Skocz do zawartości

wzmacniacz do monitor audio mr6


unseen

Recommended Posts

witam,zakupiłem kolumny monitor audio mr6 i rozglądam się za wzmacniaczem do nich.Polecono mi Nad c356 bee ,nowy trochę drogi ,ale widziałem używke za 1700 zł, to dobra opcja? czy może coś innego lepiej zagra bądź podobnie za mniejsze pieniądze?pokoj do tego stereo około 20m,muzyka glównie rap,dub,chillout.dnb ,jazz,organic grooves ..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jakiś czas temu miałem Nada 319 , pierwowzór takich modeli jak : C370, 372 oczko wyżej w hierarchii od modelu przedstawionego w twoim poście. Różnica na plus dla 319 poprostu lepsze brzmienie.
Wzmacniacz trudny do zdobycia , jednak warto się rozglądać. 8 tranzystorów mocy w każdym kanale, spory transformator toroidalny, ok 15kg wagi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kupiłeś i nie zapytałeś tu, jakie kolumny polecilibyśmy. Ja bym je odradził. Nie dlatego, że złe. Ale dlatego, że można lepiej.
Szczególnie jeśli kupiłeś nowe.
Ale oczywiście da się na nich słuchać.
Budżet 1700 zł, to maksimum? Rozumiem, że chciałbyś wydać nawet mniej, ale pamiętaj, że często jak się "potani" icon_wink.gif , to się szybko żałuje.
Używany wzmacniacz w takim budżecie może być już bardzo dobry. Na pewno nie za dobry do kolumn, ale to one będą tu "hamulcowym"
lepszej jakości dźwięku.
Mam nadzieję, że dobrze ustawiłeś kolumny w pokoju. Zgodnie z zasadami. Bo te jeśli zlekceważysz, to zemszczą się okrutnie i pokażą Ci jak źle lub nieprawidłowo może zagrać Twój zestaw. Jeśli nie jesteś osłuchany, to możesz się nawet nie zorientować, że mógłbyś mieć dużo lepszy dźwięk. Dlatego polecam poczytać poradniki o akustyce i ustawianiu kolumn, jeśli tego nie znasz.
Nie napisałeś co jest źródłem dźwięku w Twoim zestawie.
No i przede wszystkim jaki dźwięk, jego rodzaj lubisz (ciemny, ocieplony, miękki, soczysty i pełny w średnicy, czy odwrotnie)?
Jakie mają być wysokie i niskie tony?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nowe w dość dobrej cenie ,2000zł para ..
fajnie gdyby 1700 wystarczyło na jakiś dobry/odpowiedni wzmacniacz do nich
co do ustawienia chętnie zapoznam się z poradnikami i zastosuję wskazówki w docelowym miejscu dla sprzętu,wkrótce,po przeprowadzce ..
zródłem dżwięku póki co jest sony cdp ce315 ,ale też podłącze to czasem do kompa albo tv
w kwesti brzmienia to właśnie ocieplony, miękki dźwięk z odpowiednio soczystym bassem raczej najbardziej pasuje do płyt ,które wybieram.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



dodam jeszcze ,że wizualnie podobają mi się stare sprzęty,tylko nie chciałbym zbyt dużym kosztem jakości uzyskiwać wyglądu vintage, stąd pytanie czy w ogóle warto się nad taką opcją zastanowić
zapomniałem napisać,że żródłem dźwięku będzie też mixer i dwa gramofony technics sl 12000 mk2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pewnie doradził bym inne, no ale już masz. Wiesz jak grają. Spasowały do pomieszczenia i ustawienia.
Przyjmijmy że tak jest.

NAD 356BEE w cenie 1700 zł to świetna cena (chyba że jakiś walnięty, niekompletny, uszkodzony). Bierz śmiało bo odsprzedaż go bez problemu jak Ci nie spasuje. A sprawdzisz u siebie czy Ci leży.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 28.12.2016 o 20:25, Angel napisał:

Szkoda, że kupiłeś i nie zapytałeś tu, jakie kolumny polecilibyśmy. Ja bym je odradził. Nie dlatego, że złe. Ale dlatego, że można lepiej.
Szczególnie jeśli kupiłeś nowe.
Ale oczywiście da się na nich słuchać.
Budżet 1700 zł, to maksimum? Rozumiem, że chciałbyś wydać nawet mniej, ale pamiętaj, że często jak się "potani" icon_wink.gif , to się szybko żałuje.
Używany wzmacniacz w takim budżecie może być już bardzo dobry. Na pewno nie za dobry do kolumn, ale to one będą tu "hamulcowym"
lepszej jakości dźwięku.
Mam nadzieję, że dobrze ustawiłeś kolumny w pokoju. Zgodnie z zasadami. Bo te jeśli zlekceważysz, to zemszczą się okrutnie i pokażą Ci jak źle lub nieprawidłowo może zagrać Twój zestaw. Jeśli nie jesteś osłuchany, to możesz się nawet nie zorientować, że mógłbyś mieć dużo lepszy dźwięk. Dlatego polecam poczytać poradniki o akustyce i ustawianiu kolumn, jeśli tego nie znasz.
Nie napisałeś co jest źródłem dźwięku w Twoim zestawie.
No i przede wszystkim jaki dźwięk, jego rodzaj lubisz (ciemny, ocieplony, miękki, soczysty i pełny w średnicy, czy odwrotnie)?
Jakie mają być wysokie i niskie tony?

A co nowego byś polecił lepszego od MR6?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...