Skocz do zawartości

Nietypowe ustawienie kolumn


elk2

Recommended Posts

Witam, Na wstępie uprzedzam, że przeczytałem poradniki ustawienia kolumn itp. Eksperymentowałem długo i oto jedna z moich koncepcji. Czy takie ustawienie sprawdzi się w pokoju ok, 5x4m? Kolumny to Taga Harmony 606 v.3 + wzmak Pioneer A-20. Ściany zaadaptowane akustycznie, żadnych problemów z dudnieniem itp. nie mam, potrzebuje po prostu przestrzeni, żeby dźwięk "oddychał". Od razu mówię, że tego regału CD ze względu na nieregularny kształ nie mogę nigdzie indziej ustawić. Miejsce odsłuchu to zarówno fotel przy biurku, częściej łóżko, róznie. Nie zależy mi na książkowym rozkładzie fal itp, po prostu na zdrowym rozsądku w odłuchu. Dziękuję za pomoc

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wiem co to jest książkowy rozkład fal. Zdrowy rozsądek, jeśli chce się słuchać w stereo, nakazuje trzymania się podstawowych reguł.
A raczej wymogów prawidłowego odbioru stereo. Bo inaczej nie można słuchać i nazywać tego odbiorem stereofonicznym.
Co to jest odbiór stereo?
Stereo polega na odseparowaniu dwóch kanałów po to by stworzyć scenę muzyczną jak najlepiej odwzorowaną i ukazującą rozmieszczenie na niej instrumentów, głosów, pogłosu itp. Zgodnie z tym jak to zostało zarejestrowane.
Czyli przy ustawieniu kolumn trzeba zachować zasadę trójkąta równobocznego albo równoramiennego.

To tak samo jak wymogiem, by oglądać program w telewizji, jest zajęcie miejsca przed ekranem a nie o 90o z boku czy zupełnie z tyłu, za telewizorem.
No, można by oglądać odwrócony obraz w lustrze, ale gorzej by było z napisami icon_wink.gif

Dlatego chyba nikt rozsądny ani poważny nie odpowie Ci na takie pytanie. Po prostu sam musisz dojść do tego co jest ważniejsze, co dla Ciebie akceptowalne. Z czego możesz zrezygnować z czego nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi inaczej nie można. Bo to nie będzie słuchanie w stereo. Albo nie odwzorujesz sceny muzycznej, albo będziesz miał w niej dziurę na środku, czy coś jeszcze innego.
Dźwięk w każdej sytuacji wydobędzie się z kolumn. Ale czy to będzie prawdziwe stereo?
Tak samo jak zbiór pojedynczych, nawet świetnych głosów nie stanowi jeszcze chóru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...