Skocz do zawartości

Zwracać amplituber czy nie ?


House

Recommended Posts

Cześć, zestaw jest taki:

Monitor audio rs6
Monitor audio radius 370HD
Marantz CD6006
Kable silver stream Ohelbach
gramofon - wygrzebany ze strychu sony lx2
Ampli Yamaha r-n602

Muzyka której słucham jest totalnym przekrojem.

Alan Parson Project/Genesis/......Grubson/OSTR/..........kończywszy na popie i muzyce celtyckiej i szczątkach jazzu

I teraz tak, bylem zdecydowany, żeby oddać yamę jutro do sklepu, wzmak pokazywał "różki" dopiero na wyższych levelach a ja lubię słuchać tak, żeby było słychać myśli. Przy takiej muzyce kolumny grają płasko a sub jest oderwany od rzeczywistości.

Tak więc jutro miałem oddać sprzęt i wymienić go po odsłuchach na:

Cambridge audio cxa80
Marantza PM8005
Nada 375BEE
Rotela RA-12

Ale podkorciło mnie, żeby przetestować połączenie przez bluetooth w Yamaszce. Odpaliłem Sylwię Grzeszczak z officjalnej strony i opadła mi kopara, gra tak, że przechodzą ciary po plecach. Zawsze wydawało mi się, że taki rodzaj źródła jest jednym z najgorszych ale dalej, odpalam Alana, kosa. Odpalam Grubsona bebechy wywala szybki i zwarty bas który nokautuje jak pięść Pudziana.

Ciekawy jestem co o tym sądzicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie ciągnąłeś dalej tematu ( http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=168455 ), tylko mnożysz kolejne, podobne w sumie, bo o tym samym.
Cytat

Ale podkorciło mnie, żeby przetestować połączenie przez bluetooth w Yamaszce. Odpaliłem Sylwię Grzeszczak z officjalnej strony i opadła mi kopara, gra tak, że przechodzą ciary po plecach. Zawsze wydawało mi się, że taki rodzaj źródła jest jednym z najgorszych


Tak , ale jakbyś przetestował i porównał utwór jeden do jeden z połączeniem typu odtwarzacz CD po RCA, lub optycznym , to zauważyłbyś też różnicę. icon_wink.gif I tak jak przy bluetooth miałeś ciarki na plecach i opad kopary to przy połączeniu bezpośrednim mogło dojść do bardziej spektakularnych reakcji organizmu icon_lol.gif
Podane wzmacniacze z założenia jako wzmacniacze uznawane są za lepsze, pytanie jednak czy bardziej pasujące stylem do kolumn i oczekiwań, gustu ? Bo nie lepsze co lepsze, ale co pasuje reszcie toru.
Rotel Ra 12 zagra podobnym stylem do Yamahy rn602, Nad zupełnie inaczej, ale czy tak jak chcesz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak , ale jakbyś przetestował i porównał utwór jeden do jeden z połączeniem typu odtwarzacz CD po RCA, lub optycznym , to zauważyłbyś też różnicę. icon_wink.gif I tak jak przy bluetooth miałeś ciarki na plecach i opad kopary to przy połączeniu bezpośrednim mogło dojść do bardziej spektakularnych reakcji organizmu icon_lol.gif
Podane wzmacniacze z założenia jako wzmacniacze uznawane są za lepsze, pytanie jednak czy bardziej pasujące stylem do kolumn i oczekiwań, gustu ? Bo nie lepsze co lepsze, ale co pasuje reszcie toru.
Rotel Ra 12 zagra podobnym stylem do Yamahy rn602, Nad zupełnie inaczej, ale czy tak jak chcesz ?



Nie traktuj mnie jak dziecko icon_biggrin.gif Odtwarzacz CD mam połączony przez optyka, chinche . Praktycznie wszystkie źródła zbieram i na CD i na winylach mimo, że to te same pozycje. Grzeszczakowej nie mam na winylu bo nie ma takowej icon_biggrin.gif ale CD mam wszystkie i dokładnie tej płyty słuchałem przez wszystkie możliwe połączenia które podałeś. Zagrały w takiej właśnie kolejności: BT,RCA,optyk.

Nada miałem wcześniej 356BEE i właśnie mnie nie porwał, choć jak teraz porównuję do tej yamahy.... to był jednak lepszy icon_razz.gif ale nie chcę znowu tego samego, chcę coś nowego, lubię testować, doszukiwać się nowych smaczków. Rozglądam się też za simaudio moon możę. Czuję, że i tak skończy się na wzmacniaczu lampowym.
Teraz testuję sobie kolumny z pioneerem t-757 (bo mam taką możliwość) a czego szukam, no właśnie:

Ciepłego brzmienia jak w połączeniu gramofonu ze wzmacniaczem lampowym, gdzie doszukam się detalizmu przy niewielkiej głośności
Detalizmu jak wyżej wspomniałem, lubię przejaskrawioną górę gdzie każdy instrument potrafię dobrze usłyszeć w odpowiednim - odosobnionym miejscu na scenie. Kiedyś w aucie miałem zrobione audio na starej alpinie 7909 i pamiętam, że to było "TO"
Kopa jak wspomniana piącha Pudziana na wyższym lewelu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...