Skocz do zawartości

Klub Harman / Kardon


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Niestety, ale będąc od 15 lat użytkownikiem topowych modeli sprzętu firmy Harman Kardon, mogę śmiało stwierdzić jeden smutny fakt: maja najgorsza obsługę i wsparcie swoich produktów (a w sumie to ich brak). Kiwanie klienta to ich specjalność. Teraz SONY dołącza do nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hello

Szukam lasera do odtwarzacza hd 970

 

Czy ktoś sie wypowie czy ten z poniższego linku to rzeczywiście oryginał Sony i warto go brać?

 

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=8457382144

 

 Ewentulanie z impela? Piszą też że oryginał...

 

https://www.impelshop.com/?item=12999

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, w temacie marki chciałem zapytać o kwestię pilota do starszych wzmacniaczy, mianowicie posiadam HK 6500, kupiony bez pilota. Myślałem, że nie będzie z tym problemu, teraz jednak patrzę że pilot do tego modelu to jakieś widmo. Nawet zdjęcia owego modelu z pilotem nie potrafię znaleźć. 

Możliwe zatem, żeby ten wzmacniacz nie oferował obsługi polotem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dostałem tydzień temu od kuzyna HK3380. Po odkurzeniu w środku zaczął nawet grać na słuchawkach, choć zwiększenie głosu powoduje trzeszczenie. Na kolumnach nie gra. Kondensatory wyglądają na całe, może to końcówki mocy. Będę kombinował dalej by zostać w klubie ;)

Jeśli mi się nie uda, będę szukał czegoś do swoich monitorków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich. Planuje kupić hk-690. Czy ktoś w Szczecinie lub bliskiej okolicy posiada ten wzmacniacz?. Jeżeli to możliwe chciałbym go posłuchać. Obecnie mam Marantz pm 7000 i nie wiem czy warto się przesiąść na harmana. Może ktoś słuchał  tych wzmacniaczy i ma porównanie ?

Edytowano przez Marian76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hk 690 jest dobrym wzmacniaczem, miałem takie dwa. Jednak trzeba pamiętać , że Harman gra dużym basem i fajnie byłoby go zestawić raczej ze "szczupłymi" kolumnami lub przynajmniej neutralnymi. 

Pomieszczenie , odległość od ścian etc mają duży wpływ na bas. Dlatego trzeba o tym pamiętać. 

Co do Marantza niestety nie znam tego urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

A co mi tam...

Po pierwsze witam Zombiaków bo temat umarł jak widzę.

Mam na pokładzie budżetówki bo na takie mnie wtedy było stać:

AVR 255, HD 970 limit ed.

i nagłośnienie Dali 6 Concept 5 + 1 Magnata

Całość jak na tą półkę przystało gra w ten a nie inny sposób i co mi zrobicie  #:) 

Foty dla osłody smutnych dni

 

Dodam że gra to w wydzielonej części saloniku, jakoś tak 4m x 5m

20201107_002900.jpg

20201106_225901.jpg

20201106_230335.jpg

20201106_230101.jpg

20201026_185054.jpg

Edytowano przez Erd Todi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Temat trochę martwy ale się przywitam ;)

Od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem H/K PM 665. Wzmacniacz gra u mnie z kolumnami Wharfadale 505.2 a źródłem doznań są Akai GX-67, Akai CD-57
oraz Audiotechnika LP120.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej konfiguracji lecz chodzi za mną powoli zmiana kolumn na jakieś fajne i niedrogie podłogówki.  Ktoś jest w stanie polecić coś co fajne zagra?
Muza to głównie rock, metal czasem jakaś elektronika.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Witam wszystkich serdecznie!

Mam pytanie odnośnie hk680/hk690 albo pm665/pm655. Na chwilą obecną bardzo prościutki model AVR20II wraz z kolumnami (proszę się nie śmiać, wiem że zestaw z czapki złożony, ogólnie jestem laikiem w tych sprawach:)) magnat zero 6. Na tą chwilę jestem zadowolony z tego zestawu, gra na prawdę ładnie. Nie jestem maniakiem jeśli chodzi o czysty dźwięk lecz bardziej o Bass i ten Harman bardzo przypadł mi do gustu bo schodzi bardzo nisko i miękko. Szczególnie podoba mi się funkcja loudness. W modelach HK nie ma tej funkcji a w pm'ach jest mógłby się ktoś wypowiedzieć czy lepiej wziąć któryś z modeli pm czy w tym hk680 nie będę potrzebować bo i tak będzie ładnie grało?

Obawiam się że jak kupię hk680 to mogę się rozczarować aczkolwiek ten hk680 to calkiem co innego niż AVR który posiadam. Chciałbym zrobić porządek z tym sprzętem, obecny AVR ma wyjście na głośniki 8ohmow a te magnaty to 4ohmy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witajcie, bardzo podoba mi się marka. kiedyś miałem laptopa toshiba z wbudowanymi głośnikami Harman / Kardon. to były oczywiści małe głośniki, ale jakość odtwarzanej muzy dawały taką, że cała moja rodzina nie mogła uwierzyć, że takie maleństwa tak pięknie grają. Teraz pomyślałem o zakupie gramofonu tej firmy, ale chyba nie produkowali takich rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć.

