Skocz do zawartości

Stereo, salon do 8000


PrimeOptimus

Recommended Posts

Witam i pozdrawiam forumowiczów.
Kieruję do Was prośbę co do wyboru (ukierunkowania) zestawu hi fi do salonu 5x4, 5m /dłuższą ścianę zajmują meble koloru białego - przed nimi miały by stać kolumny z głębokim basem ( long bass) miło by było w kolorze mebli...
Nie miałem jak do tąd sprzętu tego rodzaju w domu , więc nie mam upodobań co do firmy.
Sprzęt może być używany
Sprzęt stereo czy kino domowe - nie wiem czy odróżnia się jakość muzyczną ( nie będąc melomanem) między wzmacniaczem a amplitunerem...
Generalnie czasami oglądam filmy, bardziej zależy mi na muzyce- rodzaj Pop , Dance, House. BARDZO lubię dlugi bass jak i wysoką górę.
Pokój o wymiarach 5m na 4, 5 gdzie na dłuższej ścianie są meble a na przeciw 4m od nich wypoczynek.
Chcę by to był jednorazowy zakup, nie ma konieczności by był podłączony pod TV.
Generalnie zakup pod kątem ekonomicznym co do jakości do ceny - w rozumieniu nie dopłacam 2k by mieć minimalnie lepszy dźwięk. Z wyjątkiem dopłacam 1k by mieć sprzęt o lepszych rozwiązaniach. ?
Jeśli macie czas dla mnie, dziękuję bardzo i pozdrawiam Robert.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Co to są kolumny z long bass? Bo nie wiem.
Mam także pewne obawy że sam nie wiesz czego szukasz?
Masz możliwość podjechać na odsłuch kilku systemów aby sprawdzić który z nich najbardziej Ci odpowiada?

Bo wymieniać modeli mogę sporo ale który Tobie spasuje to indywidualna kwestia.

A wybór w tej cenie masz. Zarówno w sprzęcie używanym jak i nowym. Białym jak i innych kolorów.

Pozdrawiam i pozostaje do Twojej dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Co to są kolumny z long bass? Bo nie wiem.
Mam także pewne obawy że sam nie wiesz czego szukasz?
Masz możliwość podjechać na odsłuch kilku systemów aby sprawdzić który z nich najbardziej Ci odpowiada?

Bo wymieniać modeli mogę sporo ale który Tobie spasuje to indywidualna kwestia.

A wybór w tej cenie masz. Zarówno w sprzęcie używanym jak i nowym. Białym jak i innych kolorów.

Pozdrawiam i pozostaje do Twojej dyspozycji.



Jak wspomniałem w swoim wątku - nie mam doświadczenia ze sprzętem hi fi - więc nie wiem czego szukam.
Nadmieniłem że lubię bass ( nie krótki estradowy, tylko długi.Nie znam się na tym - teoretycznie myślę że kolumny zamknięte / bez otworu/ dają dźwięk kontrolowany i bass raczej krótki- miałem w aucie głośnik basowy...i takie informacje co do niego uzyskałem/ ponad to chyba wielkość tegoż głośnika ma znaczenie...)
Nie wiem na co zwrócić uwagę w sprzęcie jak i w kolumnach.Odsłuchać mogę w salonie - mimo to nie sprecyzuję najlepszego rozwiązania nie mając dostatecznej wiedzy - wcisnąć można wszystko....
Widzę że pozostanie mi nauka własna ( analizowanie techniczne wzmacniaczy, amplitunerów itp. a następnie zdobycie wiedzy co do budowy kolumn jak i głośników) bo nikt nie ukierunkuje mnie co do wyboru hi fi do domu.
Myślałem że ktoś z Was określi mi czy jest różnica jakościowa dla "normalnego" ucha między amplitunerem a wzmacniaczem.Podpowie co do preferencji moich na co zwrócić uwagę w wyborze kolumn jak i głośników w nich.
Czy są jakieś firmy wiodące w sprzęcie, jaką moc mają mieć te podzespoły do mojego metraża by można było czasem podkręcić głośność na maxa.
Intuicyjnie myślę że niektóre firmy bądź linie sprzętu, mają swój charakterystyczny dźwięk który można dopasować do indywidualnych potrzeb i wzmocnić odpowiednimi przewodami...
Druga sprawa to fakt że wspomniałem że sprzęt może być używany, na odsłuchu w salonie może go nie być więc wraz nie wiem na co zwrócić uwagę decydując się na jego zakup.
Dziękuję za uwagę....może nie da się nikomu doradzić co ma kupić , proszę więc o informację co ma mieć ten sprzęt ( jakieś podzespoły czy rodzaj głośnika może wielkość...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Może zatem po kolei.
Ampltuner ma radio i obecnie dużo więcej bajerów, sieć, WiFi, BT itp w muzyce gra jednak mniej dynamicznie od czystego wzmacniacza. Chodź jeśli komuś zależy na funkcjach sieciowych to okazuje się że amplituner nie gra dwa razy gorzej od wzmacniacza + odtwarza sieciowego.
Niestety w sprzęcie audio ceny rosną wykładniczo, nie liniowo.

