Skocz do zawartości

Basowe stereo.


bubu_ELW

Recommended Posts

Takie rzeczy jak ps4, dvd podpinasz bezpośrednio hdmi pod TV, a z TV puszczasz kabel optyczny do amplitunera np 8150. Bo każde z tych urządzeń to w pierwszej kolejności obraz tak gry jak i film.
Natomiast jeśli puszczasz muzykę z płyt CD np dvd( lub czegoś innego) to wtedy najlepiej z tego urządzenia wprost optykiem/coaxialem do onkyo 8150, ponieważ TV " degraduje " muzykę i to słychać niestety.
Puszczając płytę cd z nawet średniego dvd to pracuje ono tylko jako napęd , a już sygnał obrabia dobry DAC w onkyo 8150.
Jak w pobliżu masz poza missionami 35i jeszcze Dali i Elac to porównaj konieczne bo to inne brzmienia... i jakie Elac? Bo Elac to firma nieco premium, a w każdym razie miała więcej udanych modeli, czy rizwiązań niż klipsche, wharfadele i missiony razem wzięte.
Co do tego zestawu kd to głowy nie urywa, a kolumny 9.5 dość przeciętne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nurtuje mnie pewna sprawa. W wolnych chwilach staram się jak najwięcej czytać forum, nawet tematy, które mnie teoretycznie nie interesują, żeby nie zadawać idiotycznych pytań.
Ale...
Mówi się, że amplitunery niezbyt nadają się do słuchania muzyki. I o ile słuchanie nienaturalnie dużej ilości kolumn, subwoofera, który ciężko jest odpowiednio zestroić by nadawał się do muzyki, jest dla mnie zrozumiałe (po prostu muzyka w zestawie 5.1) to argumenty o małej mocy amplitunerów, niedostatecznej dynamice (w stereo) już nie do końca.
Taka Yamaha 661 ma 2x126W RMS przy 8 omach. To bardzo dużo. Oczywiście przy podłączonych 5 kolumnach sytuacja diametralnie się zmienia ale my nie o tym.
Czy amplitunery, mimo sporej mocy, nie potrafią oddać odpowiednio dynamiki na kolumny? Ich elektronika eksponuje dźwięki w wynaturzony sposób by w kinie było efektownie i stąd nie nadaje się do słuchania muzyki?Jak to jest.

I druga sprawa:
Czy względnie nowożytne amplitunery można przełączyć w tryb stereo (tak by działały tylko przednie kolumny) z poziomu systemu czy trzeba odłączać inne głośniki fizycznie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich amplitunerach kina domowego przełączasz z pilota lub panelu frontowego tryby stereo (na 2 kolumny) albo wielokanałowe.

Przyjmijmy że wydajesz około 2500zł na amplituner, bo tyle kosztuje np. ta Yamaha 681 (kina domowego)
To, że amplituner stereo w tej samej cenie zagra lepiej niż amplituner kina domowego bierze się stąd, że po prostu ma mniej dodatków niż amplituner kd (mniej końcówek mocy, mniej elektroniki i "bajerów", mniej możliwości połączeniowych itp.). Te dodatki kosztują, a więc można w tej samej cenie sprzęt stereo zrobić lepszy.

to tak w slrócie i "łopatologicznie", ..

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, rozumiem. Ale specjalnie nie wspominałem o funduszach bo nie do końca o to mi chodzi. To o czym napisałeś doskonale rozumiem.
Chodzi mi o to czy jednak leciwy amplituner, względnie wysoki model, z zapasem mocy zagra dobrze w stereo czy nie bo poza odpowiednią mocą taki amplituner wynaturza w jakiś sposób dźwięk itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy względnie nowożytne amplitunery można przełączyć w tryb stereo (tak by działały tylko przednie kolumny) z poziomu systemu czy trzeba odłączać inne głośniki fizycznie?


Nawet te starsze icon_wink.gif, był i jest tryb np. stereo, który to przełączał dźwięk tylko na przednie kolumny, a inny np. pure direct odcinał obwody cyfrowe i regulację tonów itp. Odłączać nic nie trzeba fizycznie.
Mocny, naprawdę mocny, czy też lepiej napisać z wydajnym zasilaniem amplituner, da oczywiście kolumną dynamikę i kontrolę nad muzyką przy głośnym odsłuchu.
Jednak trzeba mieć świadomość o tym co po trochu wspomniałeś, amplitunery kinowe mają nieco uproszczony tor audio, zwykle z gorszych komponentów niż sprzęt stereo, nawet z półki niższej, dodatkowo jest sporo różnych dodatków, bajerków ulokowanych zwykle bez składu i ładu. Te dodatki czerpią prąd z jednego prostego zasilacza, bywa że wzajemnie się zakłócają. Dynamikę może więc mieć nawet nawet, niskie tony mogą się jakoś trzymać, ale w niuansach czegoś może być brak, oczywiście nie zawsze, czy może nie dla każdego, ale zwykle tak jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że wysokie modele amplitunerów kina domowego (takie co to kiedyś kosztowały kilkanaście tysięcy złotych) całkiem nieźle (czytaj: dobrze) zagrają również w stereo .

