Skocz do zawartości

Basowe stereo.


bubu_ELW

Recommended Posts

Nie musisz mnie cytować za każdym razem kiedy odpowiadasz icon_smile.gif
Kliknij " szybka odpowiedź " i tak odpisuj.

Ten Harman nie jest zły i trochę szkoda zamykać go w garażu. Jeżeli jest w dobrym stanie wizualnym poprostu trzymaj go w pokoju. Możesz naprzemiennie używać HK 6500 np do testów.

Wzmacniacz przechowywany w garażu czy piwnicy, gdzie panuje wilgoć jest narażony na złe warunki. To nie jest klimat ani miejsce dla sprzętu.
Musimy szanować hi fi, nawet to przez nas nie używane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak na szybko do 2k zł znalazłem Onkyo Tx 8150, Yamaha R-S700 jednak nie mam pojęcia jak to gra. Obydwa mają wyjścia na suba.
Ten subwoofer jest konieczny?

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta w salonie i odsłuch.

Wiadomo będzie inaczej aniżeli u Ciebie w pokoju, aczkolwiek jakieś podstawy brzmieniowo danych urządzeń będziesz znał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem o tym TX 8150. Często przewija się na forum.
Czy sub konieczny? Raczej tak bo kładąc 2000zł wolałbym mieć możliwość podłączenia go do okazyjnego oglądania filmów. Oczywiście noszę się z zamiarem ewentualnego kupna czegoś lepszego w używce(subwoofer).
Jestem raczej audiofilskim ignorantem, który kręci potencjometrami bass i treble jak głupi także wątpię żeby dźwiękowo mi nie podpasował icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, lubisz tzw łubu dubu? icon_wink.gif

Jak już zdążyłeś się się pewnie zorientować większość forumowiczów proponuje odsłuch.
Z drugiej strony skoro lubisz bas i będziesz używał subwoofera . Charakterystyka liniowa nie jest Ci bardzo bliska możesz kupić coś takiego.

Aczkolwiek najlepiej pojechać i posłuchać kilku urządzeń. Może się okazać, że któryś z amplitunerów prezentuje bardzo dobre brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie musisz mnie cytować za każdym razem kiedy odpowiadasz icon_smile.gif
Kliknij " szybka odpowiedź " i tak odpisuj.


Dokładnie icon_sad.gif znów mnie czeka kasowanie. Chyba że to cytowanie to jakaś forma szacunku dla słów "przedpiszcy " icon_wink.gif
Klikaj jak kolega napisał lub jak masz na jpg poniżej.
Cytować można jakiś wybrany fragment aby się do niego odnieść ale poco cytować całość pod potem który jest tuż powyżej ?
Cytat

Tak właśnie myślałem o tym TX 8150. Często przewija się na forum.
Czy sub konieczny? Raczej tak bo kładąc 2000zł wolałbym mieć możliwość podłączenia go do okazyjnego oglądania filmów.


Przy nawet tylko w miarę dobranych kolumnach, to przy słuchaniu muzyki sub jest zbędny, a dla niektórych wręcz szkodliwy.
Chyba że jesteś jakimś basowym fetyszystą, a filmie ujdzie doda smaku i potęgi, przy pewnych filmach.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie aż łubu dubu icon_wink.gif Chociaż dla większości użytkowników stąd z pewnością byłoby to łubu dubu icon_smile.gif
Sub raczej tylko do filmów. Już teraz przy Tonsilach Soundfinder 130 i zabawie potencjometrem jest już całkiem fajnie. Domyślam się, że przy Klipschach będzie w zupełności wystarczająco i sub przy muzyce nie wejdzie w grę, a i potencjometry nie będą przeze mnie tak gwałcone icon_wink.gif
No nic. Trzeba upolować 8150 w okolicy na raty.
Dzięki wielkie icon_smile.gif

Jacku, poprawiłem babole.

Cytat

Przy nawet tylko w miarę dobranych kolumnach, to przy słuchaniu muzyki sub jest zbędny


Na to właśnie liczę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podłączeniu dwóch par kolumn, do naprzemiennego grania (do porównań kolumn z tym samym wzmacniaczem, niektórzy też do różnych rodzajów muzyki różne kolumny itp.)
2. Podłączeniu jednej pary kolumn 4 przewodami (bi-wiring)
3. Podłączeniu jednej pary kolumn z dwoma wzmacniaczmi (bi-amping), wtedy pozostają jeszcze niewykorzystane wyjścia do podłączenia np. kolejnych kolumn.

