Skocz do zawartości

Klub marki Sony


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie i zapraszam do wstepowania, wrota Klubu Sony szeroko otwarte icon_wink.gif

Sam posiadam Sony Ta -F 830ES w stanie idealnym zarówno wizualnym jak i technicznym. Po zakupie wzmacniacz przeszedł przegląd, podczas którego został ustawiony Bias zgodnie z instrukcją serwisową.

Kilka miesięcy temu w moim systemie gościł Sony Ta - F 555ES Mk2 , który to model zostanie opisany w dalszej części wątku.

Ciekaw jestem waszych opinii odnośnie urządzeń tej marki.

Zapraszam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Whoa, wejście smoka faszi...

No cóż, dołączam. Trochę już przerobiłem gratów tej marki. Może dlatego, że lubię, może dlatego że szanuję, a może z innych powodów....

Nie mam zbyt wielu zdjęć z tych wszystkich systemów, gdzie przynajmniej jeden z elementów pochodził od Sony, ale coś wrzucam.

Generalnie przerobiłem:
Piece:
Ta-F500ES.
Ta-F530ES.
Ta-F570ES.
Ta-F444ES.

Odtwarzacze:
CDP-X222ES.
XA-2ES.
X-202ES.
CDP-XB930QS (dwa razy, z czego drugi obecnie).
CDP-XA20ES.
DVP-725D (DVD, które całkiem nieźle sobie radziło jako odtwarzacz CD).

Cudów zatem nie gościłem u siebie. Kolumn nie posiadałem, gramofonów tez nie jak i końcówek.

Od dłuższego czasu "telepie" mnie na XA-50ES i 707ES.... ale ceny też "telepią".

Pomysł z "klubem" fajny. Tak trochę ukradłeś mi pomysł, bo sam myślałem o nim. Mam nadzieję, że wątek będzie żył.

I teraz tak. Zawsze powtarzam jedną mantrę - brzmienie Sony albo się lubi, albo się je odrzuca (właściwie w całości). Jest to pewna filozofia brzmienia, aczkolwiek marka swoje w kwestii audio zrobiła, zwłaszcza w dziedzinie odtwarzaczy CD (przez wielu upragnione ES-y...).

Napewno są tu forumowicze, którzy posiadali lub posiadają sprzęt tej marki. Np. końcówki mocy. Więc zachęcam i ja do kontynuacji.

P.S TA-F830ES to juz bardzo fajne 24 kilogramy grania icon_smile.gif

Pozdrawiam SONYCZNIE

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revo witaj w Klubie icon_wink.gif

Pomyślałem " a co mi tam, zakładam klub" ciekawe czy coś się będzie działo.

Ja u siebie miałem jeszcze Sony Ta - F 555ES 2 bardzo dobrze zbudowany wzmacniacz ponoć z najlepszych lat Sony. Grał bardzo dobrze, pamiętam wtedy porównania z Harmanem Pm 665 . Sony podawał więcej szczegółów, grał szerszą sceną. Jednak owo porównanie nie było do końca uczciwie ponieważ Pm 665 był naprawiany byle jak . Krótko mówiąc widział lepsze czasy. . .

Sony budzi szacunek jakością wykonania oraz użytymi materiałami. Wszystkie potki od Alpsa. Widać, dużą różnice w stosunku do popularnych modeli innych firm.

Co do brzmienia pełna zgoda, aczkolwiek troszkę w tym nie sprawiedliwosci. Dużo opini jest zaslyszanych i powielanych . Podam przykład np 830es wyczytałem, że to muł bez polotu itd. Włączyłem u siebie i żadnego mulenia, bas niski w pełni kontrolowany nie zasłania niczego w brzmieniu itd.
Moim zdaniem Sony jest trochę nie docenione jako firma produkująca sprzęt audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedoceniona, bo czasami niektórym kojarzy się jako moloch produkujący setki innych rzeczy (TV, konsole, takie tam... - to wiemy). Niedoceniona bo nie kojarząca się stricte z pojęciem "poważnego" audio (tak tak, "masz Pan wzmacniacz Sony....weź go Pan wyrzuć, tu masz Pan NADa... - to znamy).... I w końcu niedoceniana, bo...mało znana - mam tu na myśli sytuacje, kiedy ktoś słyszał niskie modele konkretnych elementów systemu i wyrabia sobie opinie na temat marki. Podobnie jest/było z Kenwoodem. Wielu sobie ceniło i nadal ceni sprzęt tej marki. A i owszem - wykonanie - wśród otaczającej tandety jest to poziom najwyższy, zwłaszcza seria ES (a i QS też).

Znam paru takich hajfajarzy (dobrze po 50-tce), którzy pomimo wzmacniaczy za ciężkie złotówy, kolumn wymuskanych za jeszcze większe pieniądze, za źródło stosuje CD Sony. Jeden mówi, że się już przyzwyczaił (syndrom tych lat wstecz dodając 50 stronicowy komentarz "co to był za salon Sony, chłopie!! Wiesz ile to węgla by było za taki CD?"...), drugi, że mu pasuje, trzeci, że kupił to nowe za takie pieniądze, że żal sprzedawać... Odmawiać im najwyższego levelu audiolubienia? Oczywiście, że nie. Nie uważam, że marka robiła najlepsze sprzęty w kwestii brzmienia. Po prostu - komuś jak odpowiada, to dlaczego w tym temacie coś dyskutować?

