Skocz do zawartości

Basowe stereo.


bubu_ELW

Recommended Posts

Witam,

Bardzo proszę o porady.
Chciałbym zbudować zestaw, który zagra mocno basowo.
Zestaw chciałbym zoptymalizować pod słuchanie muzyki (głównie Hip Hop oraz szeroko pojęty Pop i co tam aktualnie jest na czasie)
''Niestety'' lubię znaczną ilość basu.
W tej chwili mam Eltrę ATS 361 i Tonsile Soundfinder 130. Podłączone są z Samsungiem H6200.
Chciałbym zacząć od wyrzucenia Eltry. Po przeczytaniu znacznej ilości tematów domyślam się, że odpowiedni byłby dla mnie wzmacniacz Yamahy.
Który?
Za jakiś czas będziemy dobierać dla mnie kolumny. Prawdopodobnie w okolicach 1 000zł (oczywiście używane) Także na aktualne Soundfindery proszę nie zwracać uwagi icon_smile.gif
Było by miło gdyby cena wzmacniacza nie przekroczyła 500zł.
Dobrze byłoby również, aby była możliwość podpięcia aktywnego suba pod niego w jakiejś przyszłości (jeżeli ilość niskich tonów mnie nie zadowoli lub po prostu do filmów)

P.S.

Aaaaa, przepraszam:
Dźwięk nie musi być w jakikolwiek sposób wysublimowany icon_wink.gif Jeżeli chodzi o średnie i wysokie tony to nawet te Tonsile mi wystarczają icon_wink.gif
Docelowo będzie grało to w pokoju około 30 m2

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,

Zaczne od kolumn bo będzie mi łatwiej. Idź w modele Klipsch F2 lub F3 jeśli znajdziesz w tej cenie. A jak nie to dołóż. Sprostają oczekiwaniom z nadwyżką. To jeszcze nie te modele z agresywną górą.

Co do wzmacniacza to tu polecał bym jednak Denony. Starszy model PMA700, z Yamahy AX500? Pewnie na 700 już nie starczy.
Model Reelop HA210 także Ci się spodoba.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli góra i średnica nie muszą być wysublimowane, to poszukaj kolumn Cerwin-Vega, Quadral z serii Phonologue albo Arcus.
Ale będzie to mocna, jasna, nawet ostra góra. Trzeba będzie uważać ze wzmacniaczem.
Niskie tony te kolumny podają co najmniej mocno i obficie. Ale też wystarczająco szybko, co jest ważne. Trudno raczej znaleźć lepsze.

Wzmacniacz do kolumn dobierzemy później. Do tego jakieś grubsze (co najmniej 4 mm2) kable głośnikowe z miedzi beztlenowej (OFC)
A interkonekty (połączeniowe) poszukałbym Monster Interlink 400.
Niskich tonów będzie tyle, że ho-ho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hip Hop , Pop itp to dużo basu na bitach , moim zdaniem do takiej muzyki odpowiedni byłby Harman Kardon HK 680 np. Poza tym to dobry wzmak do innej muzyki, także miałbyś gotowy wzmacniacz gdybyś zmienił gust muzyczny.
Do ostrych kolumn jak znalazł, doda im ciut ogłady. Sam nie wyostrza góry pasma a i średnica nie zła z tego wzmaka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wzmacniacz do kolumn dobierzemy później.


Chciałbym zacząć od wzmacniacza. Wyłożyć teraz 500zł to nie problem, a dopóki nie odłożę funduszy na kolumny to Soundfindery będą sobie pukać.
Jaki wzmacniacz poleciłbyś w tej sytuacji?

Widzę, że problem braku pilota to nie problem icon_smile.gif Logitech Harmony obsługuje i Denona PMA i Yamahę AX. Podejrzewam, że większość innych też. Także na braku pilota już się nie skupiam.

Poczytałem o tych Klipschach F2. Wydaje się, że powinny mi podpasować. Tylko są strasznie brzydkie icon_biggrin.gif Ale to sprawa mocno drugorzędna icon_wink.gif Jest kilka kompletów za 1200zł więc jest nadzieja na przyszłość.
Quadrale w wyglądu są okej. Popatrzę czy jest coś na Allegro. Z CV widzę, że ciężko z dostępnością.