Jesli lubisz bas głębszy, wolniejszy to musisz zwrocić uwagę na kolumny o takim właśnie basie. Omijać te z punktowym krótkim.

Nie ma obecnie firmy która wiedzie jakiś prym, owszem są produkty bardziej mniej popularne jednak większą role gra tu marketing niż rzeczywisty odbiór.


W tej kwocie powinieneś przesłuchać lub zwrócić uwagę na produkty Elac Debut F6, Tannoy XT8F, Dali Opticon 6, Polk TS550T, lub RTi A7, Monitor Audio Silver 8.
Co do wzmacniaczy zapewne spodobał by Ci się NAD 356BEE, Cayin A55TP, Denon PMA1520, Yamaha AS 701


Pozostaje do Twojej dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Generalnie zakup pod kątem ekonomicznym co do jakości do ceny - w rozumieniu nie dopłacam 2k by mieć minimalnie lepszy dźwięk. Z wyjątkiem dopłacam 1k by mieć sprzęt o lepszych rozwiązaniach. ?



Nawet w tych samych pięniążkach znajdziesz różnie brzmiący sprzęt ( każda marka kolumn, wzmacniaczy , gra przecież inaczej ) i trzeba o tym wiedzieć.
Zaś dopłacając 1 k zł nie znajdziesz się w świecie innych rozwiązań, doznań ( to kosztuje więcej ) Ale dopłacając 500-1000zł do wzmacniacza możesz liczyć na jakieś dodatkowe wejścia, czy ciut wyższą moc (w wyższym modelu danej marki). Dopłacając np. do kolumn 1 k możesz czasami przeskoczyć na wyższy model kolumn danej marki.


Cytat

Sprzęt stereo czy kino domowe - nie wiem czy odróżnia się jakość muzyczną ( nie będąc melomanem) między wzmacniaczem a amplitunerem...
Generalnie czasami oglądam filmy, bardziej zależy mi na muzyce- rodzaj Pop , Dance, House. BARDZO lubię dlugi bass jak i wysoką górę.



W małym budżecie na dynamikę i energię w muzyce płynącą z amplitunera kinowego bym nie liczył.
Generalnie, wybacz ,wymagania małe i tanie ( plus) ...bo ciągnący się bas i ostra góra to domena taniego, lub źle dobranego sprzętu.


Cytat

Nie wiem na co zwrócić uwagę w sprzęcie jak i w kolumnach.Odsłuchać mogę w salonie - mimo to nie sprecyzuję najlepszego rozwiązania nie mając dostatecznej wiedzy - wcisnąć można wszystko....

Czy są jakieś firmy wiodące w sprzęcie, jaką moc mają mieć te podzespoły do mojego metraża by można było czasem podkręcić głośność na maxa.
Intuicyjnie myślę że niektóre firmy bądź linie sprzętu, mają swój charakterystyczny dźwięk


Dlaczego miałby ci ktoś coś wcisnąć, jeśli masz swój słuch i umiesz się odezwać, kupujesz dla siebie, a nie dla sklepu !
Generalnie odkręcanie na maksa nie ma sensu, to nie car audio...Bo nawet niedrogi wzmacniacz pokroju Denon 520, czy mocniejszy Pioneer A30 itd, w połączeniu z kolumnami pokroju np. WHARFEDALE Diamond 230, Magnat quantum 675, przy połowie skali głośności wygeneruje takie natężenie dźwięku że będzie to w pokoju 25 m dla wielu ludzi granica bólu .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...