurko na komputer z półką nad biurkiem, z drugiej strony stołu w rogu dać jakiś wyższy kwiat. Problem jest taki, że wszystko co mam jest na wysokości do 1m oprócz witryny która ma ponad 2 metry. Nad tv może dam jakąś szerszą półkę na pierdoły a nad łóżkiem jakieś panele akustyczne... Dobry pomysł? Czytałem trochę o panelach z wełny mineralnej i zdania na temat jej szkodliwości dla zdrowia są podzielone. Mam 2 dzieci więc mimo, że niektórzy zapewniają, że wcale nie szkodzi jak się zabezpieczy, wolę nie ryzykować nawet kosztem dźwięku. I tu kolejne pytanie- jak nie wełna to co? Może być coś takiego: https://akustycznematy.pl/pl/mata-akustyczn...x500x30-mm.html i np 3 szt na grubość wsadzić razem w drewnianą ramę i owinąć materiałem? Co innego polecacie?

I jeszcze jedna sprawa... pierwszy raz mam taki sprzęt i nie wiem... Mam kable głośnikowe melodika z końcówkami i o ile do głośników je włożyłem bez problemu o tyle do onkyo 8150 nie mam pomysłu jak je zainstalować. Na tą chwilę wsadziłem je tak jak kable bez końcówek tzn odkręciłem w amplitunerze wyjścia na głośniki, wsadziłem końcówki w to miejsce, gdzie się wkłada goły kabel i dokręciłem. Nie da rady inaczej tzn bez odkręcania skoro są specjalne końcówki?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apke już mam ale jeszcze wifi nie ma więc na razie muszę poczekać. Podpowie ktoś co można w pokoju zmienić aby dźwięk by był lepszy? Jak będę miał dostęp do komputera to dokładniej wszystko wymierzę. Jakie ustroje polecacie aby miały wygląd i były skuteczne i albo tanie albo takie, które można zrobić samemu. Na tą chwilę chce 3 panele zrobione nad kanapę obszyte materiałem z nadrukowanym zdjęciem - nie wiem tylko czy z pianki czy z wełny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z jakiej pianki. Gąbka musi być gęsta i sztywna z wełną wybór prosty. Pomysł dobry.
Jak sprzęt już masz to nic ci doradzać nie trzeba. Tylko eksperymenty.
Czeka cię wyoarawa z kolumnami po pokoju i zobaczyć kiedy jak gdzie grają najlepiej.
Obrazy z tyłu do dobry pomysł. Jeśli kolumny będą stały też blisko ściany to pomysł też o czymś za kolumnami frontowymi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...