Skocz do zawartości

Basowe stereo.


bubu_ELW

Recommended Posts

No to tak:

Wszystkim zainteresowanym bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi!
W szczególności dziękuję ekipie S4Home za wszystkie odpowiedzi na PW i świetne ceny na sprzęt!!!

Finalnie stoi i gra sobie Onkyo 8150, Melodika BL40 MKII i ze względu na moje chore preferencje i efekty w kinie Magnat Sub 302A.

Onkyo 8150- bardzo porządny sprzęt. Miałem przez chwilę Onkyo 656 i jeżeli chodzi o dźwięk to nie ma absolutnie podejścia do 8150. Kolumny mają czym oddychać, nawet subwoofer gra nieporównywalnie lepiej. Już myślałem, że coś z nim nie tak. Nagle dostał to czego potrzebował. Głębia, moc, jakość. A dodam, że 8150 nie ma żadnych ''podbijaczy'' dla suba jak np. 656. O wiele lepszy tuner, prostsza obsługa.

Melodika BL40 MKII - dla mnie dźwięk kompletny. Delikatnie brakuje góry ale jeden ząbek treble w prawo i jest idealnie. Przy podobnym zabiegu z pokrętłem bass, mógłbym sprzedać subwoofer. Nie chcę ich jednak bez sensu obciążać. Wyglądają świetnie! Stonowane barwy, świetnie wyglądające membrany. Na żywo podobają mi się bardziej niż na zdjęciach. Oryginalne podstawy dodają sznytu icon_smile.gif
Kable to 4mm czysta miedź.

Sub 302A - za tę cenę jest bardzo dobry. Bas nie przeciąga się zbytnio, jest względnie zwarty. Jak na 100W RMS i 30 cm jest dobrze. Bałem się, że będzie się gubić.

Wiem, że za dużo Wam nie powiedziałem ale:

1. Raczkuję w temacie. Ani nie jestem osłuchany ani nie znam zbyt dobrze nomenklatury.
2. Sprzęt dopiero się wygrzewa i może się co nieco zmienić.
3. Ustawienie w pokoju jest fatalne póki co.
4. Mam wypaczony gust ale nie dążę do ''audiofilskiego ucha'' Może samo przyjdzie. Nie wiem. Zależy mi na największej przyjemności ze słuchania i w tej chwili jestem w pełni usatysfakcjonowany icon_smile.gif

Dziękuję raz jeszcze icon_smile.gif

Z forum oczywiście nie uciekam. Cały czas czytam, analizuję. Mam jeszcze kilka pytań w głowie i kilka potrzeb w najbliższym czasie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Fajnie, że finalnie podsumowałeś swoje poszukiwania ze sprzętem.
Miałeś też, co bardzo ważne, odniesienie do innych modeli, a także do amplitunera kinowego z podobnej półki cenowej.
Tym samym wiesz już i napisałeś co je różni, tak się buduje wiedzę i praktyczne doświadczenie. Brawo i plus, za opis, a może też innym czasem coś podpowiesz?
Popracuj też nad ustawieniem kolumn, akustyką tam zazwyczaj też są spore pokłady możliwości poprawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...