Skocz do zawartości

Jaki amplituner


ironsnake

Recommended Posts

Magnat niestety tylko czarny dostępny a z racji wystroju pokoju biały pasuje idealnie.

Czyli podsumowująć najlepszym rozwiązaniem do MOVIESTAR DX-1SE najlepiej srebrny aplituner to któryś z modeli onkyo?? Byleby nie byl drozszy od kolumn.
No chyba żę ktoś poleci podobny zestaw kolumn byleby były białe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Amplituner w cenie kolumn...hmmmm...


Możesz rozwinąć tę myśl, tzn amplituner za drogi, czy kolumny powinny być droższe ?
W stereo zazwyczaj lepiej jak kolumny są droższe, tzn zwykle lepiej to się przekłada na jakość niż jakby było odwrotnie
Natomiast w kinie domowym sytuacja nie jest czasami oczywista, bo 5 czy 7 kanałowy amplituner za powiedzmy 1999 zł to czasami poziom podstawowego wzmacniacza stereo za 800zł... Dodatkowo nawet tani wzmacniacz zwykle lepiej radzić sobie z wysterowaniem kolumn .
Choć nawet takie małe kolumny z racji słabej efektywności potrzebują czasami czegoś wydajnego i mocnego .
Choć słyszałem amplitunery kinowe za 3tys które bardzo kiepsko radziły sobie w muzyce.
Zaś jak weźmiesz popularny i tani zestaw kolumn kinowych 5,0 typu Taga 606 i podzielisz przez liczbę kolumn czyli 5 to wyjdzie że kolumna kosztuje 250 zł, jaka tu jakość ?
Owszem w kinie domowym, przy filmie i dodatkowym subie da całość jakoś radę .
Jednak jeśli planujesz słuchać muzyki, czy mieć kiedyś lepsze większe kolumny to lepiej kupić bardziej wydajny amplituner kinowy icon_biggrin.gif .Według mnie nie ma czegoś takiego jak za mocny amplituner kinowy.
Cytat

Zastawiam się nad kilkoma modelami, może ktoś doradzi coś lepszego. Z góry dzieki za pomoc

Onkyo TX-SR444

Pioneer VSX-531-K

Denon AVR-X520BT

Yamaha-rx-v381

PIONEER VSX-930-S


Yamaha 381, czy Denon 520 to podstawowe modele, a Pioneer vsx 930 to bodaj 5 w kolejności tej firmy i ze dwa razy zdobył nagrodę Eisa. Odpowiednikiem tych dwu pierwszych to faktycznie seria vsx 531,choć wydaje się mocniejsza.
Jak chcesz yamahę to popatrz na serię wyższe modele typu 6 np. 679 jest tańsza bo teraz weszły modele z końcówką 81 np 681.

Jesteś świadomy zestawu Wafli które wybrałeś, membrana głośnika 75mm...to zestaw w zasadzie wyłącznie do efektów w filmie, nic więcej. Jaki masz pokój ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze kino domowe. Więc ogólnie rzecz ujmując jestem kompletnym laikiem. Dlatego tez szukam pomocy tutaj.
Chciałbym wydać max 3500 żeby to jakoś rozsądnie grało, wiem ze cudów spodziewać się nie można ale od czegoś trzeba zacząć.
Pokój ma mniej więcej 3,40 x 4,60 wiec ogromny nie jest.
Generalnie dźwięk z filmów 60-70% , muzyka 30-40%, czasem konsola.
Na wielkie kolumny miejsca raczej nie ma wiec chciałbym coś subtelniejszego stad te wafle. Ale jestem skłonny posluchać rad ekspertów w dziesdzinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że mi nie odpowiedziałeś na pytanie, ale spoko, tak tu jest, przyzwyczaiłem się icon_wink.gif