Kupiłem HK PM665, byłem zadowolony przez miesiąc. Wzmacniak umarł. Dałem do sprawdzonego serwisu i niestety uczciwie gość przyznał, że jest jakiś haczyk, nie poradził sobie. Okazało się, że końcówka mocy miała już zdjęte zabezpieczenie, więc miałem pecha. Może ktoś zna sprawdzony serwis w dowolnym miejscu w Polsce specjalizujący się w sprzęcie HK??? Wzmacniacz bardzo mi się podobał, więc chciałbym go odzyskać :)

Edytowano przez Slowik12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2022 o 10:03, mario_ napisał:

Witam wszystkich serdecznie!

Mam pytanie odnośnie hk680/hk690 albo pm665/pm655. Na chwilą obecną bardzo prościutki model AVR20II wraz z kolumnami (proszę się nie śmiać, wiem że zestaw z czapki złożony, ogólnie jestem laikiem w tych sprawach:)) magnat zero 6. Na tą chwilę jestem zadowolony z tego zestawu, gra na prawdę ładnie. Nie jestem maniakiem jeśli chodzi o czysty dźwięk lecz bardziej o Bass i ten Harman bardzo przypadł mi do gustu bo schodzi bardzo nisko i miękko. Szczególnie podoba mi się funkcja loudness. W modelach HK nie ma tej funkcji a w pm'ach jest mógłby się ktoś wypowiedzieć czy lepiej wziąć któryś z modeli pm czy w tym hk680 nie będę potrzebować bo i tak będzie ładnie grało?

Obawiam się że jak kupię hk680 to mogę się rozczarować aczkolwiek ten hk680 to calkiem co innego niż AVR który posiadam. Chciałbym zrobić porządek z tym sprzętem, obecny AVR ma wyjście na głośniki 8ohmow a te magnaty to 4ohmy.

 

 

Odpisze gdyby ktoś miał podobną rozkmine. Miałem okazję przetestować oba i jednak pm ma lepszy bas z podbiciem.

Zakupiłem docelowo pm655 i tu mogę koledze @Slowik12 podpowiedzieć że jest serwis niedaleko Bremen który naprawia wzmacniacze na cały świat. Może ktoś pomyśli że zwariowałem ale to właśnie od nich zakupiłem pm655 za 685€. Dostałem od nich 3 letnia gwarancję, wymienili wszystkie możliwe elementy na nowe, zakonserwowali, tłumaczyli wszystko jak się ze sprzętem obchodzić its. Miałem przyjnosc zwiedzic ich punkt, w środku mega dużo wzmacniaczy - takie ala muzeum(pozwolę sobie załączyć kilka fotek) Serwis wg mnie mega profesjonalny, działa od 1982 roku, ekipatam pracująca widać że ma mega doświadczenie i wiedzę. Co do wzmacniacza który zakupiłem - nie wiem czy dobrze go zrozumiałem ale mówił że jako jedyni na świecie mają dostęp do paru elementów których już się w sumie nie da kupić i dlatego są znani na cały świat. Ponoć dość sporo przętu robią i wysyłają na Amerykę.

Gdzieś na polskim forum jak szukałem informacji widziałem wzmiankę na ich temat, nie wiem czy czasem nie tutaj. W każdym bądź razie polecam serwis z Worpswede.  20220218_170440.thumb.jpg.3222bdb7eaa9a53c106713dba1de1925.jpg

20220218_135015.jpg

20220218_134855.jpg

20220218_134756.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak masz wzmacniacz to wyjdzie taniej, na ich stronie jest cennik co do konkretnego modelu:

https://wohnraum-studio.de/index.php?c1=preise&l=de

Wiem że ceny dla nas mogą wydawać się z kosmosu bo przeliczamy na zł ale no cóż

Zrobię mała reklamę, mam nadzieję że nie dostanę bana, zamieszczam screena z ich konta na eBay, 100% pozytywnych na 4,7k transakcji i konto od 2000 roku ;)

Screenshot_20220519-185428_eBay.jpg

Edytowano przez mario_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 30.06.2021 o 14:59, Flipper napisał:

Temat trochę martwy ale się przywitam ;)

Od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem H/K PM 665. Wzmacniacz gra u mnie z kolumnami Wharfadale 505.2 a źródłem doznań są Akai GX-67, Akai CD-57
oraz Audiotechnika LP120.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej konfiguracji lecz chodzi za mną powoli zmiana kolumn na jakieś fajne i niedrogie podłogówki.  Ktoś jest w stanie polecić coś co fajne zagra?
Muza to głównie rock, metal czasem jakaś elektronika.

Pozdrawiam 

Klipsch R 620 F

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...