Skocz do zawartości

Stereo 800-1300 House,Electro House,Minimal,Rap 13m2


Sinduis

Recommended Posts

Witam,otóż szukam sprzętu stereo do mojego pokoiku.Jestem laikiem w tym temacie w ostatnim czasie posiadałem jakis altusy 75 140 itp lecz to nie grało tak jak miało.
Muzyka głównie jakieś sety klubowe,electro house house ,trochę nowości z radia i rap polski i zagraniczny no i czasami raz kiedyś jakis film odpale.
Lubie basik taki miękki ale także wysokie tony też muszą być.
Zestaw oczywiście używany cenowo 800-1300 lecz gdy będzie warto to lekko może sie zwiększyć np o te 100-150.
Przeczytałem już dużo tematów lecz nie znalazłem nic dla siebie.

Jedyne co mi wpadło w oko to
tannoy m3 /m4

proszę o pomoc w zakupie sprzętu.

W załączniku wymiar i rozkład pokoju głośniki by stały albo obok stolika pod telewzior lub w lewym i prawym narożniku w oby dwóch przypadkach blisko blisko ściany
.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od najważniejszego, czyli akustyki i ustawienia kolumn (nie głośników, bo te są już ustawione w obudowach kolumn). Niemal żadne kolumny nie grają dobrze ustawione zbyt blisko ścian. Na ogół trzeba je odstawić na jakieś kilkadziesiąt cm. Narożniki pokoju są jednym z najgorszych ustawień. Jeśli miałyby stać po obydwu stronach stolika, to miejsce odsłuchowe wypadałoby tam, gdzie mniej więcej stoi ława. Zresztą poczytaj te miniporadniki. sam się zorientujesz jak trzeba ustawić kolumny, co jest ważne w akustyce pokoju.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Kolumny Tannoy z serii Mercury zagrają mniej więcej tak jak chcesz. Może poza wysokimi tonami, bo te mają dość delikatnie podane.
Tu górę trzeba by rozświetlić i mocniej podać odpowiednim wzmacniaczem, źródłem okablowaniem.
W pokoju nieco ponad 13 metrów kwadratowych chyba lepsze będą M3. Albo jakieś kolumny podstawkowe. Standy mógłbyś dokupić z czasem a tymczasem kolumny ustawić na jakichś taboretach itp.
Rozumiem, że źródłem dźwięku będzie głównie tuner radiowy? Oraz telewizor?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło laptop w przyszłości jakiś cd.Co do akustyki własnie już troche czytałem i będe musiał coś pomyśleć z tym ustawieniem lecz za dużo sie nie zmieni lecz bede w stanie tak zrobić aby na środku był odsłuch.
Co do odstawienia od ściany no kilkadziesiąt centrymetrów bede w stanie odstawić tak z 30 -40cm max

Z podstawkowych co by sie sprawdziło ? m2 m2,5 ?

Wzmacniacz firmy NAD nada sie bo troche juz poczytałem ale i tak ciężko skompletować ten zestaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy M2,5 gra trochę gorzej niż M2. Lepszy byłby R1. Choć wszystkie mają trochę schowane, Lecz dobrej jakości wysokie tony.
Trzeba by je wydobyć doborem odpowiedniego toru. Czyli dać jakiś jaśniejszy, ostrzejszy na górze wzmacniacz. I do tego detalicznie grające okablowanie.
Wzmacniacze Rotel dobrze współpracują z Tannoy'ami tej serii. Z NADem może się zrobić klucha na niskich tonach.

Szkoda, że Mission M32 (i) ma jeszcze bardziej cofnięte niskie tony, bo cała reszta mogłaby Ci się spodobać.

Odsunięcie kolumn na 40 cm od ścian powinno wystarczyć. Można jeszcze pokombinować z akustyką i będzie dobrze.
Za głową i za kolumnami można by dać jakieś elementy pochłaniające dźwięk.
Ale jeśli masz ogólnie żywą akustykę pokoju, to kto wie, czy te kolumny z łagodniejszymi wysokimi nie będą lepiej pasowały?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...