Pokój ogromny nie jest, ale nie jest wcale mały... a te kolumny to w zasadzie ...no pisałem. Muzyki sobie nie posłuchasz.
Nie proponowałem wielkich kolumn, jednak gabaryt tych Wafelków, czyli czegoś pomiędzy kostką masła, a kartonem soku 1L nie dadzą radości w takim pokoju, oraz doznań przy słuchania muzyki.
Celowałbym bym w nieduże podłogówki na przód ( małe , nie wielkie icon_wink.gif), a efekty (tyły) faktycznie mogą być malutkie. Front typu Heco victa 501, Jamo s506, Taga 506, czy nawet gotowy popularny zestaw Jamo S 426 HCS 3 Set 5.0. plus sub.
Ewentualnie jak jednak kolumny podstawkowe to przynajmniej na przód coś z 16 ką typu quantum 673, Jbl arena 130, taniej Magnat 202, a tył 102, Heco victa 301, a tył 201, jakaś Koda, czy wafle diamond 220.

Cytat

wiem ze cudów spodziewać się nie można .


Jak się sam nie postarasz to z pewnością.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny z większymi membranami to np. Magnat shadow, monitor audio bronze, heco music style.
Tu wchodzisz na pulap wyżej jeśli chodzi o jakość sprzętu. Niestety nie sądzę abyśmy mogli wyrobić się w cenie z nowym systemem. Gdyż w tamtych subwoofer raczej jest droższy. Uważam że warto się nimi zainteresować jeśli faktycznie chcesz użytkować tego także do muzyki.

Podjedz do nas na odsluch, a przekonasz się o różnicach. To czy będziesz dokladal zostawiam woeczas Tobie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, no to teraz z jednej skrajności w drugą... Z tycich pudełeczek po masełku na "paździerzowe grajpudła" z 4 głośnikami w tym dwu na 16kach .... no chociaż już prędzej, jak dobrze ustawisz. Niemniej celowałbym gdzieś pomiędzy.
W takim pokoju nawet tanie Magnat supreme 202 , Heco 301 , czy inne wymienione nieduże podłogówki będą ciekawsze i co ważne lepiej dopasowane .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie, może nie . Sami ocenicie.
Tak się zastanawiam, czy zamiast upierać się przy białych kolumnach ( chyba czarne dają większy wybór ) nie lepiej sprzęt zainstalować w innym pokoju bez białego zestawu mebli? Moim skromnym zdaniem brzmienie jest ważniejsze, aniżeli komponowanie się kolumn z "mebloscianką).

Pozdrawiam serdecznie,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę sobie przewieszał tv jak będę chciał oglądnąć film icon_smile.gif A w sypialni kino domowe średnio mi odpowiada. Niestety w domu z wieloma pokojami jeszcze nie mieszkam icon_smile.gif Z chęcią bym czarne wziął bo jest zdecydowanie większy wybór ale nie ma szans bo się będzie strasznie wszystko gryzło. Jeszcze srebrne bym przebolał icon_surprised.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No szkoda że mi nie odpowiedziałeś na pytanie, ale spoko, tak tu jest, przyzwyczaiłem się icon_wink.gif

Pokój ogromny nie jest, ale nie jest wcale mały... a te kolumny to w zasadzie ...no pisałem. Muzyki sobie nie posłuchasz.
Nie proponowałem wielkich kolumn, jednak gabaryt tych Wafelków, czyli czegoś pomiędzy kostką masła, a kartonem soku 1L nie dadzą radości w takim pokoju, oraz doznań przy słuchania muzyki.
Celowałbym bym w nieduże podłogówki na przód ( małe , nie wielkie icon_wink.gif), a efekty (tyły) faktycznie mogą być malutkie. Front typu Heco victa 501, Jamo s506, Taga 506, czy nawet gotowy popularny zestaw Jamo S 426 HCS 3 Set 5.0. plus sub.
Ewentualnie jak jednak kolumny podstawkowe to przynajmniej na przód coś z 16 ką typu quantum 673, Jbl arena 130, taniej Magnat 202, a tył 102, Heco victa 301, a tył 201, jakaś Koda, czy wafle diamond 220.