Poczytam też o HK 680.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Harman Kardon znany jest raczej z uwydatnionego basu, także o niskie tony byłbym spokojny.
Czy wystarczy do 30m2? To zależy co chcesz osiągnąć? Na jakich poziomach głośności lubisz słuchać? Wzmacniacze Harmana mają dobry zapas mocy. A i nie ma pilota.


Kilka razy w miesiącu przy słuchaniu muzyki pewnie znacznie zwiększę poziom głośności.
Jeżeli ma zapas mocy to ok.
Logitech Harmony obsługuje go. Sprawdziłem icon_smile.gif
Dziękuje bardzo icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam HK6500 icon_smile.gif
Słyszę dźwięki, których wcześniej nie było icon_smile.gif
No mocy to mu na pewno nie braknie.
Chociaż myślałem, że bardziej przesteruje basem Soundfindery. No ale ja się nie znam. To raz, dwa, że póki nie przyjdzie Logitech Harmony to wzmak podłączony jest przez wyjście słuchawkowe, trzy, że nadal tylko muzyka z TV, czetry - to Soundfindery, pięć - ustawienie kolumn w pokoju to jakiś żart póki co: jedna wali prosto w kanapę... icon_biggrin.gif
Pozostaje odkładanie na kolumny.
Na czym poza tymi Klipschami zawieszać oko? Priorytet to dużo, nisko schodzących tonów. Aha, i muszą mieć przedni BR.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wytłumaczy mi ktoś:

Tak jak pisałem, bardzo średnio z tym basem było zaraz po podłączeniu. Wzmak podłączony pod wyjście słuchawkowe do TV. Postanowiłem spróbować podłączyć go pod laptopa i... i szok icon_eek.gif Gra przepięknie. Bas jest naprawdę świetny. Jak na takie kolumny i mocno skręcony potencjometr. Ale różnica jest ogromna!
Czemu jest tak masakryczna różnica między TV, a najtańszym laptopem? Tu i tu wyjście słuchawkowe...

P.S.

Przepraszam za lawinę postów icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu i tu wyjście takie samo, jednak sygnał lepszej jakości z laptopa i co za tym idzie lepszy dźwięk. Może masz włączoną korekcję dźwięku w lapku i pokręcony bas? Sam się teraz przekonałeś jak ważne jest źródło dźwięku w systemie audio. Pomyśl, że z dobrym odtwarzaczem CD może być jeszcze lepiej.

Skoro gra dobrze i jesteś zadowolony to gratuluję, o to chodzi aby czerpać radość z muzyki. Jeśli Ci choć trochę pomogliśmy to tym bardziej mnie to raduje.

Hehe lawinę icon_wink.gif nie ma za co, kto pyta nie błądzi. Lepiej zasięgnąć kilku opini i dobrze zainwestować niż się spieszyć i pójść w las...

Pozdrawiam serdecznie,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może masz włączoną korekcję dźwięku w lapku i pokręcony bas?


Nic nie mam podkręcone.
Nowy lapek kosztował mnie 1000zł także domyślam się, że karta dźwiękowa jest tam bardzo mizerna.
Wiele razy czytałem tutaj, że wyjście słuchawkowe w TV jest słabym pomysłem ale różnica w tym wypadku jest kolosalna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panowie, zmiana koncepcji.
Kupując KH6500 strzeliłem sobie w stopę myśląc, że zagada z pilotem. Z tego co widzę nigdy pilot do niego nie wychodził także nawet uniwersalny mi z pewnością nie pomoże (Logitech Harmony mi przyszedł - zepsuty... Oddałem i nie zamawiałem póki co nowego wiedząc, że nie zgra się z HK6500)
HK6500 wystawiony na Allegro. Jak nie pójdzie to wstawię go do garażu bo gra pięknie icon_smile.gif

I teraz tak, poszukuję wzmacniacza stereo z wejściem cyfrowym (i możliwością zgrania z pilotem uniwersalnym ale domyślam się, że przy wejściu cyfrowym na 99% będzie taka możliwość)
Budżet: poniżej 1000zł jeżeli to używany sprzęt i około 2000zł jeżeli to nowy sprzęt (będę brał wtedy na raty)
Dobrze by było gdyby wzmacniacz miał wyjście na subwoofer. Raz na jakiś czas załączę sub do filmu.
Może być też ampli stereo ale z tego co czytałem lepiej zostać przy wzmacniaczu.
Docelowe kolumny to prawdopodobnie Klipsch F2.
Z góry bardzo dziękuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...