A ponieważ ceny wysokich modeli amplitunerów kd jednak trochę spadły, to wg mnie również współczesne amplitunery kd za 6-10 tysięcy zagrają dobrze w stereo.
Natomiast typowe amplitunery stereo za 3 tysiące zagrają dobrze icon_razz.gif

Więc odpowiedź jest taka: bardzo dobry amplituner kd zagra dobrze w stereo i nie będzie wynaturzał dźwięku.
Amplituner kd możesz np. uzupełnić o stereofoniczną końcówkę mocy....

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już słucham Magnatów 220. Jest super. Ponad dwa razy mniejsze od Soundfinderów, a na każdym polu są lepsze. Bas schodzi niżej, jest bardziej mięsisty, góra bardziej detaliczna ale nienachalna, dźwięki nie są tak posklejane. Jeszcze nie odnajduje się w nazewnictwie zjawisk z zakresu audiofilizmu (chyba nie ma takiego słowa icon_smile.gif ) i pewnie słyszę ułamek tego, co powinienem ale dużo czytam forum i mam nadzieję, że zostanę kiedyś pozytywnie zakręcony jak Wy icon_smile.gif
gosc_niedzielny, kłaniam się za polecenie Magnatów i wszystkim za podpowiedzi icon_smile.gif
Teraz szukam KD, raczej używanego do maksymalnie 3 000zł
Tematów o KD jest sporo dlatego nie będę zanudzał pytaniami i sam spróbuję coś wybrać icon_wink.gif
I za jakiś czas pewnie wrócę do tematu stereo. No ale to pieśń przyszłości.
Dzięki wielkie raz jeszcze icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, ale ten zestaw (HK6500 + Magnat 220) ląduje w sypialni jako polepszenie dźwięku w TV. Tam TV leci tylko do snu także starczy aż nadto icon_wink.gif
Nie ukrywam, że myślę też nad nowym kinem ale na raty ale nie chciałbym wydawać ponad 5 000zł, a ze względnie mocnym amplitunerem (żeby czasami odpalić tryb stereo i było znośnie) i frontami, które będą też znośne w stereo to widzę, że w 5 000zł raczej się nie zamknę.
Myślałem nad kilkuletnim, wydajnym prądowo amplitunerem, fronty - Mission M35, sub 302A, a centralny i surround to już nie wiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym missionow do amplitunera nie podpinal. Wynagajace mocy kolumny, będą grać dość nuzaco z amplitunerem.
Z nowych systemów może udało by nam się zmieścić z onkyo 656 z setem magnat quantum 675 lub shadow 205, ewentualnie indiana line nota 555 tylko z subem magnata.

Z używek raczej szukaj kolumn nie tak masywnych które łatwo napędzić, klipsch, tannoy.

Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:
Wpadła wypłata i nie wytrzymałem. Poleciałem do najbliższego salonu po Onkyo 656 i Magnata 302A.
Ja wiem, że sprzęt musi się wygrzać i w ogóle ale:
1. Do normalnego słuchania volume w 656 musi być ustawione co najmniej na 45. Do 30 praktycznie nic nie słychać. Może w nocy.
2. Subwoofer odkręcony jest na ponad 3/4 skali, i dopiero jest jako tako jeżeli chodzi o bas. Pokoik w tej chwili nie ma nawet 15m2 i wydawało mi się, że w takiej konfiguracji bas powinien roznieść ten pokój... Basu jest niewiele więcej niż z Magnatów Monitor 220, które aktualnie są podłączone jako fronty.

Czy ten typ tak ma? Czy konieczne jest podbicie subwoofera w amplitunerze?
TV z ampli podłączony jest przez ARC zwykłym kablem HDMI. Może tutaj tkwi szkopuł? Ale nie wydaje mi się bo niedostatek basu jest ogromny.
W TV przełączyłem format dźwięku z PCM na DTS Neo 2:5. Na PCM to już w ogóle jest strasznie cicho i sucho. Ustawienie głośników w amplitunerze to 2.1. Taką mam aktualnie konfigurację.
Amplituner z subwooferem połączony jest bardzo solidnym kablem zarobionym na miejscu w salonie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...