Cytat

wiem ze cudów spodziewać się nie można .


Jak się sam nie postarasz to z pewnością.



Jak Heco victa 501 grają w porównaniu do frontów QQ6500 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze znajomym który namieszał mi trochę w głowie.
Zaleca mi zakup na początek kolumn STX Electrino 250 + apli
Na początek powinny mnie aż nadto zadowolić mimo że to nie 5,1.
Można do nich później swobodnie dokupywać i rozszerzać zestaw.
Myślicie że jest to dobry pomysł.
Czytałem o tych kolumnach i podobno w tej cenie niczego rozsądniejszego znaleźć nie można.
Doradzcie bo mnie już głowa boli icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 kosztują jakieś 1800 zł za parę, to czy niema nic innego dobrego za te kasę można polemizować. Fakt za dużo niema, ale kilka propozycji jest.
Niemniej faktycznie stx 250 są całkiem niezłe, mają przyjemne brzmienie, niebanalny wygląd i budowę.
Mała uwaga, uwagi, one są duże, dwa ich pochylona do tyłu obudowa sprawia że zwłaszcza z tyłu muszą mieć miejsce.
Może bardziej trafne były by mniejsze czyli model 150 plus sub, bo i tak czeka cię jego zakup jak chcesz amplituner kinowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75 myślisz że to rozwiązanie jest lepsze od moich poprzednich przemyśleń??
Oprócz pochylenia wymiary identyczne mają.
Ewentualnie co może się równać z tymi kolumnami ??

Chwila minie zanim dozbieram kasy na reszte kolumienek do 5.0
I tak budżet na poczatek sporo przekroczę bo chyba zainwestuje w onkyo 656, będzie na przyszłość jak znalazł, chyba ze sadzisz że nie warto?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

656 warto zwłaszcza jak chcesz słuchać też muzyki, a z stx electrino będą się dobrze brzmieniowo uzupełniać. Electrino są według mnie ciekawsze od. swego czasu mocno reklamowanych pylon pearl 25.
Dla mnie świetne w swej cenie są też Indiana line nota 550, polecam poczytać ich test w zakładce testy według mnie bardzo udany i uczciwy opis.
Poczytaj też o Monitor audio bx5 , lub ( podobna cena), efektowe typu bx1, mr1 kupisz czasem za 500zł para.
Zresztą przefiltruj na ceneo/skąpcu inne kolumny podłogowe w widełkach ceny 650-900zł (sztuka) może na coś wpadniesz?
Jak masz możliwość to porównaj w salonie, jak niegrają takie tycie popierdóki w średnim pokoju jak twój, a jak gra muzyka na czymś nieco większym.
Wydaje mi się że jak ktoś " nie śpi" na pieniądzach to nie powinien kupować w ciemno, tylko posłuchać samemu i wybrać " pod siebie". Zresztą w ogóle kolumn i wzmacniacza w ciemno nikt nie powinien brać, chyba że jest wyjątkowo osłuchany, słyszał w innej konfiguracji i zna różne zależności sprzętu.

Pozdrawiam już sylwestrowo i udanego 2017 życzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronze 5 nowsza wersja BX5 możesz mieć białe:
http://s4home.pl/produkt/monitor-audio-bronze-5/

Nie mogłeś znaleźć model Shadow 205 w kolorze białym http://s4home.pl/produkt/magnat-shadow-205/

oraz Heco Music Style 500 http://s4home.pl/produkt/heco-music-style-500/

Moim zdaniem seria Nota 550 Indiana Line reprezentuje bardzo dobry stosunek jakość cena. http://s4home.pl/produkt/indiana-line-nota-550-x/
One nie są jednak białe. Warte jednak rozważenia.

Od każdej z kolumn masz u nas rabat jako forumowicz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...