A bardziej doświadczeni koledzy z forum pewnie znają jeszcze i inne zastosowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym cztery wyjścia wyglądają lepiej niż dwa. Lepiej zapełnić tylną ściankę aby nie świeciła pustką.
Ja wolę pojedyncze porządne wyjścia głośnikowe niż podwójne byle jakie. Bi wiring można wykonać nawet wtedy kiedy wzmacniacz posiada pojedyncze wyjścia. Oczywiście jest to mniej praktyczne..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, jeszcze pomarudzę icon_smile.gif
Jakie kolumny będą jeszcze podobne do Klipsch F2?
Przypominam: zależy mi na dużej ilości, nisko schodzącego basu, środek i góra czysta, nienachalna.
Powiedzmy, że zwiększam budżet do 2 000zł Chyba, że dla takiego muzycznego ignoranta jak ja wystarczą Klipsche i kładzenie jakichkolwiek pieniędzy ponad to jest bez sensu.
Ja wiem, że kolumny to temat rzeka. Temat rzeka - to jakby nie powiedzieć nic. Ale tak technicznie: czy do moich ''wymagań'' nie będą najlepsze kolumny z dwoma głośnikami niskotonowymi i po jednym średnim i wysokim? Tak mocno teoretycznie icon_wink.gif
Czy jako laik mogę posiłkować się jakimikolwiek parametrami przeszukując lokalne oferty czy tylko doświadczenie innych użytkowników, jak naprawdę dane kolumny grają, wchodzi w grę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, podrzucę inny temat:
Potrzebuję małe monitorki. Będą grały pod Eltrą ATS 361 w sypialni z TV. Monitorki maja być małe i tanie dlatego basu od nich nie wymagam. Dobrze żeby dialogi w filmach były lepiej słyszalne. Jeżeli z BR to raczej na przedzie bo będą przy samej ścianie.
Maksymalnie do 300zł
Najważniejsze żeby nie skręcało mnie od wstrętnego dźwięku z oryginalnych głośników TV icon_wink.gif
Na Allegro jest tego od groma ale nie wiem co ewentualnie może być warte uwagi. Wpadły mi w oko tylko Mission M30i za 260zł...

Co do głównego tematu to jestem zdecydowany na Onkyo 8150 i Klipsch F2. Kiedy zestaw będzie u mnie? Kwestia budżetu icon_smile.gif
Bardzo, bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi/podpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakie kolumny będą jeszcze podobne do Klipsch F2?
Przypominam: zależy mi na dużej ilości, nisko schodzącego basu, środek i góra czysta, nienachalna.


Klipsch to Klipsch , albo kochasz, albo nie, on mocno różni się od innych kolumn. Tylko co ma drugie zdanie do pierwszego " góra czysta nie nachalna" bo to nie o klipschu ...

Cytat

Powiedzmy, że zwiększam budżet do 2 000zł Chyba, że dla takiego muzycznego ignoranta jak ja wystarczą Klipsche i kładzenie jakichkolwiek


Oj , za to można lepsze kolumny niż klipsch zwłaszcza F2


Cytat

Na Allegro jest tego od groma ale nie wiem co ewentualnie może być warte uwagi. Wpadły mi w oko tylko Mission M30i za 260zł...


30i to bardziej tylne efekty w kinie, ale jak na efekty są całkiem dobre, bo solidne i mogą być w twojej opisanej sytuacji. Ja wymieniłem już parę monitorów w sypialni i stanęło na trochę większych Mission m31i ciepłe gęste brzmienie, przyjemne i mocne w dole.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze tzn? Spodobały mi się jeszcze Mission M35i ale jestem oczywiście otwarty na propozycje.
Z tego co kojarzę, to S4home pisał, że F2 to jeszcze stare Klipsche, które nie mają tak ostrej góry jak te nowe. Przynajmniej tak zrozumiałem.