Ja lubię odtwarzacze z serii ES. Za wykonanie, za brzmienie. Nie zamykam się na inne rzeczy też. Sony zrobiło wiele dobrego dla audio i tego nie można dementować icon_smile.gif

A co do konkretnego modelu i opinii, że coś nie zagrało albo że cos tam muliło...no przecież sprzęt też się zużywa (hmm, seria ES Sony to raczej bardzo wolno). A co Krell się nie zużywa? Tutaj mamy tak wiele czynników, w tym preferencje, że można napisać epopeje forumową. A i są także takie modele, które tak właśnie grają. Np. słynny orzełek z tyłu obudowy wzmacniacza serii ES...na rynek naszych sąsiadów zachodnich. Wycięte wysokie tony (tak miał grać) i wzmacniacz przeszedł z rak do rąk i sam sobie napisał legendę icon_biggrin.gif Oczy się otwarły komuś jak wyszperał dopiero serię na rynek łewropejski...

Przepraszam, sam zaczynam pisać tutaj epos...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za co przepraszać w klubie właśnie o to chodzi! Potrzeba rzetelnych wypowiedzi a nie bełkotu internetowych gawędziarzy, którzy oceniają markę przez pryzmat tego czy ma w ofercie telewizor czy nie.

Trzeba sięgnąć w stecz i posiąść przynajmniej częściową wiedzę nt danej firmy i jej osiągnięć na rynku audio. Przecież Sony to kolumny, wzmacniacze , deki, cd, gramofony , końcówki mocy itd i to nie które wręcz wybitne.
Minidisc ktoś jeszcze pamięta? Też Sony mialo swoją zasługę, Walkman Sony ? Hehe miałem kiedyś taki grubości lekko większej niż kaseta, a kiedy to było. To wszystko reprodukcja dźwięku przecież.
Wielka popularyzacja np nośnika DVD czy blueray to są nie zaprzeczalne sukcesy i zasługi Sony.
Jednak pokutuje przekonanie, że jeśli ktoś robi wszystko to nie może być specjalistą w czymś konkretnym. Przecież ludzie zajmujący się wzmacniaczami nie siedzą np. w telefonach komórkowych i na odwrót .

Kenwood to zacna firma jak wiemy dzięki nim mamy słynnego Accu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by tu duzo pisac, sprzet wielce niedoceniany, bo ludziom marka kojarzy sie obecmnie tylko z telewizorami i telefonami.

Dokonania Sony oczywiscie nie konczyly sie rowniez na serii ES, swiadomosc ludzi jest bardzo mala, wiekszosc kojarzy szczyt z modelami 770/870
zapominajac o seriach ESPRIT czy R.

Osobiscie posiadam Sony TA-F830ES, Sony CDP-557ESD i kolumny Sony SS-F7ES, posiadalem badz serwisowalem rowniez wiekszosc sprzetu dostepnego w europie takze jako jeden z nielicznych mam doswiadczenie z bezposrednich porownan
Brzmienie Sony jest specyficzne, przez co albo sie je kocha albo nienawidzi, kluczem jak zawsze jest prawidlowe zestawienie elementow, ale tez nie mozna zapominac ze na modelach 8xx czy nawet koncowkach serii 8 swiat sie nie konczy.

Zabawa zaczyna sie tak naprawde conajmniej od Sony TA-N7B czyli kultowy juz V-Fet a skonczyc mozna na calym zestawie R w ktorego sklad wchodzai przedwzmacniacz TA-ER1, kompakt dzielony CDP-R1, DAS-R1 i monobloki TA-NR1

na taki zestawik trzeba przyszykowac jednak niezla sumke liczaca bagatela ok 150-200tys zl

sam dzielony przedwzmacniacz poszedl niedawno za 14.000 euro

/Bumpalump AS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to prawda seria Esprit, którą ludzie błędnie kojarzą z wzmacmiaczami np 770/870ES co jest oczywistą pomyłką.

W Polsce mamy wiedzę z drugiej ręki przez nieszczesny PRL, ludzie nie mogli sobie pozwolić na lepszy sprzęt niż Technics w Pewexie.
Nawet nie zdajemy sobie sprawy tak naprawdę z dokonań danej firmy; a tak łatwo przyklejamy łatkę tandetnego producenta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no zacny, topowy model, 557ESD to protoplasta serii 7 chociaz uznawany za "Real one and only series 7 player"

Jak dla mnie kostki BurrBrowna robia robote, moim zdaniem graja duzo lepiej niz autorskie kostki Sonego. Dlatego rozwazalem zakup tylko 2 cedekow, 557ESD i X7ESD, 557 praktycznie nie wystepowal na rybnku wtornym w Polsce, kolega sprowadzil swojego z Niemiec a kilka dni pozniej pojawil sie w Polsce za smieszne pieniadze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna koncowke mialem, trzeba powiedziec otwarcie ze dwie roznicy kolosalnej nie zrobia, napewno nie wartej wydania kolejnych 4000zl ale ludzie placa duzo wieksze sumy za mniejsze zmiany wiec wiesz.

Jesli obecnie auto nie bedzie taka skarbonka jak poprzednie to sie nazbiera ;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...