Skocz do zawartości

sprzęt dla debiutanta


Lilly

Recommended Posts

Cześć,
proszę o poradę, opinie bardziej doświadczonych osób. Mam na oku zakup sprzętu Marantz mcr611 plus kolumny podstawkowe Canton. Pokój ok 30 m2, a muzyka jakiej słucham to rock, jazz i electro. Czy taki sprzęt to dobry wybór? Budżet to ok 4000 zł.
Będę wdzięczna za podpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dobry ale nie koniecznie najlepszy. Które cantony? Jeśli gle to nie specjalnie.
Ten zestaw może być nieco mały do takiego pomieszczenia!
Masz możliwość postawienia kolumn podlogowych?
Możesz wrzucic schemat pomieszczenia?
W takim budżecie i funkcjonalności obstawial bym onkyo 8150 z elac fs77 lub heco music style 500. Ewentualnie bardziej twardsze monitor audio bronze 6. Z mniejszych kolumn to raczej monitor audio silver 2 lub dali zensor 3.

Zapraszamy cię na odsluch abyś mogła w pełni odnaleźć swoje brzmienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do schematu to nie mam. problemem w pomieszczeniu jest fortepian gabinetowy. Kolumny muszę stać tylko z jednej strony pomieszczenia. Co do kolumn to tak, cantony gle, i mogłabym wstawić podłogowe icon_smile.gif
Z chęcią przyjechałabym na odsłuch, ale z okolic Wawy to trochę daleko icon_smile.gif Niemniej dziękuję bardzo za polecenia, będę szukała icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj poniższe poradniki, do których wkleiłem linki.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Sama się zorientujesz jaki i gdzie można ustawić kolumny aby było dobrze. Może trzeba trochę przemeblować ten pokój?

A jakie kolumny i elektronika, to będzie w dużym stopniu wynikało z tego, gdzie i jak możesz ustawić kolumny.

Jak wspomniał S4Home a ja potwierdzę, w takim pomieszczeniu to już raczej kolumny podłogowe.
I na pewno Marantz MCR 611 ich prawidłowo nie napędzi.

Za 4 kzł mogłabyś mieć super zestaw, używany. Zagra dużo lepiej niż nowe elementy w takim budżecie.
Jeśli sprzęt musi być nowy, to zastanów się nad propozycjami kolegi z branży.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolumny przy kanapie to będziesz siadać do słuchania na fortepianie ?
Niestety niema to sensu, chyba że idąc do opery też słuchasz muzyki będąc w foyer, a Tv wisi za fotelem na którym siedzisz i oglądasz odbicie filmu w lustrze.
Są pewne żelazne standardy, jak się z nimi nie liczymy, to nie liczmy że będzie dobrze, albo kupny cokolwiek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...