M31 mają BR z tyłu niestety. Z resztą wydawanie 400zł w tej sytuacji będzie bez sensu.
A jakby się komuś nudziło...: http://allegro.pl/stereo-kolumny-podstawko...300&order=p icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ( 35i) bardzo solidne kolumny , mocny gęsty dół, gładka góra, duży rozmach. Budowa jak w kolumnach dużo droższych niż nawet były http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-g...116-mission-m35 inna klasa niż klipsch. Warto 35, warto też z czymś wydajnym , bo lubią prąd, także pewnie będzie pole do rozwoju zestawu zestawu.

Cytat

Z tego co kojarzę, to S4home pisał, że F2 to jeszcze stare Klipsche, które nie mają tak ostrej góry jak te nowe. Przynajmniej tak zrozumiałem.


Być może, tylko słyszy się też, że najnowsze klipsche ( AD 2016 ?) są łagodniejsze niż te kiedyś icon_rolleyes.gif . Inna sprawa że są tanie serie klipschy i drogie ( więc brzmienie też mają nieco inne). Niemniej tak jak jest grupa fanów tego brzmienia klipschowego( góra, dół), tak większa jest grupa oceniająca ich brzmienie jako czasami męczące ( zwłaszcza z źle dobranym wzmacniaczem)
Zalew Klipschy serii F 1, 2 i innych , jest na tyle duży na rynku wtórnym , że jak jesteś ciekaw i kuszą cię to posłuchaj samemu i oceń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie rzadkie wynalazki jak 753 raczej się nie porywaj bez odsłuchu, lepiej coś bardziej sprawdzonego. Nic innego nie ma w okolicy obok Ciebie na portalach aukcyjnych ?
Co do 753 to mimo sporej ilości 13cm głośników nisko-średnio tonowych to po pierwsze kolumny dwu drożne. Takie rozwiązanie ma sens przy głośniku wysoko tonowym plus, np. dwu głośnikach nisko-średnio tonowych, ale już co do aż 4 sztuk mam wątpliwości, bo dużo głośników, nie znaczy zawsze lepiej.
Gdyby jeszcze jeden z nich był wyłącznie np. średnio tonowy, a tak mam wrażenie że kolumna ustawiona na efekciarstwo i efekt wiatru po nogach.
Według mnie lepsze dociążenie i niższe zejście, kontrolę uzyskasz na klasycznym solidnym modelu M35i.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie takie trochę cygany z tych 753. Niby są w okolicy ale odpuszczam.
Postaram się odsłuchać Klipsch F2 i M35i, a jak się nie uda to w ciemno wezmę Missiony. Tak mi się wydaje przynajmniej icon_smile.gif
TX 8150 nie będzie za cienki w uszach do nich?
Jeszcze w okolicy są Dali 450 i jakieś Elac.
http://allegro.pl/stereo-kolumny-podlogowe...e=5&order=p
Bardzo Ci dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, tak poza konkurencją:
W amplitunerach, szczególnie tych nowych, jest milion różnych wejść. I teraz: jeżeli mam PS4, jakieś DVD i tym podobne sprzęty to lepiej je podłączyć bezpośrednio pod TV czy wpiąć w taki amplituner właśnie? I dlaczego?

I jeszcze jedno:
http://allegro.pl/kino-domowe-denon-hdmi-w...6685872026.html
Jak zagrałyby kolumny z tego zestawu w stereo? Znośnie?
Czy taki zestaw jest atrakcyjny jako KD?
Baaardzo mi się ten zestaw wizualnie podoba, a i tak w przyszłości chciałbym zakupić zestaw KD. Może przedłożyłbym go nad stereo w tym momencie, a stereo złożę jak powstanie pokoik odsłuchowy (mam nadzieję, że jeszcze w tym roku...)
Z góry dziękuję nudzącym się icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękiem lepiej wyjść do amplitunera a obrazem do telewizora. Jeśli pobierzesz sygnał audio z telewizora, będzie już zniekształcony, zaszumiony przejściem przez TV.

Zestaw z linku jak za takie pieniądze może być. Jako kino dobrze się sprawdzi. Ewentualnie dać mu lepsze kabelki, dla wyrazistego brzmienia i będzie ok.
W stereo też się tymczasowo jakoś da słuchać. Wiadomo, rewelacji nie będzie. Ale jeśli i tak zamierzasz składać osobne stereo, to czemu nie. Faktycznie zestaw ładnie się prezentuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...