Skocz do zawartości

Klub marki Sony


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

W moim systemie używając trybu Source Direct skoku w jakości brzmienia nie zauważyłem . Być może to wina źródła lub kiepskiej akustyki. Tego nie wiem .

Przez wejście Direct in miałem wrażenie nieco większej ilości wysokich tonów (co w moim systemie nie było pożądane i sybilantów). Basu było jakby ciut mniej.

Być może to jakieś "przewidzenia" brzmieniowe.

Tak czy inaczej, dużej różnicy nie usłyszałem.

Co ciekawe używając korekcji barwy nie ma drastycznych zmian i zniekształceń dźwięku. Korekcja podbija w niewielkich zakresach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sony Ta - F 830ES nie ma złącza XLR, także nie mogę nic napisać o takim sposobie łączenia elementów toru audio.

Być może, coś więcej na temat różnić w dźwięku dzięki zastosowaniu trybu Direct , wejścia Direct in, napisze kolega K4m.
Jak widać po na zamieszczonych zdjęciach, miał sposobność przeprowadzania odsłuchów sporej liczby urządzeń hi fi.

Wspomniałeś, że w x711 słychać różnice w prezentacji dźwięku. Mógłbyś opisać te różnice?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X711 jest dosc rozbudowany przedwzmacniacz, w trybie POWER AMP Direct powinien grac moim zdaniem najlepiej, przy Source Direct omijasz tylko potencjometr balansu i muting, w dalszym ciaguw torze jest TONE CONTROL AMP ktory ma mozliwosc wylaczenia regulatorow barwy ale jednak to w dalszym ciagu elementy aktywne w torze.

A Power amp Direct tak jak pisalem podajesz sygnal bezposrednio na koncowke tak jak to ma miejsce we wzmacniaczach Sony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 557ESD
2. 338ESD / 337ESD
3. 559ES

bardzo rozbudowane zasilacze liniowe stabilizowane dyskretnie, precyzyjne uklady servo i kostki TDA / BurrBrown dlatego uwazam ze starsze odtwarzacze wlasnie serii ESD brzmia znacznie lepiej, ale to kwestia gustu.

W przypadku 337 i 557 dochodzi jeszcze transport, Sony BU-1 glowica KSS-190 jak dla mnie jeden z kilku najlepszych transportow na swiecie
Po pierwsze zywotnosc, niedlugo 30 lat na karku a one nadal jak nowe. Odlew aluminiowy, silnik bezszczotkowy z szafirowymi lozyskami, praktycznie wieczne, precyzja napedu liniwego.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest czas przeskoku z pierwszego do ostatniego utworu zapisanego na płycie CD?

338/337ESD wyglądają ciut gorzej wewnątrz przez brak drugiego transformatora. Rzuca się w oczy brak miedzi użytej do budowy chassis.

Po obejrzeniu zdjęć 557ESD inne kompakty nie powodują natychmiastowego efektu Wow icon_wink.gif Co nie zmienia faktu, że są to bardzo dobrze zaprojektowane oraz wykonane odtwarzacze CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pomieszczenie odsłuchowe jest dobrze wytłumione? Kolumny masz ustawione zgodnie ze sztuką (odstępy od ścian) itp?

To wnosi do brzmienia dużo dobrego, dzięki poprawnemu ustawieniu oraz poprawnej akustyce, system potrafi pokazać swoje możliwości o których nawet nie wiedzieliśmy.
Niestety, i na odwrót. Skopane ustawienie wraz z kiepską akustuka i mamy katastrofę. W moim przypadku właśnie akustyka i ustawienie kolumn (brak miejsca) są piętą achillesową mojego stereo.

Aczkolwiek nie wiem na ile to wpływa na dźwięk z Direct in w moim wzmacniaczu. Swoje próby przeprowadzałem pobieżnie, kilka utworów bez zbytniego angażowania się w odsłuch.

Będę zmuszony usiąść i przesłuchać kilka płyt na nowo. Być może, wtedy usłyszę jakieś zmiany.

PS. Być może dlatego, że Twoje pomieszczenie jest dobrze zaadaptowane do odsłuchów, x711 gra inaczej w trybie Direct.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub Sony? Ha! Ja jestem tzw. klubowiczem pozornym. W okresach przejściowych, gdy sprzedałem już stary sprzęt, a nie kupiłem jeszcze nowego, wyjmuję sobie z szafy np. odtwarzacz Sony CDP-S37. No i gra! Tak już od lat.

Siedzi w nim laser KSS-211, który jest obecnie nie do kupienia, więc kiedyś pewnie będzie trzeba wyprawić uroczysty pogrzeb... Cóż, bywa. Na szczęście ostatnio kupiłem za grosze drugi egzemplarz CDP-S37 i mam teraz wszystkie części, również laser, podwójnie. Przyda się do ewentualnej reanimacji sentymentalnej.

Jeśli dobrze szacuję wiek tego ustrojstwa (1989?), to skubany jest troszkę starszy ode mnie. A jestem dopiero jego drugim właścicielem. Pierwszym była... matka moja. icon_mrgreen.gif

Jaki on ma cichy mechanizm... Wzruszyłem się. Dzisiaj ze świecą takiego szukać, nawet w dość drogich klockach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj go i nie puszczaj. Znasz historie oraz przebieg urządzenia, a to bardzo ważne. Jak pracuje sam wiesz najlepiej i pomyśleć jak długo już działa ten mechanizm, a ile jeszcze płyt cd przed nim!

Widać jak wiele znaczy dobry projekt i wykonanie bez zbędnych oszczędności. A to takie maleństwo icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie podziel się wrażeniami odsłuchowymi w trybie Direct. Ja u siebie staram się wychwycić jakieś zmiany czy niuanse, jednak jest ciężko. Nie mam pojęcia czy to kiepska akustyka czy poprostu wzmacniacz jest obojętny na tryb Direct.

Z drugiej strony ciągle brakuje czasu i motywacji, aby usiąść i słuchać kilka godzin ulubionej muzyki. Ostatnio zawsze coś wypada po drodze. . .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wzmacniacz legenda...

Czasem sobie myślę, że kiedyś kupie sobie taki piec vintage Sony - po prostu, żeby sobie stał i od czasu do czasu zagrał.

Tylko kto o zdrowych zmysłach i mający równo pod sufitem sprzeda taki sprzęt, jeśli jest w oryginalnym stanie i bez grzebania, na dodatek w rozsądnych pieniądzach..?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...